Imprezy Wrocław - wtorek 4 listopada

Kilka propozycji na ciekawy wtorek

  • Imprezy Wrocław 4 listopada

    Imprezy Wrocław 4 listopada


Wtorek, 4 listopada 2014r.

Wystawa \" data-mce-src=

Wystawa "Picasso/ Dali/ Goya - Tauromachia, walka byków" - ostatnie dwa tygodznie

Tematem przewodnim wystawy jest postać byka – symbolu obecnego w kulturze śródziemnomorskiej od niepamiętnych czasów. Byk – symbol siły, odwagi, płodności mityczny Minotaur fascynował twórców. Oddziaływał na wyobraźnię Francisca Goi, Pabla Picassa i Salvadora Dalego.

Sprzedaż biletów tylko w kasach biletowych Muzeum Architektury we Wrocławiu, ul. Bernardyńskiej 5. Wystawa czynna do 16 listopada 2014 roku, od 10.00 do 20.00, ostatnie wejście 19.15, kasy czynne 9.45 – 19.15. Wszystko o wystawie. 

 

Wernisaż wystawy poświęconej Ignacemu Domeyce oraz kopalni Sierra Gorda w Chile

Wernisaż wystawy poświęconej Ignacemu Domeyce oraz kopalni Sierra Gorda w Chile

godz. 16.30, gmach główny Politechniki Wrocławskiej, Wybrzeże Wyspiańskiego 27 (bud. A-1, hol), wstęp wolny.

Jest to czwarty pod względem wielkości projekt górniczy na świecie i największa inwestycja KGHM Polska Miedź. Kopalnię w Chile otwarto 1 października 2014 r., dwa miesiące po uruchomieniu w zakładzie górniczym produkcji koncentratu miedzi. Działalność kopalni, która należy do KGHM Polska Miedź i japońskiej firmy Sumitomo, ma mieć istotny wpływ na globalny rynek miedzi i molibdenu. Docelowo zakład produkować będzie około 220 tys. ton miedzi, 25 mln funtów molibdenu i 64 tys. uncji złota rocznie.

Na wystawie w Politechnice będzie można zobaczyć etapy budowy i skalę inwestycji KGHM oraz plansze o życiu i działalności Ignacego Domeyki, patrona kopalni.

Ekspozycję będzie można oglądać do 14 listopada w gmachu głównym PWr, a od 17 listopada do 7 grudnia w politechnicznym gmachu Geocentrum (ul. Na Grobli 15).

 

Pokaz filmów amatorskich Klubu Realizatorów Filmowych (KRF)

Pokaz filmów amatorskich Klubu Realizatorów Filmowych (KRF)

godz. 18.00, mała sali klubu Firlej, ul. Grabiszyńska 56, wstęp wolny

Klub Realizatorów Filmowych spotyka się co miesiąc, aby oglądać filmy amatorskie. Każdy może przyjść na pokaz i tym samym zostać członkiem klubu, każdy też może zaproponować swoje zmiany w repertuarze. Po seansie zawsze jest czas na rozmowy z twórcami oraz osobami, które przybyły na pokaz.

PROGRAM:
1. „Dziwny jest ten świat” (2014) - reż. Janina Matejuk (18 min.)
Film dokumentalny pokazujący 70-letniego mężczyznę, który oprócz tego, że opiekuje się synem chorym na autyzm, prowadzi bardzo aktywny i ciekawy tryb życia.
2. Blok filmów zrealizowanych w ramach imprezy „Kino Kabaret”: „Birds of Prey” – reż. Marta Lasek (5 min.). Autorka filmu jest mieszkanką Wrocławia. Przedstawia historię pewnego domu do wynajęcia.
„Wrocław: City Of Music” – reż. Stephen Murphy (14 min.). Autor tego dokumentu pokazuje muzyków, których można spotkać na wrocławskich ulicach.
„The Order” – reż. Ralf Höckel (2 min.). Główna bohaterka otrzymuje rozkaz do wykonania.
„Biking Documentary Intro” – reż. Brian (2,5 min.). Autor przejechał rowerem całą Japonię. Film opowiada o jego podróży i przemyśleniach.
„Dog Date Afternoon” – reż. Alan Markey (3,5 min.). Film przedstawia historię pewnego spotkania.
„Stardust” – reż. Jan Borowiec (2,5 min.). Krótki film o miłości i wieczności.
„Rudi” – reż. François Szabowski (14,5 min.). Historia zagubionego mężczyzny.
„Witek” – reż. Agata Pawłowska, Stephen Murphy (4 min.). Animowany Witek wkracza do rzeczywistego świata.
3. Kącik Pawła Janickiego (ok. 20 min.)
W tym punkcie programu twórca medialny Paweł Janicki, związany z WRO ART CENTER, próbuje oswoić przybyłych z dziwnością sztuki nowych mediów.

 

Prof. Grzegorz Kołodko w Renomie

Prof. Grzegorz Kołodko w Renomie

godz. 18.00, empik Renoma, Wrocław, ul. Świdnicka 40

Grzegorz W. Kołodko, profesor i ekonomista, będzie gościem wrocławskiego salonu empik Renoma. Spotkanie odbędzie się z okazji wydania jego najnowszej książki zatytułowanej „Droga do teraz”. Tym razem były wicepremier postanowił przedstawić własną historię w kontekście przemian ekonomicznych oraz transformacji ustrojowej. W czasie  rozmowy autor przedstawi swoją teorię na temat światowego kryzysu ekonomicznego, a także zdradzi jak w przyszłości powinna wyglądać polska polityka finansowy.

 

 

Międzynarodowy Dzień Animacji w Entropii

Międzynarodowy Dzień Animacji w Entropii

godz. 18.00, ul. Rzeźnicza 4, wstęp wolny
28 października w 1892 r. w Grevin Museum w Paryżu, odbył się pierwszy publiczny pokaz animacji Emile’a Reynauda zwany "Theatre Optique". Z tej okazji na całym świecie odbywają się pokazy filmów animowanych, wystawy, seminaria i warsztaty z twórcami animacji.

4.11.2014, godz.18.00 - pokaz filmów portugalskich.

 

Uroczysta premiera \" data-mce-src=

Uroczysta premiera "Obywatela" oraz spotkanie z Jerzym Stuhrem

gody. 19.00, Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, bilety 20 zł

Tytuł startował w konkursie głównym tegorocznego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Bohaterem filmu jest Obywatel Jan Bratek (grany przez Macieja i Jerzego Stuhra). Gdziekolwiek się nie pojawi, ściąga na siebie lawinę niespodziewanych zdarzeń. Bohater bierze udział w najważniejszych wydarzeniach swojej epoki. Ma wielkie szczęście, a może raczej… pecha, że zawsze znajduje się w miejscach, gdzie historia akurat zmienia swój bieg. Los miota nim zarówno w czasach komuny, jak i w nowoczesnej, demokratycznej Polsce doprowadzając do zabawnych wpadek. W komedii zobaczymy także m.in. Sonię Bohosiewicz, Magdalenę Boczarską, Ireneusza Czopa, Piotra Głowackiego i Janusza Gajosa. Autorem zdjęć jest nominowany do Oscara oraz wielokrotnie nagradzany wybitny operator Paweł Edelman.
Po seansie będzie możliwość zadania pytań twórcy filmu.

 

Wieczór autorski katarzyny Pisarzewskiej

Wieczór autorski Katarzyny Pisarzewskiej

godz. 19.00, Biblioteka Niemiecka, Rynek 58, czytelnia, II piętro

Katarzyna Pisarzewska jest pisarką i scenarzystką, autorką książek „Halo, Wikta!”, „Wikta, ratuj!”, „Koncert łgarzy” i wydanej ostatnio „Zmowy milczenia”, a także dialogów do seriali „Brzydula” i „Na Wspólnej”.

 

Kapitał – niestety (nie) ludzki

Kapitał – niestety (nie) ludzki

godz. 19.30, Kawiarnia Literatka, Rynek 56/57

Spotkanie z cyklu "Komunikacje w rozmowie". Tym razem mówić będziemy o pieniądzach oraz o tym, że każdy może być bogaty, ale nie wszyscy. Jak to jest, że zakochujemy się w czymś, co zostało wymyślone do zarabiania naszych pieniędzy? Kto powiedział, że to nasze pieniądze?

Profesor Fleischer, autor książki pt.: ”Kapitał – niestety (nie) ludzki” (i wielu innych, rzecz jasna), przedstawi swoją (zapewne oryginalną) opinię na ten temat.
Zapraszamy! Tekst: M.W. "Komunikacje w rozmowie".

 

PUNKT EKLEKTIK SESSION Festival

PUNKT EKLEKTIK SESSION Festival

4-6 listopada, Kino Nowe Horyzonty, bilety 1-dniowe: 20 zł, karnety 2-dniowe: 30 zł, karnety 3-dniowe: 40 zł, na seminarium wstęp wolny

Wybitni artyści i producenci muzyczni z Wrocławia i Norwegii spotkają się w Kinie Nowe Horyzonty, aby przez trzy dni prezentować własne dokonania, a finalnie połączyć siły, doświadczenie i różne podejścia do muzyki i jako ponad dwudziestoosobowa polsko-norweska Eklektik Orchestra odkryć przed słuchaczami wielowymiarową głębię w koncercie zatytułowanym „the Deep”.

PROGRAM 4 listopada
sala nr 1, godzina 20.00, Kino Nowe Horyzonty
  • GANESH ANANDAN & DARK DRESS DUO - Ganesh Anandan, Max Di Carlo, Stefan Roslmair
  • EKLEKTIK ENSEMBLE - Bond, Karol Gola, Kuba Mitoraj, Roli Mosimann, Michał Zygmunt, Szymon [d'] Danis, Maciek Zakrzewski, Łukasz Olejarczyk, Radosław Janicki

 

Depeche Mode Live in Berlin

Depeche Mode Live in Berlin

godz. 20.00, Multikino Pasaż Grunwaldzki i Arkady Wrocławskie

Premierowy pokaz koncertowego DVD– Depeche Mode Live in Berlin. Dwugodzinne show zespołu zarejestrowano w berlińskiej hali O2 World.

Ogromny sukces płyty 'Delta Machine' (m.in. najlepiej sprzedająca się zagraniczna płyta roku 2013 w Polsce) doczekał się przypieczętowania w postaci wydawnictwa koncertowego.

 

PUSTE POKOJE

PUSTE POKOJE

godz. 20.00, Centrum Inicjatyw Artystycznych, ul. Tęczowa 79/81

W pustych pokojach są ukryte opowieści . Historie o ludziach i przedmiotach. Smutek przeplata się tam ze śmiechem, młodość ze starością . Godziny, tygodnie , lata upływają niepostrzeżenie Pokoje są świadkami codziennych zdarzeń i wyjątkowych okoliczności. Trwają niewzruszenie. Obojętnie. Milcząc wyczekują ... Gdy odchodzimy zostawiamy w nich cząstkę siebie. Ułamek życia , echa wspomnień ... Niektórzy twierdzą, że puste pokoje posiadają dusze. To całkiem prawdopodobne.

Zgłoś uwagę