Jazz nad Odrą dobry jak zwykle

53. edycja Jazzu nad Odrą startuje 26 kwietnia i potrwa do 30 kwietnia. Na większość koncertów nie ma już biletów, ale warto zapolować na czwartkowy wieczór z saksofonistką Tią Fuller, czy piątkowy z perkusistą Jeffem Tainem Wattsem. U nas możecie też wygrać bilety na Światowy Dzień Jazzu Polskiego i biografię Johna Coltrane'a.

  • Tia Fuller

  • Kuba Stankiewicz

  • Magdalena Zawartko i Grzegorz Piasecki


Jazz amerykańsko-polski

Tegoroczny festiwal zaprogramował Leszek Możdżer jako dyrektor artystyczny. Uwzględnił amerykańskie gwiazdy, bo bez nich żadna szanowana impreza jazzowa się po prostu nie odbędzie, ale i dał sporo miejsca młodym, bo to od nich będzie zależała przyszłość polskiego jazzu.

Wśród Amerykanów m.in. saksofonistka, która podbija Stany, czyli Tia Fuller, znakomita improwizatorka. Więcej o artystce przeczytacie w Jazz nad Odrą 2017. Polecamy 5 ciekawych koncertów. Koncertu Fuller nie wolno przegapić, a na ten występ są jeszcze bilety!

53. Jazz nad Odrą – Dzień 2

53. Jazz nad Odrą – Dzień 2

Koncert / Jazz
Termin 27 kwietnia 2017 19:00

Miejsce Impart

Zobacz

Perkusista wytrawny

Jeff Tain Watts, perkusista marzeń, zagra w Imparcie w piątek 28 kwietnia. Zaprzyjaźniony z braćmi Wyntonem (trębacz) i Branfordem (saksofonista), grywał w telewizyjnym show Jaya Leno, skomponował utwory z nagrodzonego Grammy albumu Terence'a Blancharda, a teraz błyszczy wreszcie sam Watts. We Wrocławiu pojawi się ze swoim kwartetem. 

53. Jazz nad Odrą – Dzień 3

53. Jazz nad Odrą – Dzień 3

Koncert / Jazz
Termin 28 kwietnia 2017 14:00

Miejsce Impart

Zobacz

Jazz made in Poland

Światowy Dzień Jazzu Polskiego to koncerty fantastycznych gwiazd (od godziny 17.00) na kilku salach Impartu i na placu Społecznym. Wszystkie ruszają o tej samej porze, więc trzeba rozważnie decydować. A do wyboru są m.in. koncerty Zbigniewa Namysłowskiego, wybitnego polskiego saksofonisty, tandemu wrocławskiego Magdaleny Zawartko (wokal) i Grzegorza Piaseckiego (kontrabas) czy świetnego pianisty Kuby Stankiewicza, który zagra szlagiery Henry'ego Manciniego.

Światowy Dzień Jazzu Polskiego

Światowy Dzień Jazzu Polskiego

Koncert / Eventy / Jazz / W klubie
Termin 30 kwietnia 2017 17:00

Miejsce Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

Zobacz

Konkurs we wroclaw.pl

Zaproszenia na koncerty Światowego Dnia Jazzu Polskiego oraz książki-biografie Johna Coltrane'a możecie też wygrać w naszym konkursie, który trwa do 27 kwietnia.

Zgłoś uwagę