IV mistrzostwa Wrocławia w nordic walking [ZDJĘCIA]

Szybki spacer w cieniu Hali Stulecia


Krzysztof Skiba z Wałbrzycha i Anna Zaczyńska z Lubina - oboje zrzeszeni w klubie Nordic Dex Lubin - wygrali rywalizację profesjonalistów w rozegranej w sobotę na terenach parku Szczytnickiego, czwartej edycji mistrzostw Wrocławia w nordic walking, pod patronatem prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza.

- Pogoda i zapowiedzi burzowe troszkę wystraszyły nam uczestników. Rekordu frekwencji więc nie było, ale i tak wystartowało około 450 osób. Kilkakrotnie padało, ale na szczęście ominęły nas rzęsiste ulewy, które wystąpiły w innych częściach naszego miasta - mówi szef zawodów Marcin Spitalniak, do niedawna jeszcze sam znakomity zawodnik w tej dyscyplinie sportu.

Profesjonaliści rywalizowali na trasie liczącej około 11 km i pokonali ją w nieco ponad godzinę. Zwyciężył wałbrzyski piechur Krzysztof Skiba, a dziewiąte miejsce zajęła Anna Zaczyńska, która okazała się najlepszą z kobiet.

Najlepszym wrocławianinem był drugi w klasyfikacji ogólnej Mieszko Wiktorski (Trenuj z Nami), a wśród wrocławianek jego żona Małgorzata, 24 ogólnie i piąta w klasyfikacji kobiet. Wszystko zostało więc w rodzinie.

Nagrody i puchary w imieniu dochodzącego powoli do zdrowia prezydenta Rafała Dutkiewicza, wręczał Dominik Golema, zastępca dyrektora Departamentu Spraw Społecznych w Urzędzie Miejskim Wrocławia.

A było tych nagród bardzo dużo, bowiem oprócz ogólnej klasyfikacji rywalizowano także w odrębnych kategoriach wiekowych: dziesięciu dla profesjonalistów (osobno mężczyźni i kobiety), a trzynastu dla uprawiających ten sport rekreacyjnie.

Świetną zabawą była także rywalizacja przedszkolaków na 500-metrowej trasie wokół Pergoli. Wszyscy uczestnicy byli więc zadowoleni i już z niecierpliwością oczekują kolejnej edycji imprezy, która odbędzie się za rok.

Andrzej Lewandowski

zdjęcia UM Wrocław

Zgłoś uwagę