Imprezy Wrocław - czwartek 6 listopada

W ofercie sporo koncertów

 • Imprezy Wrocław czwartek 6 listopada

  Imprezy Wrocław czwartek 6 listopada


Czwartek, 6 listopada 2014r.

 

Wystawa \" data-mce-src=

Wystawa "Picasso Dali/ Goya - Tauromachia, walka byków" - studenckie cztwartki

Studenckie czwartki (6 i 13 listopada) to całodniowe ulgi dla studentów, którzy kupią bilety za jedyne 10 zł.

Tematem przewodnim wystawy jest postać byka – symbolu obecnego w kulturze śródziemnomorskiej od niepamiętnych czasów. Byk – symbol siły, odwagi, płodności mityczny Minotaur fascynował twórców. Oddziaływał na wyobraźnię Francisca Goi, Pabla Picassa i Salvadora Dalego.

Sprzedaż biletów tylko w kasach biletowych Muzeum Architektury we Wrocławiu, ul. Bernardyńskiej 5. Wystawa czynna do 16 listopada 2014 roku, od 10.00 do 20.00, ostatnie wejście 19.15, kasy czynne 9.45 – 19.15.Wszystko o wystawie. 

 

Kadry Wrocławia - czyli przegląd archiwalnych filmów o Wrocławiu - dzień 2

Kadry Wrocławia - czyli przegląd archiwalnych filmów o Wrocławiu - dzień 2

czwartek, 6 listopada, Kino Nowe Horyzonty

Program czwartek:

godz. 10.00 Blok 2 – Feniks z popiołów – Odbudowa, czyli rozbiórka
Zestawienie kilku filmów dokumentalnych ukazujących panoramę miasta od zniszczeń Festung Breslau przez kolejne dekady dźwigania ze zgliszczy aż do współczesności: Odbudowa Ziem Odzyskanych, Wrocław 1959, Wyrok na miasto, Druga młodość miasta, Odbudowa Wrocławia
godz. 18.30 Blok 1 – Jestem z Wrocławia!
Blok filmów dokumentalnych ukazujących historię miasta głównie przez pryzmat wspomnień jego mieszkańców, które zilustrowane zostały archiwalnymi filmami i fotografiami: Oczami dziecka, Wrocław – miasto studentów, Fakty i ludzie, Ich miasto, Wrocławski Gawrosz, Czarno-biały, W poszukiwaniu utraconej Ojczyzny.

 

Rodzinny Klub - nie tylko - Konstruktora

Rodzinny Klub - nie tylko - Konstruktora

czwartek, 6 listopada, godz. 16.00-17.00, MultiCentrum, pl. Teatralny 5, wstęp wolny

Dla dzieci od szóstego roku życia z rodzicami, dziadkami lub innymi opiekunami.
Podczas zajęć: wspólne rodzinne budowanie fantazyjnych konstrukcji z klocków K?NEX, praca przed komputerami przy wykorzystaniu programów graficznych oraz edukacyjnych stron www.

Za opiekę nad dziećmi podczas zajęć odpowiadają rodzice lub inni opiekunowie. Rodzice biorą w warsztatach czynny udział! Oferta nie jest przeznaczona dla grup zorganizowanych. Organizatorzy proszą o punktualne przybycie.

 

Afrykarium we wrocławskim Zoo godz. 9.00-20.00, ostatnie wejście o 19.00, pozostałe pawilony w zoo otwarte do 16.00 Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią wrocławskiego ogrodu zoologicznego.   Morze

Tańsze czwarti w Afrykarium dla rencistów, emerytów i osób niepełnosprawnych 

PW czwartki - bilet ulgowy dla emerytów, rencistów, osób niepełnosprawnych i ich opiekunów - 10 zł/os, godz. 9.00-18.00Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią wrocławskiego ogrodu zoologicznego.Bilety, zwiedzanie, parkingi, dojazd.

 

Grupa LUXUS w Hali Targowej

Grupa LUXUS w Hali Targowej

czwartek, 6 listopada, godz. 17.00, Hala Targowa, wstęp wolny

LUXUS, to wrocławska grupa artystyczna działająca w latach 1983-1995. Sami siebie ogłosili legendą, wyznaczając swój czas i swoje miejsce w historii sztuki. Twórczość Grupy LUXUS przez wielu krytyków jest uznawana za jedno z najważniejszych zjawisk artystycznych w polskiej sztuce przełomu lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych.

„Agresywna niewinność. Historia grupy LUXUS”, to pierwsza próba opowiedzenia historii wrocławskiej grupy Luxus, formacji artystycznej tak znanej, że aż dziwi jak mało o nich dotąd napisano. Więcej czytaj tutaj.

 

WARTO BYĆ OJCEM. Dyskusyjny Klub Książki dla Rodziców

WARTO BYĆ OJCEM. Dyskusyjny Klub Książki dla Rodziców

czwartek, 6 listopada, godz. 17.30, BP Biblioteka 7 Kontynentów, Rynek 58, parter, wstęp wolny

Czy bycie ojcem to najważniejsze powołanie mężczyzny? Spróbujemy zdefiniować, czym jest męskość i jak wpisać w nią ojcostwo. Podpowiemy, jak żona może wspierać męża w byciu ojcem. Spotkanie poprowadzą Michał Patynowski i Iwona Podlasińska.

 

Promocja powieści Luciana Teodorovici oraz książkowego „portretu” Rumunii pióra Bogumiła Lufta

Promocja powieści Luciana Teodorovici oraz książkowego „portretu” Rumunii pióra Bogumiła Lufta

czwarte,. 6 listopada, DBP - American Corner, Rynek 58, wstęp wolny

Dwie książki poświęcone tematyce rumuńskiej: współczesną powieść pt. „Matei Brunul” autorstwa pisarza młodego pokolenia Luciana Dana Teodorovici oraz książkę byłego ambasadora RP w Rumunii i w Republice Mołdawii, Bogumiła Lufta pt. „Rumun goni za happy endem”, przedstawią Bogumił Luft i tłumaczka powieści – Radosława Janowska-Lascar.

Lucian Dan Teodorovici MATEI BRUNUL
Tłum. Radosława Janowska-Lascar
Wydawnictwo Amaltea/ Oficyna Wydawnicza Atut

 

Kultury Świata: Wycieczki po Haszymidzkim Królestwie Jordanii

Kultury Świata: Wycieczki po Haszymidzkim Królestwie Jordanii

czwartek, 6 listopada, godz. 18.30, Centrum Kultury "Zamek" we Wrocławiu, Plac Świętojański 1, wstęp wolny

Bohaterem kolejnego spotkania w ramach zamkowego cyklu "Kultury świata" będzie Jordania - dziewięćdziesiąt tysięcy kilometrów kwadratowych kamienistej i pustynnej ziemi, ze starożytnymi zabytkami, czerwoną pustynią, bardzo słonym morzem i zamkami krzyżowców, ale również i Jordańczycy - ludzie zaskakująco otwarci, mili i pomocni dla turystów odwiedzających ich kraj. O swoich wyprawach do Jordanii opowie podróżnik - Norbert Skrzyński. Jak zawsze narrację uzupełni pokaz slajdów.

 

 Specjalny premierowy pokaz filmu Gottland

Specjalny premierowy pokaz filmu Gottland

czwartek, 6 listopada, godz. 19.00, Dolnośląskie Centrum Filmowe (DCF), Marszałka Józefa Piłsudskiego 64a, bilety 1-18 zł

Gottland” (6 odcinków po 25 minut, z 1 przerwą), zrealizowanego na motywach znanej książki Mariusza Szczygła, w koprodukcji z Odrą-Film.

"Gottland“ jest wynikiem czesko-polsko-słowackiej współpracy. Łączy w sobie tradycyjną formułę kina dokumentalnego, filmu fabularnego oraz animację. Wartością filmu jest nieoczywiste podejście do ekranizacji książki, która jest jego bazą: historie opowiedziane przez Szczygła stały się punktem wyjścia do zróżnicowanych, indywidualnych opowieści najmłodszego pokolenia czeskich reżyserów.
W czwartek widzowie obejrzą wersję serialową. Premiera wersji kinowej odbędzie się dzień później – w piątek, 7 listopada.

 

XIII Wrocław Industrial Festival 2014 - dzień 1

XIII Wrocław Industrial Festival 2014 - dzień 1

czwarte, 6 listopada, Klub Eter, ul. Kazimierza Wielkiego 19, bilety 30 zł

Festiwal prezentuje całe bogactwo przemysłowej i post-przemysłowej muzyki w wielu odsłonach: usłyszymy tu ambient, neofolk, cold wave, post-punka, noise i awangardę, jak również trudne do zaklasyfikowania gatunki współczesnej elektroniki, eksperymenty dźwiękowe i klasyczne industrialne brzmienia.

Program na dziś

 • 19.00 OTWARCIE
 • instalacja video "DEATH DAY" - IGOR VAGANOV
 • 20.00 ➝ JOB KARMA + goście: Anna Nacher, Matt Howden, Marek Styczyński, Monika Kubacka, Anna Frett
 • 21.15 ➝ SIEBEN
 • 22.30➝ WRANGLER

 

Koncert z okazji 100 rocznicy urodzin Andrzej Panufnika

Koncert z okazji 100 rocznicy urodzin Andrzej Panufnika

czwartek, 6 listopada, godz. 19.00, Ratusz, Sala Wielka

Koncertem w Ratuszu Narodowe Forum Muzyki uczci stulecie urodzin Andrzeja Panufnika. Twórczość kompozytora niestety pozostaje w Polsce, pomimo jego talentu i osiągnięć, wciąż mało znana. Utwory Panufnika były przez trzydzieści lat cenzurowane po tym, jak kompozytor wyjechał z Polski Ludowej, nie godząc się na ograniczenia wolności twórczej. Za granicą jego kariera nabrała jeszcze większego rozpędu, a w 1991 roku królowa Elżbieta II nadała mu tytuł szlachecki. Mimo że Sir Andrzej Panufnik spędził połowę życia w Wielkie Brytanii, w całej twórczości cytował polski folklor, a także nawiązywał do rodzimej historii oraz tradycji kulturowej i religijnej, co wyraźnie usłyszymy w Song to the Virgin Mary.

 

Druga 50-tka Piotra Bałtroczyka

Druga 50-tka Piotra Bałtroczyka

czwartek 6 listopada, godz. 19.30, Sala Audytoryjna WCK przy Hali Stulecia, Wystawowa 1

Piotr Bałtroczyk to znany kabareciarz i konferansjer. To jak postrzega świat wokół siebie jest ciekawie - zabawne, to jak go potem ubiera w słowa jest perfekcyjną żonglerką wyrazów, daleką od banałów czy naciąganych dowcipów.  Naprawdę jest Bałtroczyk osobnikiem depresyjnym i monotematycznym (dzieci, samochody, motocykle). W pracy nie pije, poza pracą z przyjemnością.

 

PUNKT EKLEKTIK SESSION Festival

PUNKT EKLEKTIK SESSION Festival

4-6 listopada, Kino Nowe Horyzonty, bilety 1-dniowe: 20 zł, karnety 2-dniowe: 30 zł, karnety 3-dniowe: 40 zł, na seminarium wstęp wolny

Wybitni artyści i producenci muzyczni z Wrocławia i Norwegii spotkają się w Kinie Nowe Horyzonty, aby przez trzy dni prezentować własne dokonania, a finalnie połączyć siły, doświadczenie i różne podejścia do muzyki i jako ponad dwudziestoosobowa polsko-norweska Eklektik Orchestra odkryć przed słuchaczami wielowymiarową głębię w koncercie zatytułowanym „the Deep”.

PROGRAM 6 listopada

sala nr 1, godz. 20:00

EKLEKTIK ORCHESTRA "THE DEEP "- Nils Petter Molvaer, Ganesh Anandan, Erland Dahlen, Erik Honoré, Jan Bang, Robert Wasik, Igor Pietraszewski, Grzegorz Pastuszka, Tomasz Kasiukiewicz, Andrzej Strzemżalski, Maciek Zakrzewski, Michał Muszyński, Michał Zygmunt, Aleksandra Wasik, Joanna Piwowar, Marianna Wasik, Bartosz Bober, Olga Kończak, Ewa Hofman, Olga Kwiatek, concept: Bond, sound: Roli Mosimann, video: Radosław Janicki.

 
Dezerter w Alibi

Dezerter w Alibi

czwartek, 6 listopada, godz. 20.00, Klub Alibi, Grunwaldzka 67, bilety od 33 zł

Legenda polskiego punk rocka wyrosła na fali antysystemowego buntu początku lat 80. Do dziś pozostaje punktem odniesienia dla kolejnych pokoleń znudzonych konformizmem i powszechną miałkością. Od lat koncertują nie tylko w Polsce, można ich posłuchać w najdalszych zakamarkach świata.

 

KORMORANY W SANATORIUM

KORMORANY W SANATORIUM

czwartek, 6 listopada, godz. 20.00, Sanatorium Kultury, Przejście Żelaźnicze 2, bilety 20/25 zł

KORMORANY - uznawani przez wielu za legendę polskiej awangardy, autorzy niesamowitych plastyczno-muzycznych happeningów, mistrzowie muzyki teatralnej i filmowej, od ponad 25 lat intrygują słuchaczy nie tylko stylem i formą swoich występów, ale także bezkompromisowym podejściem do własnej sztuki jako szczerego i głębokiego strumienia wrażeń, zdolnych wyrywać człowieka z codziennej rutyny i schematów mentalnych. Obecnie zespół koncentruje się przede wszystkim na projektach koncertowych, tworząc starannie przygotowane, jednak otwarte na improwizację kompozycje.

 

VAVAMUFFIN ALL STARS

VAVAMUFFIN ALL STARS

czwartek, 6 listopada, godz.20.00 Klub Muzyczny Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1, bilety: 30 zł – przedsprzedaż, 35 zł przed koncertem

Zespół zagra w ramach cyklu ZŁOTA KARROTA prezentującego najlepszych artystów związanych z wydawnictwem Karrot Kommando. Vavamuffin powstało w lutym 2003 roku, a nazwa zespołu to połączenie dwóch słów: jamajskiego „raggamuffin”, które oznacza charakterystyczny styl śpiewania i nawijania oraz nawiązującego do nazwy miasta, z którego wywodzi się grupa, skrótu „Vava”.

Zgłoś uwagę