Imprezy i wydarzenia Wrocław - wtorek 9 grudnia [LISTA]

Do kina, na koncert, za darmo do muzuem


Leszek Wyczółkowski   GEOMETRIA + NATURA = SZTUKA

Leszek Wyczółkowski GEOMETRIA + NATURA = SZTUKA

godz. 10.00-17.00, Muzeum Historyczne, Pałac Królewski, ul. Kazimierza Wielkiego 35, bilety 15 zł

Leszek Wyczółkowski jest potomkiem Leona Wyczółkowskiego – jednego z najwybitniejszych malarzy i grafików okresu Młodej Polski oraz synem Witolda Wyczółkowskiego – artysty plastyka i ilustratora. Leszek Wyczółkowski przejął po nich talent i upodobanie do pokrewnych technik artystycznych. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków.

Artysta w swoich pracach rozwija nastrój kontemplacji niezbędnej do zrozumienia samego siebie i siebie w odniesieniu do całego świata. Na wystawie zaprezentowanych jest prawie 80 grafik wybranych przez autora z ostatnich 25 lat pracy twórczej, z przewagą najnowszych dzieł artysty. Wystawę uzupełniają prywatne zdjęcia autora ukazujące proces twórczy w jego pracowni. Grafiki zostały wykonane w technikach akwatinta i akwaforta.

Wystawa czynna do 25 stycznia.

 

XIII Dni Aktywności Studneckiej Uniwersytetu Przyrodniczego

XIII Dni Aktywności Studneckiej Uniwersytetu Przyrodniczego

godz. 10.00–14.00, hol Centrum Dydaktyczno-Naukowego przy pl. Grunwaldzkim 24A

Koła naukowe, organizacje studenckie i grupy twórcze działające na Uniwersytecie Przyrodniczym będą prezentowały swój dorobek, odbędą się występy uczelnianych zespołów artystycznych, a 21 wyróżniających się aktywnością studentów otrzyma nagrody książkowe i dyplomy. Także studenci wyróżnią najsympatyczniejszego dziekana, nauczyciela akademickiego i pracownika technicznego.

Studenci, którzy wezmą udział w spotkaniu, będą mieli okazję zapoznać się z działalnością i inicjatywami podejmowanymi przez organizacje studenckie funkcjonujące na uczelni. Będą też mogli zapisać się do organizacji, kół naukowych i grup twórczych, które ich zainteresują.

Studenckiej imprezie towarzyszyć będzie akcja Drzwi Otwarte dla potencjalnych kandydatów na studia: w holu będzie stoisko z materiałami, a w sali na parterze w godz. 10.00–12.00 odbędą się prezentacje.

 

Mikołaj dla kociaka

Mikołaj dla kociaka

poniedziałek-piątek, godz. 16.00-18.00, Zespół Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży im. Kopernika, ul. Kołłątaja 20

Jak co roku organizatorzy zapraszają zapraszamy do uczestnictwa w mikołajkowej zbiórce karmy i żwirku dla kotów znajdujących się pod opieką Fundacji Kocie Życie.
Za każdy datek w postaci przyniesionej karmy lub żwirku darczyńcy otrzymają unikatową ceramiczną figurkę.

 

„WILLY BRANDT. 100 - LECIE URODZIN“ PREZENTACJA KATALOGU

„WILLY BRANDT. 100 - LECIE URODZIN“ PREZENTACJA KATALOGU

godz. 16.00, ul. Strażnicza 1-3, sala nr 13
Wydarzenie podsumowujące stworzenie muralu na budynku Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy’ego Brandta Uniwersytetu Wrocławskiego. Graffiti malowali m.in. studenci grafiki i malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.  
 
Okazją do stworzenia Żywej Galerii Wrocławia była 100 rocznica urodzin Willy’ego Brandta, wybitnego niemieckiego polityka i męża stanu. Cała akcja odbyła się pod nazwą „Operacja: Willy Brandt“.
 
Rozdanie nagród i podsumowanie całego projektu poprowadzą prof. dr hab. Krzysztof Ruchniewicz z ramienia CSNE UWr. oraz prof. dr hab. Jacek Jarczewski z ASP.

 

"Dziedziczki Soplicowa" - spotkanie z autorką książki

godz. 17.00, Zakład Narodowy im. Ossolińskich, ul. Szewska 37, wstęp wolny

Joanna Puchalska przedstawia w książce losy trzech kobiet, które zamieszkiwały ówczeny Czombrów. To właśnie Bededykta z Haciskich Karpowiczowa, Aniela z Wierzejskich Uzłowska i Maria z Popławskich Karpowiczowa były najważniejszymi kobietami w czombrowskim dworze. To one miały swój udział w tym, że dwór przetrwał trudne chwile.
W książce „Dziedziczki Soplicowa” można znaleźć zarówno odtworzone wspomnienia, jak również liczne fotografie, pochodzące z rodzinnych albumów. Utrwalają one nie tylko obraz czombrowskiego dworu, ale także wizerunki członków rodziny i najważniejsze wydarzenia z ich życia.

 

"Koncert Mikołajkowy" w Klubie Muzyki i Literatury

godz. 18.00, pl. Kościuszki 9, wstęp wolny

Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st., Szkoła Muzyczna I st. im. Marii Zduniak we Wrocławiu oraz Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu zapraszają na "Koncert Mikołajkowy".

 

Marcin Harlender INFUNDYBUŁA IKONOKLASTYCZNA w Galerii entropia

Marcin Harlender INFUNDYBUŁA IKONOKLASTYCZNA w Galerii entropia

godz. 18.00, Galeria Entropia, ul. Rzeźnicza 4

Marcin Harlender INFUNDYBUŁA IKONOKLASTYCZNA wystąpienie

Marcin Harlender /ur. 1959/, malarz, performer, twórca instalacji, happeningów, teoretyk sztuki, od lat zajmuje się analizą bezpośrednich oddziaływań obiektów sztuki na świadomość ich odbiorcy w przestrzeni galeryjnej jak i poza nią. Artysta totalny i zdeterminowany sztuką. Studiował na PWSSP we Wrocławiu /1982-1989 i 1991-1992/, dyplom w pracowni prof. Konrada Jarodzkiego /1996, ASP Wrocław/. Na przełomie lat 80. i 90. autor i uczestnik wielu działań i akcji artystycznych w przestrzeni miejskiej Wrocławia. Autor kilkudziesięciu wystaw i wystąpień indywidualnych. Współpracuje z Galerią Entropia od 1988 r.

 

Światowid Klasycznie - Kwartet Continuo ŚWIĄTECZNIE

Światowid Klasycznie - Kwartet Continuo ŚWIĄTECZNIE

godz. 18.30 Ośrodek Działań Twórczych Światowid, ul. Sempołowskiej 54A, wstęp 8 zł (z kartą seniora: 5 zł)

Zagrają instrumentaliści Wrocławskiego Kwartetu Smyczkowego Continuo, którzy na co dzień związani są z wrocławską Operą i Filharmonią. Zespół ma na swoim koncie udział w ważnych koncertach w kraju i za granicą.
Grają: Andrzej Musiał - I skrzypce, Urszula Maćkowska - II skrzypce, Marianna Piecha – altówka, Robert Stencel - wiolonczela.

 

Pozycje z The Best OFF 6. SOLANIN FILM FESTIWAL 2014-

Pozycje z The Best OFF 6. SOLANIN FILM FESTIWAL 2014- "Joanna"

godz. 19.00, Sanatorium Kultury, Przejście Garncarskie 2, wstęp: ile chcesz, tyle dajesz

Tytułowa bohaterka wraz z mężem i małym synkiem zmaga się z nieuleczalną chorobą. Przez pokazem wprowadzimy wszystkich w ideę naszego przedsięwzięcia, natomiast po nim zostaniemy, aby trochę podyskutować, w czym pomogą nam znakomici prelegenci: dziennikarz filmowy Michał Hernes pracujący dla i T-Mobile-Music.pl oraz Konrad Paszkowski - dyrektor Solanin Film Festiwalu.

 

Spektakl

Spektakl "Niedoskonałe" w Centrum Inicjatyw Artystycznych

godz. 20.00, ul. Tęczowa 79/81, bilety 12/18 zł

Spektakl inspirowany cyklem powieściowym Krystyny Nepomuckiej "Miłość niedoskonała".
Bohaterki dzielić się będą ( w zabawny i ironiczny sposób) swoimi doświadczeniami, przeżyciami, marzeniami dotyczącymi relacji damsko - męskich ( miłości, pożycia małżeńskiego i rozwodu) . Spektakl pełen będzie groteskowych sytuacji i absurdalnych rozwiązań - taniec przeplatał się będzie z pantomimą, kabaretem i utworami wokalnymi.

 

Kino na Obcasach: Mów mi Vincent

Kino na Obcasach: Mów mi Vincent

godz. 20.00, Multikino Pasaż Grunwaldzki

Zabawna historia przyjaźni, która zaskoczy wszystkich, pomiędzy 12-letnim chłopcem i jego podstarzałym, zgryźliwym sąsiadem, Vincentem.
Scenariusz komedii "Mów mi Vincent” trafił w 2011 roku na tzw. Czarną listę, czyli zestawienie najlepszych scenariuszy, które nie zostały jeszcze sfilmowane. W tej samej sytuacji znalazł się wtedy m.in. "Django" Quentina Tarantino.

 

Baaba w Starym Klasztorze

Baaba w Starym Klasztorze

godz. 20.30, ul. Purkyniego 1, bilety 30 zł

BAABA z nową płytą długogrającą pt."EasterChristmas" i odświeżonym składzie. Do zespołu dołączył znakomity muzyk, perkusista Jan Młynarski, znany z J=J i Oszibarak, oraz własnego projektu Młynarski Plays Młynarski.

 

Afrykarium we wrocławskim Zoo godz. 9.00-20.00, ostatnie wejście o 19.00, pozostałe pawilony w zoo otwarte do 16.00 Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią wrocławskiego ogrodu zoologicznego.   Morze

Afrykarium we wrocławskim Zoo

godz. 9.00-18.00

Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią wrocławskiego ogrodu zoologicznego.

 • Morze Czerwone – rafa koralowa i ryby rafy koralowej;
 • Plaża nad Morzem Czerwonym – lądowe żółwie pustynne;Wielkie Jeziora Afrykańskie (Tanganika i Malawi) – około 50 różnych gatunków ryb – pielęgnic;
 • Kanał Mozambicki – płaszczki, rekiny młoty, rekiny lamparcie;
 • Wschodnia Afryka – hipopotamy nilowe oraz zwierzęta zamieszkujące sawannę jak: góralki (dalecy krewniacy słoni), mrówniki (często mylone z amerykańskimi mrówkojadami!) oraz dikdik (jedna z najmniejszych antylop);
 • Wybrzeże Namibii - to zewnętrzne baseny w Afrykarium Wrocław, zamieszkane przez pingwiny tońce oraz kotiki południowoafrykańskie (krewniacy popularnych lwów morskich);
 • Dżungla nad rzeką Kongo – krokodyle, wydry, manaty i towarzyszące im ryby – tilapie oraz kilka gatunków ptaków. Bilety, zwiedzanie, parkingi, dojazd.
Kolejka gondolowa Politechniki Wrocławskiej - Polinka

Kolejka gondolowa Politechniki Wrocławskiej - Polinka

Polinka kursuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 21.00, a w sobotę i niedzielę od godziny 11.00 do 18.00. Startuje ze stacji przy Wybrzeżu Wyspiańskiego i ul. Na Grobli. Na darmowe przejazdy mogą studenci, doktoranci i pracownicy Politechniki Wrocławskiej. Pozostali muszą kupić bilet. Cena jednorazowego przejazdu wynosi 3 zł za bilet normalny i 1,5 zł za bilet ulgowy.

 

Wydostań się z pokoju z tykającą bombą – nietypowa gra

Wydostań się z pokoju z tykającą bombą – nietypowa gra

Czwórka znajomych spotyka się w sercu miasta, żeby za chwilę zniknąć w ciemnym pokoju jednej z kamienic. Wchodząc do chłodnego wnętrza budynku, jeszcze nie podejrzewają, co za chwilę się wydarzy. Wiedzą tylko, że idą „zagrać w grę”, i że chodzi o to, żeby wyjść z pokoju – łatwizna, myślą. 60 minut później w pokoju, w którym są zamknięci wybucha bomba i nic już nie jest takie, jak wcześniej...

Wszystko o nietypowej grze

 

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo - godziny, wystawy

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo - godziny, wystawy

Sprawdź ofertę oraz godziny otwarcia

 

Punkty widokowe we Wrocławiu

Punkty widokowe we Wrocławiu

Taras widokowy w Sky Tower, Mostek Czarownic, Wieża Matematyczna oraz wieże archikatedry i kościoła św. Elżbiety - stąd można podziwiać panoramę Wrocławia. Sprawdź godziny otwarcia w długi weekend.

... więcej

 

Zgłoś uwagę