„Jaskinia zapomnianych snów”

W cyklu dla seniorów DCF prezentuje film Wernera Herzoga. Filmowiec zdobył pozwolenia wejścia z ekipą do zamkniętej dla zwiedzających jaskini, w której znajdują się malowidła wykonane przez ludzi wiele tysięcy lat temu. To niezwykła podróż w czasie, do samych początków ludzkości. Seans we wtorek 7 lipca, o godz. 12. 


Jaskinię Chauvet odkryto w 1994 r. we Francji. Na jej ścianach znajdują się najstarsze obrazy świata – sprzed 32 tysięcy lat. Przedstawiają hieny, pantery, konie, lwy malowane w różnych technikach przez paleolitycznych artystów.

Jaskinia jest zamknięta dla zwiedzających, wstęp do niej mają tylko naukowcy. Tym większa jest więc edukacyjna wartość filmu Wernera Herzoga, który zdobywszy po długich zabiegach pozwolenie francuskiego rządu sfilmował wnętrze Chauvet w technologii 3D, aby jak najlepiej oddać urodę setek malowideł. „Jaskinia zapomnianych snów” to pełna piękna filmowa podróż w najdalszą przeszłość ludzkości. Herzog jest przewodnikiem po niej, łącząc role reżysera, odkrywcy, filozofa i poety.

Zgłoś uwagę