Jadłodajnia Caritas w świątecznym wydaniu

W Wielkanocny poniedziałek 50 ubogich zasiądzie do nowych stołów w odświeżonej jadłodajni wrocławskiej Caritas. To już dziewiętnaste śniadanie wielkanocne, na które zapraszani są najubożsi i bezdomni.

  • Fot. Caritas Archidiecezji Wrocławskiej

    Fot. Caritas Archidiecezji Wrocławskiej

  • Fot. Caritas Archidiecezji Wrocławskiej

    Fot. Caritas Archidiecezji Wrocławskiej


Dzięki ofiarności wrocławian podczas Orszaku Trzech Króli oraz dotacji z Caritas Polska udało się w kilka miesięcy odmalować wnętrze, odświeżyć elewację i zakupić nowe stoliki i krzesła do jadłodajni przy ul. Słowiańskiej we Wrocławiu. Środki pozwoliły na zakup 12 nowych stolików oraz 45 krzeseł.

– Chcieliśmy zapewnić osobom bezdomnym i najuboższym lepsze warunki do spożywania posiłków oraz poprawić funkcjonowanie kuchni i jadłodajni – podkreśla Michał Brzezicki, koordynator jadłodajni.

Odnowiona placówka będzie gościła ubogich podczas wielkanocnego śniadania. Od dziewiętnastu lat 50 ubogich zapraszanych jest do podzielenia się Wielkanocna radością. Na pięknie zastawionych stołach pojawią się świąteczne potrawy. Nie zabraknie tradycyjnych jajek, wędlin i żurku. Do stołu z ubogimi zasiądzie także biskup Jacek Kiciński, który poprowadzi modlitwę i pobłogosławi pokarmy. Śniadanie odbędzie się w Poniedziałek Wielkanocny o godz. 9.00.

Z odnowionej jadłodajni korzysta dziennie kilkaset osób dla których od poniedziałku do soboty pracownicy Caritas każdorazowo przygotowują ponad 500 posiłków. Rocznie, tylko jadłodajnia wrocławska wydaje 136 000 talerzy z zupą i porcji pieczywa. Korzystają z nich w głównej mierze bezdomni i zagrożeni bezdomnością oraz osamotnieni seniorzy.

Jadłodajnia na ul. Słowiańskiej 17 współfinansowana jest przez gminę Wrocław.

Zgłoś uwagę