wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 22:37

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Imprezy (2015)
  4. Imprezy Wrocław - czwartek 13 listopada [LISTA WYDARZEŃ]

Czwartek, 13 listopada 2014r.

Festiwal Pieśni i Piosenki Patriotycznej SP nr 8 we Wrocławiu

Festiwal Pieśni i Piosenki Patriotycznej SP nr 8 we Wrocławiu

godz. 10.00, SP nr 8, ul. Kowalska 105

Festiwal Pieśni i Piosenki Patriotycznej odbędzie się po raz 13. Gośćmi honorowymi będą kombatanci ze Związku Sybiraków, Związku Piłsudczyków i Światowego Związku Żołnierzy AK. W tym roku swój udział potwierdziło 8 zespołów z Wrocławia i okolic. Impreza ta jest wspaniałą okazją do wspólnego świętowania odzyskania przez Polskę niepodległości, a także żywą lekcją historii dla uczniów.

Wystawa \" data-mce-src=

Wystawa "Picasso Dali/ Goya - Tauromachia, walka byków" - studenckie cztwartki

Studenckie czwartki  to całodniowe ulgi dla studentów, którzy kupią bilety za jedyne 10 zł.

Tematem przewodnim wystawy jest postać byka – symbolu obecnego w kulturze śródziemnomorskiej od niepamiętnych czasów. Byk – symbol siły, odwagi, płodności mityczny Minotaur fascynował twórców. Oddziaływał na wyobraźnię Francisca Goi, Pabla Picassa i Salvadora Dalego.

Sprzedaż biletów tylko w kasach biletowych Muzeum Architektury we Wrocławiu, ul. Bernardyńskiej 5. Wystawa czynna do 16 listopada 2014 roku, od 10.00 do 20.00, ostatnie wejście 19.15, kasy czynne 9.45 – 19.15.Wszystko o wystawie. 

Otwarte spotkanie z prof. Leszkiem Balcerowiczem,

Otwarte spotkanie z prof. Leszkiem Balcerowiczem,

godz. 12.00, sal audytoryjna Centrum Kształcenia Ustawicznego Uniwersytetu Ekonomicznego, ul. Kamienna 43

O czym Leszek Balcerowicz marzył w młodości? Dlaczego został ekonomistą? Jak doszło do tego, że został wicepremierem w przełomowym rządzie Tadeusza Mazowieckiego? Jak wyglądały kulisy wprowadzania „planu Balcerowicza”? Jak tłumaczy powody kryzysów w kapitalistycznym świecie? Jaką ma receptę na dobre państwo? Kiedy Polska może dogonić Zachód?

Festiwal samochodowych nowości

Festiwal samochodowych nowości

do 23 listopada, Galeria Dominikańska

Gwiazdą imprezy będzie „sportowy samochód przyszłości” BMW I8. Podczas festiwalu będzie można zobaczyć również najnowsze premiery 2014 roku m.in.: Citroena Cactus, Nissana Pulsar, Nissana X Trail, Jeepa Renegade, Volkswagena Up Cross, najnowszego Peugeota 508, Volkswagena New Beetle R Line czy Fiata Freemont Cross.Dodatkowo dla wszystkich fanów motoryzacji przygotowano również specjalne fotograficzne wystawy tematyczne: 50 Kultowych Motocykli oraz wystawę samochodów sportowych WRC.

Rodzinny Klub - nie tylko - Konstruktora

Rodzinny Klub - nie tylko - Konstruktora

godz. 16.00-17.30, MultiCentrum, pl. Teatralny 5, wstęp wolny

Dla dzieci od szóstego roku życia z rodzicami, dziadkami lub innymi opiekunami Podczas zajęć: wspólne rodzinne budowanie fantazyjnych konstrukcji z klocków K?NEX, praca przed komputerami przy wykorzystaniu programów graficznych oraz edukacyjnych stron www. Za opiekę nad dziećmi podczas zajęć odpowiadają rodzice lub inni opiekunowie. Rodzice biorą w warsztatach czynny udział! Organizatorzy proszą o punktualne przybycie.

Spotkania i warsztaty z cyklu Smaki i Kolory Świata.

Spotkania i warsztaty z cyklu Smaki i Kolory Świata.

godz. 18.00, EkoCentrum Wrocław, ul. św. Wincentego 25 A,

Będzie kolorowo, interesująco, inspirująco i smacznie. Będziemy obchodzić Tydzień Edukacji Globalnej, podczas którego nie zabraknie gier i zabaw dla najmłodszych, warsztatów i filmów.

Czym jest bezpieczeństwo żywnościowe? Skąd pochodzi nasza czekolada i kawa? Czy klimat się zmienia i czy mamy na to wpływ? Czy robiąc zakupy możemy pomóc kooperatywom w Ugandzie? Jak Polacy pomagają w Palestynie? Czym jest Kalarippayyatu? Na te i wiele innych pytań będziemy odpowiadać w EkoCentrum.

  • 13.11.2014, godz. 18.00

Współzależni - zielona rewolucja i korporacyjne rolnictwo a globalna gospodarka żywnościowa, nadprodukcja żywności a głód, pomoc rozwojowa a zależność żywnościowa i globalny rynek żywności a (post)kolonializm.Wszystkich chętnych porozmawiać na te i inne globalne tematy zapraszamy na spotkanie z Piotrem Szmytem, współpracownikiem Polskiej Akcji Humanitarnej, stażystą sieci Global Education Network of Young Europeans (GLEN).

Tańsze czwartki a Afrykarium i w zoo dla rencistów, emerytów i osób niepelnosprawnych

Tańsze czwartki a Afrykarium i w zoo dla rencistów, emerytów i osób niepełnosprawnych

W czwartki - bilet ulgowy dla emerytów, rencistów, osób niepełnosprawnych i ich opiekunów - 10 zł/os, godz. 9.00-20.00, ostatnie wejście do Afrykarium o godz. 19.00

Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią wrocławskiego ogrodu zoologicznego.

  • Morze Czerwone – rafa koralowa i ryby rafy koralowej;
  • Plaża nad Morzem Czerwonym – lądowe żółwie pustynne;Wielkie Jeziora Afrykańskie (Tanganika i Malawi) – około 50 różnych gatunków ryb – pielęgnic;
  • Kanał Mozambicki – płaszczki, rekiny młoty, rekiny lamparcie;
  • Wschodnia Afryka – hipopotamy nilowe oraz zwierzęta zamieszkujące sawannę jak: góralki (dalecy krewniacy słoni), mrówniki (często mylone z amerykańskimi mrówkojadami!) oraz dikdik (jedna z najmniejszych antylop);
  • Wybrzeże Namibii - to zewnętrzne baseny w Afrykarium Wrocław, zamieszkane przez pingwiny tońce oraz kotiki południowoafrykańskie (krewniacy popularnych lwów morskich);
  • Dżungla nad rzeką Kongo – krokodyle, wydry, manaty i towarzyszące im ryby – tilapie oraz kilka gatunków ptaków.

Więcej o Afrykarium.

PATRYCJA BIAŁOSZEWSKA  - HISTORII KILKA - GRAFIKA WARSZTATOWA

PATRYCJA BIAŁOSZEWSKA - HISTORII KILKA - GRAFIKA WARSZTATOWA

godz. 18.00, wystawa czynna do końca stycznia 2015 r.; wstęp wolny, Pracownia Grafiki Artystycznej ODT Światowid; ul. Szczytnicka 51 Wrocław (wejście od ul Polaka)

Patrycja Białoszewska – absolwentka Autorskiego Liceum Artystycznego (ALA) zajmuje się nie tylko grafiką, ale także rysunkiem, malarstwem, kostiumem scenicznym oraz krawiectwem artystycznym. Związana od kilku lat z Pracownią Grafiki ODT Światowid, prowadzoną przez Martę Lech, stworzyła podczas zajęć cykle 12. grafik (najczęściej w technice suchej igły), które stawały się potem podstawą autorskich kalendarzy artystki. Cykle te zawsze łączył jakiś wspólny temat, była nim na przykład kawa i motyw ożywionej kawiarki, ale też ślimaki, a w  minionym roku owady. Zobaczmy koniecznie tych HISTORII KILKA zebranych z kart kalendarzy, w których jest wiele obserwacji z życia i humoru z przymrużeniem oka. To także pierwsza indywidualna wystawa w Pracowni Grafiki Artystycznej ODT Światowid.

National Theatre Live: Prześwit

National Theatre Live: Prześwit

godz. 19.00, Multikino Wrocław Arkady, Powstańców Śląskich 2-4

Multikino i British Council w ramach cyklu Scena brytyjska na dużym ekranie w Multikinie zapraszają na spektakl „Prześwit”. W rolach głównych brytyjskie gwiazdy kina i teatru: Carey Mulligan oraz Bill Nighy.Pewnego przenikliwie zimnego londyńskiego wieczoru nauczycielce Kyrze Hollis (Carey Mulligan) składa nieoczekiwaną wizytę jej były kochanek, Tom Sergeant (Billy Nighy) – spełniony i charyzmatyczny restaurator, któremu niedawno zmarła żona. Oboje próbują rozbudzić niegdyś namiętny związek, jednak kończy się to niebezpieczną walką przeciwstawnych ideologii i wzajemnych pragnień.

Wrocławianie porozmawiają o partycypacji w ESK

Wrocławianie porozmawiają o partycypacji w ESK

godz. 18.00, Instytut Kulturoznawstwa, ul. Szewska 36

Spotkanie odbędzie się w formule „3 x 40 min” i zakłada aktywny udział uczestników. W części pierwszej zaproszeni goście przedstawią swoje rozumienie partycypacji i metody jej wdrożenia w ESK Wrocław 2016. Panelistami będą: Jarosław Fret, Przewodniczący Rady Kuratorów ESK we Wrocławiu; Dominik Golema, Dyrektor ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Urzędu Miasta Wrocławia, Magda Piekarska, publicystka wrocławskiej „Gazety Wyborczej” i Jacek Schindler, kulturoznawca z Uniwersytetu Wrocławskiego. W drugiej części spotkania uczestnicy będą pracować wspólnie z panelistami nad stworzeniem rekomendacji dotyczących partycypacji mieszkańców w tworzeniu ESK. Rezultaty ich pracy zostaną zaprezentowane w ostatniej części wieczoru.

Polish Cinema for Beginners - \" data-mce-src=

Polish Cinema for Beginners - "Krzyk"

godz. 19.0, Kino Nowe Horyzonty

W czwartkowy wieczór widzowie zobaczą "Krzyk" w reżyserii Barbary Sass - z niezapomnianą rolą Doroty Stalińskiej, za którą została nagrodzona na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w San Sebastian. Organizowane od początku 2012 roku Polish Cinema for Beginners od początku cieszy się ogromnym zainteresowaniem publiczności. Jest to pierwszy zarówno we Wrocławiu, jak i w skali całego kraju, projekt skierowany bezpośrednio do obcokrajowców, którym prezentuje arcydzieła polskiej kinematografii z angielskimi napisami.

PRZED PREMIERĄ... EDITH WILK / cykliczny wieczór Teatru Piosenki w kawiarni Autograf

PRZED PREMIERĄ... EDITH WILK/cykliczny wieczór Teatru Piosenki w kawiarni Autograf

godz. 19.00, kawiarnia Autograf, ul.Mazowiecka 17, wstęp wolny

Raz w miesiącu, w czwartek, Teatr Piosenki zaprasza na kolejne muzyczno-wokalne spotkanie z cyklu Przed premierą. Są to wieczory, których bohaterami są najzdolniejsi polscy wykonawcy młodego pokolenia, znakomicie sprawdzający się w repertuarze piosenki artystycznej, aktorskiej. Tego wieczoru w roli głównej wystąpi Edith Wilk.

ISLANDIA – TRZECI ŻYWIOŁ. Spotkanie z Romanem Pankiewiczem

ISLANDIA – TRZECI ŻYWIOŁ. Spotkanie z Romanem Pankiewiczem

godz. 19.00, Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. T. Mikulskiego, Rynek 58, Czytelnia, II p, wstęp wolny

Dyskusyjny Klub Książki dla Dorosłych na kolejne swoje spotkanie zaprosił autora książki „Islandia – trzeci żywioł”, Romana Pankiewicza. Wstęp wolny!ROMAN PANKIEWICZ w czasie 10-letniego pobytu w różnych krajach, łączył pracę zawodową z żyłką odkrywcy i podróżnika. Swoje obserwacje i spostrzeżenia dotyczące kultury i życia codziennego mieszkańców krajów, w których przebywał, postanowił opisać w tryptyku „Trzy żywioły”. Ukazały się już dwie książki z tego cyklu: „Islandia - trzeci żywioł” i „Matuszka Rosija - pierwszy żywioł”. Obecnie pisze książkę dotyczącą trzyletniego pobytu w Niemczech, zatytułowaną „Niemcy, moja mała ojczyzna – drugi żywioł”.

Antykabaret w Mleczarni

Antykabaret w Mleczarni

godz. 19.00, Mleczarnia, ul. Włodkowica 5, bilety od 20 zł

Trzydziesty siódmy Antykabaret Dobry Wieczór we Wrocławiu. Będzie wykład doktora Bogusława Bednarka, występ Kabaretu Nic Nie Szkodzi i improwizowany konkurs literacki.Całość muzycznie opracował Rafał Karasiewicz. Wieczór poprowadzi Marek Kocot.Po Antykabarecie prawdziwe, jazztopadowe jam session.

Jazztopad - Nate Wooley, Megan Schubert i Festival Cello Ensemble – PREMIERA

Jazztopad - Nate Wooley, Megan Schubert i Festival Cello Ensemble – PREMIERA

godz. 19.00. Filharmonia Wrocławska (ul. J. Piłsudskiego 19), bilety: I strefa 70 zł, II strefa 50 zł, VIP 100 zł, wejściówki dla uczniów i studentów szkół i uczelni muzycznych 15 zł

Wykonawcy: Nate Wooley – trąbka, Megan Schubert – sopran, Festival Cello Ensemble: Wojciech Fudala, Tomasz Daroch, Jan Skopowski, Marcel Markowski, Nate Wooley Quintet w składzie: Nate Wooley – trąbka, Matt Moran – wibrafon, Josh Sinton – klarnet basowy, saksofon barytonowy, Eivind Opsvik – kontrabas, Harris Eisenstadt – perkusja

Program: Psalms from Hell  (premiera -  zamówienie festiwalu)

koncert zespołu INSOMNIUM w Firleju

koncert zespołu INSOMNIUM w Firleju

godz. 19.00, ul. Grabiszyńska 56, bilety 65/75 zł

Podczas koncertów zespołowi Insomnium towarzyszyć będą Fleshgod Apocalypse z Włoch oraz Stam1na z Finlandii.

Od ponad dziesięciu lat Insomnium powoli wkracza do czołówki zespołów spod znaku melodyjnego death metalu. Założona w 1997 roku w Joensuu, we wschodniej Finlandii grupa, definiuje na nowo granice tego gatunku, dodając do niego swój charakterystyczny fiński pierwiastek. 

Fisz Emade Tworzywo z nową płytą

Fisz Emade Tworzywo z nową płytą

godz. 20.00, Alibi, ul. Grunwaldzka 67, bilety 38/45 zł

Fisz Emade to Bartek i Piotr Waglewscy, prywatnie rodzeni bracia a zawodowo duet producent vs. wokalistoraper. Od 2001 roku wydali 9 płyt utrzymanych w stylistyce hiphopowej lub okołohiphopowo-eklektycznej. Fisz Emade jako pierwsi na takim poziomie wprowadzili w polskim hip-hopie miękkie brzmienia i miękkie teksty nawiązując swego czasu do klimatów Native Tongues. Od tamtego momentu do dzisiaj bracia stale eksperymentują starają się jednak by wszystkie ich wynalazki łączył jeden składnik - wysoka jakość i zaangażowanie.

Komiksofon

Komiksofon

godz. 19.00, klub Sanatorium Kultury, Przejście Garncarskie 2, 2 piętro, wstęp wolny

Komiksofon to projektu łączącego w sobie elementy sztuki komiksu, ilustracji, filmu i muzyki. Gośćmi najnowszej odsłony będą: Szymon Teluk i Jacek Frąś, którzy przedstawią swoją twórczość w formie autorskich wideoklipów, odpowiedzą na pytania publiczności oraz wezmą udział w sesji rysowania na żywo. Nowością będzie dyktando rysunkowe, do którego zaprosimy wszystkich uczestników Komiksofonu.

City Sounds - Julia Marcell

City Sounds - Julia Marcell

godz. 20.00, Eter, Kazimierza Wielkiego 19

Wokalistka zaprezentuje wrocławskiej publiczności, po raz pierwszy na żywo, materiał z nowej płyty pt.”Sentiments”. Nowy krążek artystki to bardzo osobista, najciemniejsza w jej dotychczasowym dorobku opowieść. Jest to również płyta o zupełnie nowym brzmieniu.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl