Imprezy Wrocław - środa 22 października

Dziś polecamy filmy przeglądu American Film Festiwal, koncert w ramach Festiwalu Muzyki Wiedeńskiej czy koncerty.

  • Imprezy we Wrocławiu w środę 22 października 2014 r.


Środa, 22 października 2014

 

Roy Bennett w Imparcie

Roy Bennett w Imparcie

godz. 10.30, Impart, ul. Mazowiecka 14

Roy Bennett zaśpiewa w ramach dwóch projektów profilaktyki uzależnień organizowanych przez Fundację Promocji Muzyki i Terapii Green i realizowanych w Biurze Festiwalowym IMPART 2016.

godz. 10.30 - 12.00 + koncert
Pierwszym z zaplanowanych działań jest projekt pn. "Twórczy Nie-Zależni. Wciąga Nas Twórczość – Narkotyki Nie". Spotkanie ma na celu kształtowanie postawy życia wolnego od środków psychoaktywnych wśród młodzieży szkolnej Odbiorcami przedsięwzięcia będą uczniowie III klas szkół gimnazjalnych oraz I i II klas szkół ponadgimnazjalnych.

12.30 - 14.00 + koncert

Tego samego dnia Fundacja Green zrealizuje również projekt profilaktyki uzależnień pn. „Wolni za Kratami – Nie z Uzależnieniami”. Odbiorcami niniejszego projektu będą studenci kształcący się m.in. na kierunkach prawa, psychologii, medycyny i resocjalizacji oraz osoby wykluczone społecznie, tj. uzależnione od alkoholu bądź narkotyków, odbywające karę pozbawienia wolności w oddziale półotwartym ZK nr 1. Głównym celem projektu jest zmniejszanie szkód zdrowotnych i społecznych wynikających z problemu uzależnienia poprzez działania edukacyjne i integracyjne.

Roy Bennet Group to doborowy skład muzyków, którego człon tworzą, założyciel i basista zespołu Krzysztof Witkowski, znakomity kompozytor, producent i aranżer – Grzegorz Daroń. Obecnie grający w dwóch składach – z Justyną Steczkowską oraz oczywiście z Roy Bennet Group. Tomasz Pacanowski związany m.in. z Roan, Sydneyem Polakiem i Różami Europy, Rafał Karasiewicz – pianista, kompozytor, aranżer i producent (Teatr Capitol we Wrocławiu). Na instrumentach klawiszowych i na puzonie gra Artur Florkowski (kompozytor m.in.: Love In Your Eyes), wokaliści Kasia Mirowska i Marcin Wawrzynowicz oraz sekcja dęta, którą tworzą: na trąbce Marcin Fic, na saksofonie Karol Gola. Gościnnie wraz z Roy Bennet Group wystąpią wrocławski wokalista Adam Sypuła, gitarzysta Marek Popów i perkusista Mateusz Maniak.

 

I Ogólnopolskiego Festiwalu Win z Kolekcji TiM S.A

I Ogólnopolskiego Festiwalu Win z Kolekcji TiM S.A

godz. 13.00-20.00, Novotelu przy ul. Wyścigowej

Ogólnopolskiego zaproponują m.in. panel szkoleniowy „Wprowadzenie do świata win i nowe trendy na rynku wina”, a także degustacje wina, serów oraz promocyjne pakiety targowe.

Wszyscy zainteresowani udziałem proszeni są o zgłoszenie tego drogą e-mailową pod adresem: festiwal@tim-wina.com.pl, w celu uzyskania akredytacji. Liczba miejsc ograniczona.

 

MDK. Kabaret szpilki

MDK. Kabaret szpilki

godz. 16.00, MDK Śródmieście, ul. Dubois 5

Dla gimnazjalistów

W programie min.
- warsztaty aktorskie
- ćwiczenia z kultury żywego słowa
- tworzenie programów, skeczy
- udział w konkursach, festiwalach

 

Koncert w Literatce: Waldemar Gromolak przy akompaniamencie pianisty Jerzego Adamowskiego

Koncert w Literatce: Waldemar Gromolak przy akompaniamencie pianisty Jerzego Adamowskiego

godz. 19.00, Rynek 56/57

Waldemar Gromolak - wirtuoz gitary klasycznej; uznany i wysoko ceniony solista, kameralista i pedagog. Od początku kariery prowadzi bogatą działalność artystyczną: ma na koncie występy z orkiestrami wszystkich filharmonii w Polsce oraz koncerty symfoniczne w Niemczech, Czechach i Libanie.
Jerzy Adamowski - laureat wielu krajowych i międzynarodowych konkursów pianistycznych.

 

 CITY SOUNDS: Taylor McFerrin

CITY SOUNDS: Taylor McFerrin

godz.20.00, Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1, bilety: 39 zł - 60 zł

Early Riser” Taylora to idealna pozycja dla miłośników wytrawnych fuzji nu-jazzu / downtempo /  elektroniki  i soulu. Utalentowany syn Bobby’ego McFerrina sceniczne szlify zdobywał poprzedzając występy m.in. Eryki Badu, Roberta Glaspera czy The Roots, a teraz debiutuje w barwach związanej z Ninja Tune wytwórni Brainfeeder.

 

American Film Festival 2014 - polecamy

American Film Festival 2014 - polecamy

Kino nowe Horyzonty, 20 zł - pojedynczy bilet.
  • "Zniknięcie Eleaonor Rigby: oni" (reż. Ned Benson). Projekcje: 22.10-godz. 21.00

Tytuł inspirowany słynną piosenką Beatlesów, forma oryginalna – dwa filmy w jednym i każdy z perspektywy jednego z dwojga bohaterów – Eleanory (Jessica Chastain) i Connora (James McAvoy). Niezwykła wiwisekcja związku – od zauroczenia po kryzys. Znakomite role aktorskie, a w obsadzie także Isabelle Huppert i William Hurt.

  • Pingpongowe lato" (reż. Michael Tully). Projekcje: 22.10-godz. 18.00

Nostalgiczna opowieść o latach młodości (tu rok 1985), kiedy w modzie były buty sneakersy, wielkie przenośne magnetofony (boomboxy), podkoszulki w określonych sportowych fasonach i odpowiednie fryzury. Trzeba być cool. A żeby być cool trzeba pokonać miejscowego macho. Choćby miało to oznaczać intensywne ćwiczenia gry w pingponga z trenerką, która kiedyś była mistrzem. Film z humorem, błyskotliwą grą aktorką (wiele nieznanych nam twarzy w obsadzie) i świetna autoironiczna Susan Sarandon jako trenerka.

  • "Obama z Bronxu" (reż. Ryan Murdock). Projekcje 22.10-godz. 20.45, 24.10-godz. 12.45

Ameryka to kraj możliwości. Być może także jedyny, w którym udawanie urzędującego prezydenta może przynosić dochody i zapewnić międzynarodową sławę. Louis Ortiz z Bronksu, jednej z dzielnic Nowego Jorku jest niemal lustrzanym odbiciem Baracka Obamy i wygłasza publicznie przemówienia głowy państwa, których się wyuczył. Efekt piorunujący, a film o Ortizie zdobył główną nagrodę na AFI DOCS w Waszyngtonie.

 

Nakarm sie sztuką

Nakarm się sztuką

godz. 19.00-22.00, Machina Organika, ul. Ruska 19

Nadeszła jesień, dni są coraz krótsze i chłodniejsze. Pomimo niekorzystnych warunków pogodowych Machina Organika nie przestaje działać na wysokich obrotach! O godzinie 19 rozpocznie się retrospektywny wernisaż prac absolwentki architektury wnętrz - Wiktorii Rychlewskiej, dodatkowo wzbogacony o ciekawe brzmienia.

 

XXI Festiwal Muzyki Wiedeńskiej - Koncert Młodych Talentów

XXI Festiwal Muzyki Wiedeńskiej - Koncert Młodych Talentów

godz. 19.00, Aula Leopoldina

Wiedeń, miasto moich marzeń(Wien, du Stadt meiner Träume) zanucą wraz ze śpiewakami miłośnicy muzyki znad Dunaju podczas Koncertu Młodych Talentów. W świat wytwornych pałaców, parków idealnych na romantyczne schadzki i gwarnych kawiarenek przeniosą nas popularne pieśni oraz arie ze znanych operetek

Polskim akcentem w muzyce wiedeńskiej jest także postać kompozytora Rudolfa Sieczyńskiego, którego rodzina miała polskie korzenie. Tak naprawdę komponowaniem zajmował się on hobbystycznie, a zawodowo był kierownikiem wydziału rolnictwa i radcą dworu. W wolnym czasie pisał książki o historii Wiednia i układał piosenki o swoim ulubionym mieście. Jego urocza pieśń Wien, du Stadt meiner Träume pojawia się w filmie Oczy szeroko zamknięteStanleya Kubricka.

Zgłoś uwagę