Trwa IV Memoriał Adama Wójcika

26-27 sierpnia we wrocławskiej hali Orbita zostanie rozegrany ALBA Cup IV Memoriał Adama Wójcika, czyli turniej poświęcony pamięci legendy koszykarskiego Śląska. Oprócz gospodarzy w zmaganiach wezmą udział BK Opava, Kyiv-Basket i Enea Zastal BC Zielona Góra.

  • IV Memoriał Adama Wójcika

    IV Memoriał Adama Wójcika


Adam Wójcik był wybitnym sportowcem i choć urodził się w Oławie, to od początku jego sportowa kariera była ściśle związana z Wrocławiem. To właśnie tu święcił swoje pierwsze sukcesy w barwach Gwardii, a prawdziwą legendą stał się grając dla WKS-u, z którym w latach 1997-2001 zdobył 4 mistrzostwa Polski z rzędu.

IV Memoriał Adama Wójcika

IV Memoriał Adama Wójcika

Wydarzenia sportowe / Zawody
Termin od 26 sierpnia 2021 do 27 sierpnia 2021

Miejsce Orbita

Zobacz

Czwarta rocznica

Popularny „Oława” zmarł 26 sierpnia 2017 roku, przegrywając walkę z białaczką, a zmagania podczas tegorocznego ALBA Cup IV Memoriału Adama Wójcika rozpoczną się dokładnie w czwartą rocznicę jego śmierci.

Turniej ku czci pamięci Wójcika będzie także przedsmakiem nowego sezonu, który dla Śląska zapowiada się niezwykle ekscytująco. WKS nie tylko ponownie będzie chciał powalczyć o 18. mistrzostwo Polski, ale także godnie reprezentować kraj w rozgrywkach europejskich 7Days EuroCup.

Adam Wójcik zmarł na białaczkę, fot. Wikipedia

Adam Wójcik zmarł na białaczkę 26 sierpnia 2017 r., fot. Wikipedia

Mocna obsada

W czwartkowych i piątkowych zmaganiach w ramach Memoriału Adama Wójcika także nie zabraknie emocji, które z pewnością dostarczą czterokrotny mistrz Czech, a obecnie wicemistrz BK Opava, odradzający się ukraiński Kyiv-Basket i wicemistrz Polski Enea Zastal BC Zielona Góra, którego szkoleniowcem jest były trener Śląska Olivier Vidin.

Warto zaznaczyć, że mecze WKS-u z BK Opavą i Kyiv-Basket to jedyne przedsezonowe spotkania, które kibice Wojskowych będą mogli zobaczyć z wysokości trybun, a co ważne, w trakcie Memoriału odbędzie się także oficjalna prezentacja obu drużyn WKS-u.

Pierwszy dzień zmagań uświetni również pokaz wsadów w wykonaniu profesjonalnego dunkera, Piotra „Grabo” Grabowskiego, a na kibiców będą także czekać wolontariusze Fundacji DKMS, którzy będą zachęcać, by dołączyć do bazy dawców szpiku.

W czwartek (26 sierpnia) czekają nas pojedynki Zastalu z Kyiv-Basket i Śląska z BK Opava, z kolei w piątek (27 sierpnia) Zastalu z BK Opava i Śląska z Kyiv-Basket. Bilety na to wydarzenie dostępne są wyłącznie w sprzedaży internetowej. ALBA Cup IV Memoriał Adama Wójcika został dofinansowany przez Gminę Wrocław.

W piątek między godziną 16.00 a 19.00, podczas memoriału w hali Orbita, będzie można zaszczepić się w SZCZEPCIObusie przeciwko COVID-19.Zgłoś uwagę