James Arthur zaśpiewa we Wrocławiu

Kolejna gwiazda Wromantic Festival


Znamy już komplet wykonawców, którzy 22 czerwca wystąpią na Stadionie Wrocław w ramach WROMANTIC FESTIVAL. Do Jamesa Blunta, Alphaville, dołączył James Arthur. Bilety można kupować od dziś.

James Arthur to najgorętsze nazwisko na Wyspach Brytyjskich, zwycięzca programu X-Factor. Jego debiutancki singiel „Impossible" został wydany zaraz po finale i zajął pierwsze miejsce w UK Singles Chart w pierwszym tygodniu od wydania. Singiel sprzedał się w ponad milionie kopii i stał się najlepiej sprzedającym singlem zwycięzcy The X Factor na świecie.

Przebój „Impossible” był jedną z najczęściej odtwarzanych piosenek w polskich stacjach radiowych w 2013 roku. W ogólnym podsumowaniu zajął ósme miejsce w plebiscycie na przebój roku RMF FM oraz dziewiąte miejsce w notowaniu Gorąca Setka 2013 Radia ESKA.

James Arthur to obok One Direction jeden z najpopularniejszych wykonawców młodego pokolenia, ale również ulubieniec wszystkich tych, którzy kochają pięknie zaśpiewanie rockowe ballady.

Alphaville for ever young

W czasie WROMANTIC FESTIVAL wystąpi też Alphaville, czyli twórcy jednego z największych hitów w historii muzyki pop „Forever Young”.

Utwór ten doczekał się niezliczonej ilości wersji i przeróbek dokonanych przez takie światowe gwiazdy jak Jay - Z, The Killers, Sonic Youth, czy najpopularniejszy współczesny boysband One Direction. Z całą pewnością utwór „Forever Young” można zaliczyć do czołówki najpopularniejszych utworów lat 80-tych, a sam zespół Alphaville uznawany jest jako jeden z najbardziej rozpoznawalnych przedstawicieli nurtu new romantic, który idealnie wpisuje się w formułę festiwalu. Na koncie zespołu są jeszcze takie przeboje jak „Big in Japan”, czy „Sounds Like a Melody”. Zespół funkcjonuje nieprzerwanie od 1984 roku. Gościł kilkukrotnie w Polsce za każdym razem podbijając serca fanów.

James Blunt na Stadionie Wrocław

Gwiazdą festiwalu będzie James Blunt. Wystąpi na Stadionie Wrocław w ramach światowej trasy koncertowej promującej najnowszy album „Moon Landing“ zawierający m.in. hity „Heart To Heart“, czy „Bonfire Heart“. Dorobek Jamesa Blunta jest imponujący. 4 albumy sprzedane w ilości 17 mln egzemplarzy, wśród nich największy hit "You're Beautiful", w sumie 20 milionów sprzedanych singli, 4 single na pierwszych miejscach światowych list przebojów, pięć nominacji do Grammy, dwie nagrody BRIT Awards, cztery statuetki MTV. James Blunt to ponad 6 milionowa rzesza fanów na Facebooku oraz prawie 260 milionów wyświetleń teledysków na YouTube.

Podczas WROMANTIC FESTIVAL wystąpią również Sylwia Grzeszczak oraz Kasia Sochacka.

Sprzedaż biletów na WROMANTIC FESTIVAL rozpocznie się dzisiaj (21 marca) na eventim.pl. Ceny w przedsprzedaży rozpoczynają się od 75 PLN.

Partnerem WROMANTIC FESTIVAL jest Wrocław Europejska Stolica Kultury 2016. Organizatorem festiwalu jest FM FRO.

Opr.ak

Zgłoś uwagę