Imprezy na przywitanie lata we Wrocławiu

W tym roku astronomiczne i kalendarzowe lato przywitamy prawie jednocześnie. Najdłuższy dzień w roku przypada między 21 a 22 czerwca, kalendarzowe lato rozpoczyna się 22 czerwca. Dzień później, w piątek 23 czerwca rok szkolny kończą uczniowie wrocławskich szkół. Na początek wakacji i przywitanie lata we Wrocławiu mnóstwo plenerowych imprez. Warto wyjść z domu i skorzystać z ciekawej oferty na najdłuższe dni w roku. Zwłaszcza, że pogoda będzie bardzo wakacyjna.

  • fot. Krzysztof Wilma, Noc Świętojańska na Zamku w Leśnicy 2016

    fot. Krzysztof Wilma, Noc Świętojańska na Zamku w Leśnicy 2016


Zaczynamy Świętem Ulicy Włodkowica

Najwcześniej, bo już od  czwartku 22 czerwca, świętuje ulica Włodkowica. W programie koncerty plenerowe i klubowe, będą kiermasze, imprezy dla dzieci oraz parada bębniarzy, a lokale, które wezmą udział w wydarzeniu, przygotują na ten czas specjalne menu i inne niespodzianki dla klientów. Całość zakończy koncert Kayah i Transoriental Orchestra.

Święto Ulicy Włodkowica 2017

Święto Ulicy Włodkowica 2017

Koncert / Eventy / Widowisko / W plenerze / Dla wszystkich
Termin od 22 czerwca 2017 do 25 czerwca 2017

Miejsce Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

Zobacz

Św. Antoni i cukrowa wata powracają

W tym roku święto ul. św. Antoniego odbędzie się po raz drugi. Czerwiec to miesiąc, który naturalnie kojarzony jest ze św. Antonim (13 czerwca przypada jego wspomnienie oraz imieniny) stąd pomysł, by w tym miesiącu odbywało się święto ulicy. Dobrą inspiracją jest też Festiwal św. Antoniego odbywający się corocznie w Lizbonie.

W organizację drugiej edycji włączyło się ponad 20 przedsiębiorców. Czym zaskoczą podczas trzech dni trwania fety na św. Antoniego? Wystarczy skierować tam swoje kroki i po prostu się przekonać. 

Święto ulicy św. Antoniego 2017

Święto ulicy św. Antoniego 2017

Eventy / Dla wszystkich
Termin od 23 czerwca 2017 do 25 czerwca 2017

Miejsce Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

Zobacz

23 oraz 24 czerwca Centrum Historii Zajezdnia zaprasza na bezpłatne wydarzenie, podczas którego będziemy mogli przenieść się w świat zabaw minionej epoki i cukrowej waty.

Podwórkowe gry PRL-u

Podwórkowe gry PRL-u

Eventy / Piknik / W plenerze / Dla dzieci / Dla wszystkich
Termin od 23 czerwca 2017 12:00 do 24 czerwca 2017 18:00

Miejsce Ośrodek Pamięć i Przyszłość Centrum Historii Zajezdnia

Zobacz

Przywitaj lato z Hydropolis

W weekend 24-25 czerwca wrocławskie centrum wiedzy o wodzie organizuje piknik naukowy, podczas którego odbędzie się wiele dodatkowych atrakcji w cenie standardowego biletu – wśród nich warsztaty z budowania rakiet, walki robotów sumo i eksperymenty z suchym lodem.

Piknik naukowy – Przywitaj lato z Hydropolis

Piknik naukowy – Przywitaj lato z Hydropolis

Piknik / Dla dzieci / Warsztaty / Zajęcia dla dzieci
Termin od 24 czerwca 2017 10:00 do 25 czerwca 2017 20:00

Miejsce Hydropolis. Centrum wiedzy o wodzie

Zobacz

Gorąco nad Odrą

24 czerwca, w sobotę – już po raz ósmy – odbędzie się Tumski Cup, czyli efektowne pojedynki łodzi, które przypominają prawdziwe baśniowe smoki. Zawody odbędą się przy bulwarze Xawerego Dunikowskiego, który odtąd już co roku będzie gościł smokarzy.

Tumski Cup 2017

Tumski Cup 2017

Wydarzenia sportowe / Zawody / W plenerze / Dla dzieci / Dla wszystkich
Termin 24 czerwca 2017 od 10:00 do 16:00

Miejsce Bulwar Xawerego Dunikowskiego

Zobacz

Również 24 czerwca na Wyspie Słodowej kolorowy koncert plenerowy czyli Kalejdoskop Kultur. Nie zabraknie muzyki i tańców różnych kultur, warsztatów i animacji dla dzieci, a także smacznej, etnicznej kuchni. Specjalnymi gośćmi festiwalu będą barwne zespoły z Ukrainy oraz z Białorusi. Chętni będą mogli wziąć udział w randce po czesku lub wybrać się na spacer po Wrocławiu żydowskimi śladami. Nie zapomnijcie zabrać kocyków i koszyków piknikowych!

10. Festiwal Kalejdoskop Kultur

10. Festiwal Kalejdoskop Kultur

Koncert / Piknik / W plenerze / Dla dzieci / Warsztaty / Dla wszystkich
Termin 24 czerwca 2017 od 12:00 do 18:59

Miejsce Wyspa Słodowa

Zobacz

...i nie tylko tam

Gorąco będzie również z powodu temperatur. Od piątku,  23 czerwca, już po raz dziesiąty Festiwal Wysokich Temperatur. Podczas tegorocznej edycji będzie można uczestniczyć w licznych pokazach, pasjonujących warsztatach oraz interesujących wystawach, w ramach których twórczśćswą zaprezentuje liczna reprezentacja polskich twórców, jak i najwybitniejsi artyści z całego świata. W programie m.in warsztaty z repusowania, dawnej techniki ręcznego formowania blachy za pomocą kucia na zimno czy zajęciach, w trakcie których można będzie wykonać małe formy rzeźbiarskie zarówno z aluminium, jak i z brązu oraz przyjrzeć się procesowi tworzenia biżuterii.

Będzie można też zajrzeć do pieca wykonanego z pnia drzewa autorstwa, spróbować chleba z pieca chlebowego wykonać własną ceramikę czy mini-ogródki w szklanych naczyniach. Oprócz działa warsztatowych będzie można uczestniczyć w licznych, nierzadko widowiskowych pokazach oraz bardziej, niż zazwyczaj, doświadczyć sztuki wysokich temperatur.

Festiwal Wysokich Temperatur

Festiwal Wysokich Temperatur

Performance / Wystawa / W plenerze / Dla dzieci / Warsztaty / Design / Dla wszystkich
Termin od 23 czerwca 2017 do 25 czerwca 2017

Miejsce Akademia Sztuk Pięknych

Zobacz

Ogień pojawi się rownież na dziedzińcu Muzeum Archeologicznego, gdzie drugi festyn Ludzie Ognia

Ludzie Ognia – Festyn archeologiczny

Ludzie Ognia – Festyn archeologiczny

Eventy / Piknik / Widowisko / W plenerze / Show / Dla wszystkich
Termin od 24 czerwca 2017 11:00 do 25 czerwca 2017 18:00

Miejsce Muzeum Archeologiczne - Muzeum Miejskie Wrocławia

Zobacz

Kwiat paproci czyli Noc Świętojańska na Zamku 

Leśnicka Noc Świętojańska ma charakter pikniku rodzinnego, każdy ma też okazję poznać starosłowiańskie obrzędy związane z wiarą w moce natur: plecenie i puszczanie wianków w nurt rzeki oraz skoki przez ognisko należą do najważniejszych punktów programu imprezy. Dla najmłodszych przygotowujemy warsztaty plastyczne, podczas których rozwijają zdolności manualne, zaś całe rodziny zapraszamy do udziału w świętojańskich konkursach.

Leśnicka Noc Świętojańska w CK „Zamek”

Leśnicka Noc Świętojańska w CK „Zamek”

Koncert / Eventy / W plenerze / Dla wszystkich
Termin 24 czerwca 2017 od 15:00 do 23:00

Miejsce Centrum Kultury „Zamek”

Zobacz


Zgłoś uwagę