Innowacyjna aplikacja dla transportowców

Latem premiera nowoczesnego narzędzia dla firm transportowych

  • fot. www.pointb.pl


Optymalizacja prac flot transportowych – to zadanie, jakie postawił sobie nowy wrocławski start-up, firma FindWay.

Dzięki wrocławskiej aplikacji będzie można nie tylko kontrolować trasy pojazdów, ale również aplikacja ma ułatwić komunikację między kierowcami i dyspozytorami oraz usprawnić system przyjmowania, realizacji i weryfikacji zleceń.

Kierowca ma tu do dyspozycji wygodną aplikację na urządzenia mobilne, jak smartfon lub tablet, umożliwiającą szybki kontakt z bazą lub klientem. Umożliwia ona również współpracę z kilkoma rodzajami nawigacji czy oraz dostęp do listy bieżących zleceń. Dyspozytor natomiast, przy użyciu jedynie przeglądarki internetowej, otrzymuje wgląd w aktualną pozycję kierowców, status ich zleceń, rozbudowaną bazę danych o klientach i lokalizację ich punktów dostaw.

Cały projekt, jako innowacyjny, uzyskał dotacje unijne w ramach programu Innowacyjna Gospodarka.

– FindWay to autorskie narzędzie informatyczne, które w wyniku wprowadzenia praktycznych funkcji, wpływa na realną redukcję kosztów zarządzania flotami pojazdów – podkreśla Łukasz Jastrzębski, inicjator projektu – W oparciu o szeroką analizę branżowych rozwiązań, udało nam się stworzyć własny, zupełnie nowy system opierający się na takich wyróżnikach, jak praca w chmurze, pełna synchronizacja działań kierowcy i dyspozytora, prosta obsługa skomplikowanych operacji przy wykorzystaniu internetu mobilnego.

W maju 2014 r. zakończono prace programistyczne. Obecnie trwają finalne modyfikacje polegające na dodawaniu do aplikacji nowych funkcjonalności. Rynkową premierę zaplanowano na lato tego roku.

Katarzyna Kunka

Zgłoś uwagę