Imprezy i wydarzenia Wrocław - wtorek 18 listopada

Zaplanuj sobie dzień

  • Imprezy Wrocław 18 listopada

    Imprezy Wrocław 18 listopada


Warsztaty recyklingowe dla dzieci w Ekocentrum

Warsztaty recyklingowe dla dzieci w Ekocentrum

godz.17.00-19.00, ul. św. Wincentego 25 A, C. wstęp wolny

Afrykańskie maski

Uczestnicy dowiedzą się, w co bawią się dzieci w Senegalu czy w Tunezji, jak spędzają wolny czas i czy te zabawy różnią się od zabaw w Polsce. Dodatkowo będzie można własnoręcznie wykonać afrykańską maskę z plastikowej butli w trakcie warsztatów recyklingowych, prowadzonych przez animatorki z WSS Gniazdko.

 

Projekcja filmów Babylon’13 – spotkanie z reżyserem Kostyantynem Klackinem

Projekcja filmów Babylon’13 – spotkanie z reżyserem Kostyantynem Klackinem

godz. 17.00 – 19.30, CRZ Krzywy Komin, ul. Dubois 33-35a

Impulsem do powstania projektu Babylon’13 było ograniczenie swobód i demokracji na Ukrainie. Wraz z początkiem konfliktów na Majdanie dziesięciu doświadczonych ukraińskich filmowców postanowiło stworzyć Babylon’13. Ich misją było odzwierciedlenie wszystkiego, co się dzieje w sercu kraju. 

Latem 2014 rozpoczęto cykl filmów kręconych w gorących punktach na Wschodzie Ukrainy, w obwodach objętych wojną.  Rezultaty pracy są ogólnodostępne na YouTube, niektóre z nich mają nawet 4 miliony wyświetleń i ponad 25000 folowers’ów. Na projekcie skupiła się również uwaga renomowanych międzynarodowych mediów, takich jak CNN,  AlJazzera, ITN, które wyświetlają filmy w celu pokazania prawdy o Ukrainie w oczach całego świata.  

 

Polish Jazz Showcase

Polish Jazz Showcase

godz. 18.00. Filharmonia Wrocławska (ul. J. Piłsudskiego 19), bilety: I strefa 30 zł, II strefa 20 zł, wejściówki dla uczniów i studentów szkół i uczelni muzycznych 10 zł

Wykonawcy: Wacław Zimpel Quartet: Wacław Zimpel – klarnety
Krzysztof Dys – fortepian, Christian Ramonds – kontrabas, Klaus Kugel – perkusja, Maciej Obara International Quartet: Maciej Obara – saksofon
Dominik Wania – fortepian, Ole Morten Vågan – kontrabas
Jon Fält – perkusja, Adam Bałdych Imaginary Quartet: Adam Bałdych – skrzypce, Paweł Tomaszewski – fortepian, Michał Barański – kontrabas
Paweł Dobrowolski – perkusja

 

Wieczorne Kabaretów Cykanie

Wieczorne Kabaretów Cykanie

godz.19.00, Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1, bilety: 10 zł/15zł (na bramce w dniu imprezy, bez wcześniejszej rezerwacji)

Kabaretowa improwizacja w wykonaniu genialnej Improkracji, następnie pojedynku stand-uperów, na którym wystąpią:
Paweł Mizgalewicz - Ten członek Wrocławskiego Stand-upu specjalizuje się w bezlitosnym podsumowywaniu swojego jestestwa i trzeźwej oceny innych.
Bartłomiej Przybysz - Warszawski ulicznik i kamienicznik w jednym. Dobry chłopak, ale na scenie zamienia się w tego złego, zobaczymy co przyszykuje by wygrać statuetkę i uznanie Prezesa
Zwycięzca Otwartego Mikrofonu.
Na sam koniec show Karol Modzelewski - Połowa Bękartów Stand.

 

Koncert zespołu Raz, Dwa, Trzy

Koncert zespołu Raz, Dwa, Trzy

godz. 19.00, Impart, sala teatralna, bilety od 40 zł

Zespołu Raz, Dwa, Trzy nie trzeba przedstawiać wrocławskiej publiczności. wROCKfest.pl z przyjemnością zaprasza do Impartu na kolejny koncert grupy, od prawie 25 lat obecnej na polskiej scenie muzycznej.

Skład zespołu:
Adam Nowak – gitara, śpiew;
Grzegorz Szwałek – pianino elektryczne, akordeon;
Jacek Olejarz – perkusja;
Jarek Treliński – gitara elektryczna;
Mirek Kowalik – gitara basowa

 

Tydzień Filmu Niemieckiego 2014 - dzień 4. Między światami

Tydzień Filmu Niemieckiego 2014 - dzień 4. Między światami

godz. 19.00, Kino Nowe Horyzonty

Program

18.11, wtorek, godz. 19.00        

Zachód (Westen) reż. Christian Schwochow, Niemcy 2013, 102'

19.11, środa, godz. 19.00        

Finsterworld reż. Frauke Finsterwalder, Niemcy 2013, 91'

20.11, czwartek, godz. 19.00        

Beltracchi - sztuka fałszerstwa (Beltracchi – Die Kunst der Fälschung) reż. Arne Birkenstock, Niemcy 2013, 102'

 

Europejskie oblicze kina podczas Dni Filmowych LUX we Wrocławiu

Europejskie oblicze kina podczas Dni Filmowych LUX we Wrocławiu

wtorek-czwartek, godz. 19.15, Kin Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, w sali nr 5, bezpłatne wejściówki do odebrania w siedzibie Biura Informacyjnego Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu oraz w kasach Kina Nowe Horyzonty, liczba miejsc

Po każdej projekcji odbędzie się dyskusja, w której udział wezmą posłowie do Parlamentu Europejskiego oraz przedstawiciele świata kultury, filmu i mediów.

LUX to nagroda Parlamentu Europejskiego przyznawana od siedmiu lat, promująca europejskie produkcje filmowe. Nagradzane filmy ukazują bogactwo i różnorodność kultur zjednoczonej Europy, a jednocześnie uniwersalne wartości Europejczyków.

  • Program wtorek: Ida
  • Program środa: Klasowy wróg
  • Program czwartek: Dziewczyny z bandy

 

Wrocławska Premiera Nowego Programu Kabaret Łowcy.B

Wrocławska Premiera Nowego Programu Kabaret Łowcy.B

godz. 19.30, Sala Audytoryjna WCK, Wystawowa 1,

Łowcy.B w niezwykle naturalny inteligentny i przyjazny sposób wciągają w swój spektakl widza. Nie jest tu ważna powierzchowność (co widać po ich jedynych w swoim rodzaju strojach) ale wrażliwość i dystans nie tylko do otaczającego nas świata ale również do nas samych.To jedyny kabaret który wykonuje muzykę wyłącznie na żywo. W większości są to ich kompozycje, jeśli sięgają do twórczości innych to są to tacy artyści jak Sting, Bjork czy Beastie Boys.Ich spektakl to przede wszystkim gigantyczna dawka dobrej zabawy doprawiona muzyką.

 

David Bowie - Filmowa Rejestracja Wystawy

David Bowie - Filmowa Rejestracja Wystawy

godz. 20.00, Multikino Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Plac Grunwaldzki 22

Filmowa rejestracja wystawy muzycznych memorabiliów Davida Bowie z londyńskiego Muzeum Wiktorii i Alberta. Widzowie wybiorą się w podróż po ekspozycji składającej się z ponad 300 pamiątek należących do artysty, które wybrano z ok. 75 tysięcy eksponatów: rejestracji koncertów i planów filmowych do teledysków, fotografii, projektów okładek albumów. Obok rysunków i rękopisów muzyka, obejrzeć będzie można projekty koncertowej scenografii przygotowanej na trasę promującą w 1974 album Diamond Dogs czy zaprojektowany przez Freddiego Burrettiego kosmiczny strój Ziggy'ego Stardusta, w którego wymyśloną postać wcielił się Bowie w 1972 oraz wykorzystane podczas trasy koncertowej w 1973 Aladdin Sane.

 

Mecz piłkarski Polska - Szwajcaria

Mecz piłkarski Polska - Szwajcaria

Stadion Wrocław, godz. 20.45

We wtorek piłkarska reprezentacja Polski zmierzy się w meczu towarzyskim z drużyną Szwajcarii. Mecz rozpocznie się o godz. 20.45 na Stadionie Wrocław.

Zobacz także:

Zgłoś uwagę