Janowski, Drabik i Fricke z nowymi kontraktami w Sparcie

Maciej Janowski, Maksym Drabik oraz Max Fricke złożyli podpisy pod nowymi kontraktami z żużlową Spartą Wrocław. Tych zawodników z pewnością zobaczymy w nowym sezonie PGE Ekstraligi. Inaczej będzie z Jakubem Jamrogiem, który nie zdecydował się przedłużyć umowy i w nadchodzących rozgrywkach będzie jeździł w barwach Speed Car Motoru Lublin.


Jako pierwszy nowy kontrakt z wrocławską Spartą parafował Indywidualny Mistrz Świata Juniorów Maksym Drabik, który bez wątpienia jest najzdolniejszym żużlowcem młodego pokolenia. Co ciekawe, miniony sezon był dla niego ostatnim w roli juniora, zatem podpisany kontrakt został uzgodniony już na seniorskich warunkach.

– Maksym Drabik to jeden z największych talentów w historii polskiego sportu. Cieszę się, że pozostaje częścią wrocławskiego zespołu i nadal będzie cieszył swoją jazdą kibiców na Stadionie Olimpijskim – mówił po podpisaniu umowy prezes WTS Andrzej Rusko.

Warto zaznaczyć, że Drabik w minionym sezonie, w którym wywalczył tytuł Indywidualnego Mistrza Świata Juniorów był także drugim najskuteczniejszym zawodnikiem Sparty w rozgrywkach PGE Ekstraligi. Dotychczas w trakcie swojego pobytu we Wrocławiu zdobył łącznie 641 oczka i 51 bonusów.

Nie minęły 24 godziny, a ze Sparty wypłynęły kolejne znakomite informacje. Nowe umowy z wrocławskim zespołem podpisali kapitan Maciej Janowski oraz Australijczyk Max Fricke, który związał się z WTS-em na najbliższe dwa sezony.

– Kontrakt z Maxem Fricke to efekt naszej długoterminowej polityki transferowej. Odważnie stawiamy na młodych i perspektywicznych żużlowców. Z kolei Maciek mimo młodego wieku to już prawdziwa legenda wrocławskiego żużla. Cieszę się, że nadal możemy liczyć na niego w roli kapitana, zawodnika i symbolu Sparty – podsumował obie umowy prezes klubu.

Maciej Janowski to wychowanek wrocławskiego klubu, a najbliższy sezon będzie dla niego już dwunastym w barwach Sparty. Dotychczas wystąpił w 175 meczach wrocławskiej drużyny, jeżdżąc w 830 biegach i zdobywając 1376 punktów i 151 bonusów. Natomiast Max Fricke w zakończonych niedawno rozgrywkach PGE Ekstraligi zanotował najlepszą w karierze średnią na poziomie 1,802 punktu na bieg. Co ciekawe, w 2020 roku Fricke będzie stałym uczestnikiem cyklu FIM Speedway Grand Prix, do którego awansował z turnieju GP Challenge.

Niestety, z klubem po krótkiej, bo zaledwie rocznej przygodzie, pożegnał się Jakub Jamróg, który zdecydował się kontynuować karierę w Speed Car Motor Lublin. W sezonie 2019 Jamróg wywalczył dla Betard Sparty Wrocław w 65 startach 82 punkty i 15 bonusów. Dało mu to średnią biegową na poziomie 1,492 punktu na bieg.Zgłoś uwagę