Imprezy Wrocław - środa 29 października [LISTA WYDARZEŃ]

Dziś studenckie środy w zoo, prawie wszystko o pocztylionach, otrzęsiny Politechniki Wrocławskiej tańce irlandzkie w Starym Klasztorze. Kilka propozycji nie tylko na wieczór.

  • Imprezy Wrocław środa 29 października


Środa, 29 października, 2014r.

 

Afrykarium w Zoo Wrocław  - studenckie środy

Afrykarium w Zoo Wrocław - studenckie środy

godz. 9.00-20.00, w każdą środę bilet ulgowy dla studentów - 10 zł/os.

Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią wrocławskiego ogrodu zoologicznego.

  • Morze Czerwone – rafa koralowa i ryby rafy koralowej;
  • Plaża nad Morzem Czerwonym – lądowe żółwie pustynne;Wielkie Jeziora Afrykańskie (Tanganika i Malawi) – około 50 różnych gatunków ryb – pielęgnic;
  • Kanał Mozambicki – płaszczki, rekiny młoty, rekiny lamparcie;
  • Wschodnia Afryka – hipopotamy nilowe oraz zwierzęta zamieszkujące sawannę jak: góralki (dalecy krewniacy słoni), mrówniki (często mylone z amerykańskimi mrówkojadami!) oraz dikdik (jedna z najmniejszych antylop);
  • Wybrzeże Namibii - to zewnętrzne baseny w Afrykarium Wrocław, zamieszkane przez pingwiny tońce oraz kotiki południowoafrykańskie (krewniacy popularnych lwów morskich);
  • Dżungla nad rzeką Kongo – krokodyle, wydry, manaty i towarzyszące im ryby – tilapie oraz kilka gatunków ptaków.

Więcej o Afrykarium.

 

Zdjęcia spod mikroskopów – Galeria Fotografii Naukowej EIT+

Zdjęcia spod mikroskopów – Galeria Fotografii Naukowej EIT+

wystawa do 31 października, plac przed Iglicą przy Hali stulecia, wstęp wolny

Do końca października można oglądac 16 zdjęć zdjęć wykonanych przy pomocy mikroskopu elektronowego. Niepowtarzalne fotografie przedstawiają obrazy niewidoczne gołym okiem. Można zobaczyć wyjątkową strukturę włókien, stokrotki polnej, węgla drzewnego, a nawet pszczoły i orzecha nerkowca. Zdjęcia, przybliżające projekty realizowane przez Wrocławskie Centrum Badań EIT+, łączy hasło „Nauka – przestrzeń dla innowacji”.

 

Wystawa Grand Press Photo 2014 na dworcu Wrocław Główny

Wystawa Grand Press Photo 2014 na dworcu Wrocław Główny

Miesięcznik „Press” wspólnie z Biurem Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 zapraszają na wystawę finałowych zdjęć konkursu Grand Press Photo 2014. Najlepsze fotografie prasowe mijającego roku można zobaczyć w holu dworca Wrocław Główny do 19 listopada.

Na siedemnastu planszach zobaczymy najlepsze 172 zdjęcia wybrane przez jury konkursu spośród ponad 4,2 tysiąca nadesłanych prac.

 

Labirynt w polu kukurydzy

Labirynt w polu kukurydzy

Jeszcze go końca października możecie się jeszcze wybrać się do labiryntu w polu kukurydzy. Powstał tuż pod Wrocławiem, w Kobierzycach, przy drodze krajowej nr 8.

Więcej czytaj tutaj

 

Prelekcja pt. Prawie wszystko o pocztylionach

Prelekcja pt. Prawie wszystko o pocztylionach

godz. 14.00, Muzeum Poczty i Telekomunikacji, ul. Krasińskiego 1

Kim naprawdę był pocztylion – postać znana z poezji i malarstwa jako romantyczny posłaniec dobrych wiadomości i przewoźnik zakochanych.

Czy był człowiekiem pracowitym, uczciwym, z dobrą konduitą, bogobojnym mężem i ojcem, a może beztroskim uwodzicielskim kawalerem nadużywającym mocne trunki ?
Czy pocztylion potrafił rachować i pisać, czy był dobrze sytuowany? Czy odznaczał się dobrym zdrowiem? Odpowiedzi na te pytania już w środę.

 

Międzynarodowy Dzień Animacji w Entropii

Międzynarodowy Dzień Animacji w Entropii

poniedziałek-środa, godz. 18.00, Galeria Entropia, ul. Rzeźnicza 4 wstęp wolny

MDA jest organizowany we Wrocławiu przez Galerię Entropia (od 2009 roku) we współpracy z ASIFA International i ASIFA Poland.
MDA - święto animacji - w roku 2014 będzie trwało w Galerii Entropia przez kolejne trzy dni 27 - 28 - 29 października. W programie pokazów znajdą się:

29.10.2014, g. 17:00 - POKAZ DLA DZIECI - zestaw filmów nagrodzonych na ITFS w Stuttgarcie oraz inne wybrane perełki animacji dla naj- i młodszych widzów;

 

Korrida mistrzów: Walki byków Salvadora Dali

Korrida mistrzów: Walki byków Salvadora Dali

godz. 18.00, Muzeum Architektury we Wrocławiu - sala wystawiennicza, ul. Bernardyńska 5, wstęp za okazaniem biletu na wystawę

Spotkania wokół jednego dzieła to szansa dla tych wszystkich, których interesuje analiza i interpretacja danego dzieła okiem historyka sztuki. Pod lupę zostaną wzięte m.in. cykl Tauromachia, karton przygotowawczy do tapiserii na podstawie pracy Guernica czy Rogacz wspaniały Picassa.

 

Igor Pietraszewski. Jazz, polityka, ekonomia, publiczność — między sztuką a przetrwaniem

Igor Pietraszewski. Jazz, polityka, ekonomia, publiczność — między sztuką a przetrwaniem

godz. 18.00, Muzeum Współczesne Wrocław, Pl. Strzegomski 2a (bunkier), wstęp wolny

Jak rozwijał się jazz w Polsce od początków XX wieku wieku do dzisiaj? Jak na uprawianie sztuki wpływa kontekst polityczny i ekonomiczny? Rozwój tego świata, procesy instytucjonalizacji, stopniowe zdobywanie statusu sztuki wyższej i zmiany aktorów działających w polu jazzu (w tym i artystów i publiczności), związane były z przemianami socjopolitycznymi, które wywierały wpływ na wszelkie obszary funkcjonowania środowiska jazzowego, szczególnie w sferze symbolicznej i ekonomicznej. Zjawisko analizowane jest w wymiarze historyczno – instytucjonalnym (w jaki sposób jazz i ludzie z nim związani zyskiwali „obywatelstwo“ w świecie sztuki).

 

Jak fotografować? – Wystawa zdjęć z archiwum Instytutu Pamięci Narodowej

Jak fotografować? – Wystawa zdjęć z archiwum Instytutu Pamięci Narodowej

godz. 18.00, Miejsca przy Miejscu, pl. Strzelecki 2, wystawa czynna do

Czy fotografia detektywistyczna i śledcza, tworzona na potrzeby inwigilacji czy dowodu zbrodni, może być piękna? O tym mówi najbliższa wystawa w galerii fotograficznej Miejsce przy Miejscu we Wrocławiu.

Wystawa złożona jest ze zdjęć pochodzących z archiwum Instytutu Pamięci Narodowej.
Pokazuje spectrum fotografii znajdujących się w archiwach IPN: od portretów i fotografii miejskiej, po architekturę i fotografię przedmiotów. Towarzyszyć jej będą opisy kontekstowe prezentowanych zdjęć oraz tekst Anny Mituś, kuratorki i historyczki sztuki.

Wystawa czynna do 2 grudnia.

 

Wieczór z klasyką horroru w Krzywym Kominie

Wieczór z klasyką horroru w Krzywym Kominie

godz. 19.00, ul. Dubois 33-35A, wstęp 5 zł

W ramach Kina „Krzywy Komin”, będzie można obejrzeć dwa klasyczne horrory w reżyserii sławnych reżyserów.

Te dwa mrożące krew w żyłach klasyki gatunku zrealizowali Stanley Kubrick i Tony Scott. Tytułów filmów organizatorzy jednak nie ujawniają, bo ma być to halloweenowa niespodzianka dla widzów. Oba filmy zostaną opatrzone krótkim wprowadzającym komentarzem.

 

\" data-mce-src=

"Otrzęsiny" na Politechnice Wrocławskiej

środa-czwartek, godz. 21.00, Klub Eter, ul. Kazimierza Wielkiego 19

Imprezę poprowadzi Krzysztof Skiba z zespołu Big Cyc. Tradycyjnie podczas chrztu otrzęsinowego dziekani będą pasować pierwszoroczniaków na studentów. W programie zaplanowano także m.in. występy grup artystycznych i tanecznych.

Otrzęsiny potrwają dwa dni. W środę będą bawić się studenci z wydziałów: Chemicznego, Elektroniki, Inżynierii Środowiska, Mechaniczno-Energetycznego, Podstawowych Problemów Techniki oraz Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki. Dzień później ich koledzy z wydziałów: Architektury, Budownictwa Lądowego i Wodnego, Elektrycznego, Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii, Informatyki i Zarządzania, Mechanicznego.

 

TOUCH OF IRELAND – celtycka muzyka i taniec w Starym Klasztorze

TOUCH OF IRELAND – celtycka muzyka i taniec w Starym Klasztorze

godz. 19.00, Stary Klasztor, Sala Gotycka, ul Purkyniego 1

Ethno Jazz Festival - Muzyka Świata w Starym Klasztorze TOUCH OF IRELAND - widowisko muzyczno-taneczne w wykonaniu zespołów Carrantuohill oraz Treblers
Touch of Ireland jest widowiskiem złożonym z utworów muzycznych i choreografii tanecznych, mocno osadzonych w irlandzkiej tradycji. Jest jednocześnie spektaklem niezwykle rozbudowanym pod względem aranżacji muzycznych, kostiumów, używanego instrumentarium. Raz delikatne i zwiewne, a raz dynamiczne i porywające tańce irlandzkie, z towarzyszeniem muzyki, tworzą pasjonujące, kolorowe widowisko gwarantujące publiczności przeżycia estetyczne i świetną zabawę.

Zgłoś uwagę