Jak nakręcić film. Warsztaty z Przemysławem Wojcieszkiem

Jak nauczyć się rzemiosła filmowego? Tylko od najlepszych – reżyserów, scenarzystów, scenografów. Na takie warsztaty (w dodatku organizowane bezpłatnie) od pewnego czasu zaprasza Centrum Technologii Audiowizualnych, spadkobierca Wytwórni Filmów Fabularnych. Do 28 lutego chętni mogą zapisać się na marcowe zajęcia z Przemysławem Wojcieszkiem.

  • przemysław wojcieszek ceta

    Przemysław Wojcieszek poprowadzi zajęcia z filmowcami 5-6 marca


Dla fanów Wojcieszka

Przemysława Wojcieszka fani znają z wielu filmów (najczęściej niskobudżetowych) i spektakli teatralnych realizowanych głównie na scenie w Legnicy. Wielkim sukcesem artystycznym twórcy było przedstawienie „Made in Poland” zrealizowane, zamiast na scenie, w dawnym sklepie spożywczym osiedlowego blokowiska w Legnicy. Potem spektakl doczekał się ekranizacji, choć już ze zmienioną obsadą (Eryka Lubosa w głównej roli zbuntowanego nastolatka zastąpił młodszy Piotr Wawer). Fani kina Wojcieszka cenią też inne jego filmy, zwłaszcza debiutancki „Głośniej od bomb”, czy późniejszy o trzy lata „W dół kolorowym wzgórzem”. Równie chętnie, co filmy, reżyser realizuje spektakle teatralne poruszając w nich najbardziej palące problemy, z jakimi spotykamy się w otaczającej nas rzeczywistości (m.in. w „Miłość ci wszystko wybaczy” problem nawiązania międzypokoleniowego dialogu, a w „Cokolwiek się zdarzy, kocham cię” miłości lesbijskiej i tolerancji na odmienność).

Najnowszy film Przemysława Wojcieszka „Knives out” powstaje ze wsparciem Centrum Technologii Audiowizualnych i właśnie w CeTA odbędą się bezpłatne zajęcia dla osób, które mają już pewne doświadczenie filmowe albo literackie, ale również mają własne pomysły na realizację filmów albo napisali już zarys scenariusza.

Warsztaty z reżyserem w marcu

Przemysław Wojcieszek w weekend 5-6 marca poprowadzi zajęcia i opowie, jak realizuje się w dzisiejszych warunkach niskobudżetowe kino. Jak tworzy się scenariusz, szuka finansowania, dystrybucji, a potem jak promuje się powstały już film, m.in. w mediach społecznościowych. Nagrodą dla najbardziej aktywnych uczestników zajęć będzie współpraca z reżyserem przy realizacji jego nowe obrazu.

Zgłoszenia można nadsyłać (wypełniając specjalny formularz dostępny na stronie CeTA) do 28 lutego.

Zgłoś uwagę