Imprezy i wydarzenia we Wrocławiu - wtorek 25 listopada [LISTA]

Na koncerty i na mecz


Jarmark Bożonarodzeniowy 2014

Jarmark Bożonarodzeniowy 2014

godz. 10.00-21.00, Rynek/ul. Świdnicka

Tradycyjnie już brama Jarmarku Bożonarodzeniowego stanie na ulicy Świdnickiej, a drewniane domki ubarwią niemal cały wrocławski Rynek. Znajdziemy w nich regionalne, tradycyjne pyszności jak i ciekawe inspiracje na prezent dla bliskich. We Wrocławiu zaprezentują się wystawcy z różnych regionów Polski, m.in. z Podhala, Mazowsza, Pomorza, Wielkopolski, Dolnego Śląska, ale także innych krajów: Francji, Austrii, Niemiec, Węgier, Czech, Litwy, Peru, Turcji i Hiszpanii.

Wszystko o jarmarku.

 

Katarzynkowe i Andrzejkowe tradycje

Katarzynkowe i Andrzejkowe tradycje

godz. 14.00, Wrocławskie Centrum Seniora, pl. Dominikański 6, sala 210, II piętro, wstęp bezpłatny, obowiązuj zapisy

Kulturalna grupa seniorów O-CAL-eni, działająca we Wrocławskim Centrum Seniora, kultywująca obyczaje i tradycje polskie, zaprasza wszystkich chętnych do udziału do udziału w spotkaniu oscylującym wokół obyczajów rozpoczynających się 25 listopada świętem Katarzyny, a kończących nocą Andrzejkową z 29 na 30 listopada. Wydarzenie związane z tradycjami Katarzynkowymi i Andrzejkowymi  urozmaicą wróżby i wspomnienia tych dni snute przez uczestników spotkania. Spotkanie kierowane jest do dzieci, młodzieży i dorosłych.

ZAPISY tel. 71 772 49 38, czynny w godz. 09.00-15.00, wcs.kokoszkiewicz@gmail.com

 

Videomapping w Hali Stulecia

Videomapping w Hali Stulecia

godz. 16.00, Centrum Poznawcze Hali Stulecia, ul. Wystawowa 1 (Wejście „D3”), bilety od 12 zł

Videomapping to widowisko światła i dźwięku pod kopułą Hali Stulecia. Instalację przygotowali artyści z grupy AntiVJ – Romaina Tardy’ego oraz Thomasa Vaquié.

Pokaz nawiązuje do założeń architektonicznych i metod budowy Hali Stulecia. Jest kontynuacją stałej wystawy multimedialnej Centrum Poznawczego Hali Stulecia, która przedstawia zwiedzającym historię Hali Stulecia (jej powstanie i przemiany na przestrzeni lat), wprowadzając jednocześnie w świat architektonicznych projektów jutra.

 

Strauss Gala - muzyczna podróż do krainy walca

Strauss Gala - muzyczna podróż do krainy walca

godz. 17.00 i 20.00, Duża Scena Teatru Muzycznego Capitol, ul. Marszałka J. Piłsudskiego 67, bilety: 75 zł, 110 zł, 130 zł

Straussowska Orkiestra Festiwalowa zaprezentuje najsłynniejsze kompozycje rodziny Straussów. W programie koncertu znajdziemy cudowne walce, zabawne polki oraz najpopularniejsze fragmenty z operetek: Zemsta nietoperza, Baron cygański, Wiedeńska krew, Noc w Wenecji. Nie zabraknie oczywiście słynnego walca Nad modrym Dunajem i Marsza Radetzkiego. Piękne układy choreograficzne prezentowane przez najlepszych tancerzy baletowych w Polsce, sprawią, że spektakl ten będzie niesamowitym przeżyciem.

 

Trzy Muzy i X Muza w Światowidzie

Trzy Muzy i X Muza w Światowidzie

godz. 18.30, Ośrodek Działań Twórczych Światowid, Stefanii Sempołowskiej 54A , wstęp 8 zł (z kartą seniora: 5 zł)

Zapraszamy do wysłuchania przebojów muzyki filmowej, wśród których Rosmary's Baby - Krzysztofa Komedy, to już w zasadzie... klasyka! Koncert w wykonaniu znakomitych instrumentalistek z grupy ArTrio.

ArTrio współtworzą Magdalena Just (harfa), Beata Solnicka (skrzypce) i Ewa Dymek-Kuś (wiolonczela) - instrumentalistki na co dzień związane z Filharmonią Wrocławską, Akademią Muzyczną i Ogólnokształcącą Szkołą Muzyczną I i II st. we Wrocławiu. Jako zespół występują od 2010 roku koncertując oraz współtworząc oprawę wielu wydarzeń.

 

Mecz Ligi Mistrzyń - Impel Wrocław - Eczcibasi Stambuł

Mecz Ligi Mistrzyń - Impel Wrocław - Eczcibasi Stambuł

Hala Orbita, godz. 19.00

We wtorek, 25 listopada, siatkarki Impelu Wrocław zmierzą się z tureckim zespołem Eczcibasi Stambuł w meczu drugiej kolejki siatkarskiej Ligi Mistrzyń. Więcej o spotkaniu.

 

CafeOKO: dr Agnieszka Bandura

CafeOKO: dr Agnieszka Bandura

godz. 19.00, CaféTHEA, Przejście Żelaźnicze 4, wstęp wolny

"Granice obrazu" – spotkanie poświęcone problemowi ramy/kadru obrazu, a w nim konturów/ zarysów przedmiotów, jako mediów między tym co, widzialne a niewidzialne. Spotkanie ilustrowane będzie przykładami z estetyki, psychofizjologii widzenia i sztuki.

Agnieszka Bandura – estetyk, adiunkt w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Wrocławskiego, wykładowca wrocławskiej ASP, autorka m.in. "Aisthesis. Zmysłowość i racjonalność w estetyce tradycyjnej i współczesnej" (2013).

CafeOKO - spotkania o patrzeniu, adresowane do wszystkich zainteresowanych. Każde składa się z krótkiej prezentacji, przygotowanej za każdym razem przez zaproszonego gościa, stanowiącej wstęp do rozmów i dyskusji o patrzeniu/widzeniu.

 

Eric Gales Band

Eric Gales Band

godz. 19.30, Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1, bilety: 45zł - w przedsprzedaży, 50zł - w dniu imprezy

Eric Gales Band jest gościem najważniejszych festiwali bluesowych i jazzowych świata. Często występuje w klubie B.B. Kinga w Memphis. Razem z gitarzystą Dweezilem Zappą wyruszył w ubiegłym roku na trasę koncertową „Experience Hendrix". Do Wrocławia przyjedzie po raz pierwszy z inicjatywy perkusisty Krzysztofa Zawadzkiego, który tym samym stał się członkiem jego zespołu.

 

JUSTYNA STECZKOWSKA / MAGIA TRWA

JUSTYNA STECZKOWSKA / MAGIA TRWA

godz. 20.00, Scena Teatralna Impart, ul. Mazowiecka 17, bilety 100, 110 zł

Od 20 lat czarująca polską publiczność swoim głosem, wszechstronnością i wdziękiem. Trasa "Magia trwa" to przekrój twórczości Artystki… Niezwykła uczta dla ucha i oka.

Nowe aranżacje utworów, hipnotyzujące wizualizacje, ogromna porcja wzruszeń i przede wszystkim dobrej zabawy. W repertuarze utwory z pierwszych płyt artystki, które na stałe wpisały się w historię polskiej muzyki rozrywkowej, ale również - zupełnie premierowo - piosenki z jej najnowszej płyty.

 

wROCKfest.pl prezentuje: NATALIA PRZYBYSZ

wROCKfest.pl prezentuje: NATALIA PRZYBYSZ "PRĄD"

godz. 20.30, Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1, bilety 35 zł

Dla Natalii Natu Przybysz punktem wyjścia do pracy nad nową płytą była piosenka „Niebieski” z ostatniego wydawnictwa pt. „Kozmic Blues Tribute to Janis Joplin”. Artystka kontynuuje, więc przygodę z bluesem i klimatem rocka z lat 60.
We Wrocławiu zespół Natalii wystąpi w składzie:
Natalia Przybysz – wokal,
Jurek Zagórski – gitara,
Mateusz Waśkiewicz – gitara,
Filip Jurczyszyn – bas,
Hubert Zemler – perkusja

Zgłoś uwagę