Leszek Możdżer poleca koncerty Jazzu nad Odrą

Leszek Możdżer, słynny pianista jazzowy, kompozytor, a jednocześnie dyrektor programowy Festiwalu Jazz nad Odrą wybiera koncerty, na których być po prostu trzeba. – Każdy dzień JnO jest warty uwagi i w każdym dzieje się coś, co trzeba zobaczyć, ale polecam…

  • leszek możdżer

    Leszek Możdżer/fot. Tomasz Walków

  • geri allen

    Pianistka Geri Allen

  • volcano gonzalo rubalcaba

    perkusista Horacio „El Negro” Hernandez, basista Jose Armando Gola i pianista Gonzalo Rubalcaba


Świetne zespoły

Polecam koncert pianisty Nika Bärtscha i jego kwartetu Ronin (Impart, środa 27 kwietnia, godz. 18.30), bo to jeden z najciekawszych zespołów, jakie znam.

52. Jazz Nad Odrą – Dzień 2

52. Jazz Nad Odrą – Dzień 2

Jazz / Koncert / ESK / Muzyka
Termin od 27 kwietnia 2016 do 27 kwietnia 2016

Miejsce Impart

Zobacz

Nie należy pominąć Power Trio (Impart, środa 27 kwietnia, godz. 18.30), kultowej formacji, jaką tworzą najwybitniejsze postaci jazzu amerykańskiego –saksofonista David Murray, perkusistka Teri Lynne Carrington i pianistka Geri Allen.

Pianiści

Z oczywistych względów mam szczególny sentyment do pianistów – stąd zaprosiłem np. Nika Bärtscha (Impart 27 kwietnia, godz. 18.30), Geri Allen (także 27 kwietnia o 18.30), czy Gonzala Rubalcabę (Impart 28 kwietnia, godz. 18.30).

52. Jazz Nad Odrą – Dzień 3

52. Jazz Nad Odrą – Dzień 3

Jazz / Koncert / ESK / Muzyka
Termin od 28 kwietnia 2016 do 28 kwietnia 2016

Miejsce Impart

Zobacz

Będzie nasz ukochany Włodek Nahorny (Impart, 28 kwietnia, godz. 18.30), a z młodzieży Michał Ciesielski, na którego przyjazd bardzo nalegałem, bo to świeży młody głos na polskiej scenie jazzowej (Impart, 29 kwietnia o 23.30)

52. Jazz Nad Odrą – Dzień 4

52. Jazz Nad Odrą – Dzień 4

Jazz / Koncert / ESK / Muzyka
Termin od 29 kwietnia 2016 do 29 kwietnia 2016

Miejsce Impart

Zobacz

Reprezentacja pianistów jest w tym roku bardzo mocna, bo w naszej świadomości ikona pianisty zawsze była bardzo istotna, a wielki Ignacy Jan Paderewski został nawet premierem RP.

Nocne jam session

Jeśli ktoś jest nocnym markiem, to „dżemy” mogą być świetną opcją, zwłaszcza że wstęp jest wolny. W zeszłym roku dopiero zapoczątkowaliśmy tradycję i spotkania muzyczne kończyły się koło 6. rano. Zostawali najwytrwalsi, od kilkunastu do kilkudziesięciu osób. Na tych imprezach naprawdę dużo może się wydarzyć.

Światowy Dzień Jazzu

Hala Stulecia, a w niej jedna główna scena i dwie klubowe, czyli z okazji Światowego Dnia Jazzu (30 kwietnia, godz. będzie można posłuchać muzyki w bardzo wielu odsłonach w wykonaniu artystów z całego świata i zapoznać się z tym, czym tak naprawdę jest jazz. Wiele scen to szansa, by publiczność swobodnie się przemieszczała między salami. Ja sam, kiedy jeżdżę na duże festiwale, jak  Montreux Jazz Festival to cały czas krążę po salach, bo jestem ciekaw tego co się dzieje i jeśli coś przykuje moją uwagę zostaję na dłużej. 30 kwietnia w Hali Stulecia warto pomyszkować, zobaczyć, jak różne smaki może mieć muzyka improwizowana.

Światowy Dzień Jazzu 2016

Światowy Dzień Jazzu 2016

Jazz / Koncert / Dla wszystkich / ESK / W plenerze / Muzyka
Termin 30 kwietnia 2016 od 00:00 do 23:59

Miejsce Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

Zobacz
Zgłoś uwagę