Jak wygląda przegląd autobusów MPK? [WIDEO]

Około 320 autobusów MPK wyjeżdża codziennie na wrocławskie ulice. W ciagu doby w dni robocze realizują prawie 5 500 kursów. Po przeprowadzce do przebudowanej zajezdni przy ul. Obornickiej firma wdrożyła nowe standardy obsługi technicznej swojej floty. Zobaczcie jak wygląda taki serwis.

  • Wnętrze nowej hali w zajezdni autobusowej przy ul. Obornickiej


- MPK Wrocław po przeprowadzce na przebudowaną zajezdnię przy ul. Obornicka wdrożyło nowe standardy obsługi technicznej autobusów. 100 procent pojazdów każdego dnia jest kierowanych do hali przeglądowej, gdzie odbywa się czterostopniowa obsługa codzienna pojazdów – wylicza Agnieszka Korzeniowska, rzecznik prasowa MPK Wrocław.. Chodzi o uzupełnianie płynów eksploatacyjnych, diagnostykę, sprzątanie wewnętrzne i mycie w myjni automatycznej. Wszystko po to, by jeszcze bardziej zadbać o bezpieczeństwo pasażerów, czystość pojazdów i komfort podróży. - Jeśli w autobusie stwierdzone są usterki, pojazd jest kierowany do hali naprawczej. Kontrolerzy techniczni wyłapują najdrobniejsze mankamenty, które są naprawiane za zajezdni. Nawet jeśli taka usterka nie ma wpływu na bezpieczeństwo pasażerów, może spowodować awarie na trasie. A tego chcemy unikać, by oferować pasażerom niezawodny transport jak najmniej awaryjny – dodają przedstawiciele MPK. Przewoźnik stworzył krótki film o drodze autobusów przez poszczególne stanowiska obsługi technicznej. Zobaczcie co się dzieje z autobusami po zjeździe do zajezdni.

 

Codziennie każdy z naszych 322 puszczanych do ruchu autobusów przechodzi cztero etapowy przegląd stanu technicznego i mycie. Czuwa nad tym ponad 28 osób na każdej z trzech zmian. Pracują całą dobę po to, abyśmy byli pewni, że Wasza podróż będzie udana. Nakręciliśmy dla Was #film obrazujący przebieg takiego przeglądu, zachęcamy do obejrzenia.

Posted by Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne we Wrocławiu on 20 kwietnia 2015
Zgłoś uwagę