Porozmawiają o innowacjach

Rozpoczęły się Targi Innowacji i Przedsiębiorczości


W ciągu dwóch dni – 23 i 24 października 2013 r., mieszkańcy Wrocławia i okolic będą mogli zapoznać się z ofertą ponad 50 firm i instytucji z całej Polski, związanych z innowacyjnością oraz wspierających rozwój przedsiębiorczości.

Targi Innowacji i Przedsiębiorczości 4 FUTURE to unikatowa w skali kraju otwarta impreza dedykowana z jednej strony firmom – lokatorom instytucji otoczenia biznesu (IOB), jak inkubatory czy parki technologiczne, a z drugiej osobom i firmom zainteresowanym innowacjami oraz założeniem swojego pierwszego biznesu.

- Chcemy, aby projekt przyniósł wymierne korzyści zarówno uczestnikom spotkań, jak i nam, organizatorom tego przedsięwzięcia- powiedział prof. Edward Chlebus, Prezes Zarządu Dolnośląskiego Parku Innowacji i Nauki. - Zależy nam na tym, aby każdy, kto weźmie w nich udział, mógł zyskać wiedzę z zakresu usług instytucji otoczenia biznesu, realnego wsparcia dla firm w nich ulokowanych, a być może pozyskał partnera do projektu biznesowego, badawczo-rozwojowego lub wdrożeniowego. Cieszy nas fakt, że odwiedzający będą mogli zapoznać się z ofertą niezwykłych, bardzo młodych firm, które odważnie wkraczają na rynek, niejednokrotnie z nowatorskim produktem lub usługą.

Na targi zgłosiło się ponad 50 wystawców, wśród których są firmy i instytucje z całej Polski m.in. z Trójmiasta, Poznania, Elbląga, Pabianic k. Łodzi, Gorzowa Wielkopolskiego, Rzeszowa czy Kielc. Jednak najwięcej przedsiębiorstw pochodzi z Dolnego Śląska. Dominującymi branżami są: IT, chemiczna, biotechnologiczna oraz medyczna. Wśród nich swoją ofertę prezentuje wiele przedsiębiorstw produkcyjnych.

Targi Innowacji i Przedsiębiorczości 4 FUTURE organizowane są w ramach projektu - Forum Parków Naukowych i Technologicznych. Jego celem jest budowa współpracy pomiędzy instytucjami otoczenia biznesu na rzecz profesjonalizacji branży, w czym pomocne będzie stworzenie kodeksu dobrych praktyk. Istota jest również współpraca IOB z firmami - lokatorami tych instytucji oraz zrzeszonymi w klastrach.

Pośrednim, ale równie ważnym, celem projektu jest promocja działalności IOB, ich roli w gospodarkach regionu oraz korzyści jakie oferują lokalnemu biznesowi ,studentom kończącym naukę, oraz pracownikom naukowym. Ważna jest także promocja samych firm lokatorów oraz ich działalności, często związanej z innowacjami.

Podobne targi odbyły się już w tym roku w Łodzi i w Krakowie.

Katarzyna KunkaZgłoś uwagę