Imprezy i wydarzenia Wrocław - środa 17 grudnia [LISTA]

Sprawdź, co dzieję się w środę


 

Świąteczny jarmark w Galerii Sky Tower poziom „0” galerii do 7 grudnia

Świąteczny jarmark w Galerii Sky Tower poziom „0” galerii do 7 grudnia

Na stoiskach m.in.: sery Korycińskie, chleby na zakwasie, miody i produkty pszczele, wędliny z Podlasia, oliwy smakowe, Smaki Ukrainy. Na miłośników sztuki i rękodzieła czekają stoiska z ceramiką, biżuterią z lnu i kamienia oraz wyrobami z filcu.

 

Jarmark Bożonarodzeniowy 2014

Jarmark Bożonarodzeniowy 2014

godz. 10.00-21.00, Rynek/ul. Świdnicka

W drewnianych domkach znajdziemy regionalne, tradycyjne pyszności jak i ciekawe inspiracje na prezent dla bliskich. We Wrocławiu zaprezentują się wystawcy z różnych regionów Polski, m.in. z Podhala, Mazowsza, Pomorza, Wielkopolski, Dolnego Śląska, ale także innych krajów: Francji, Austrii, Niemiec, Węgier, Czech, Litwy, Peru, Turcji i Hiszpanii.

Wszystko o jarmarku.

 

 

Wielokulturowy Wrocław na zdjęciach - wernisaż wystawy

Wielokulturowy Wrocław na zdjęciach - wernisaż wystawy

godz. 17.00, Dobra Karma, ul. Cybulskiego 17, wystawa czynna do 26 stycznia 2015

Zbiór fotografii to efekt projektu realizowanego przez Miasto Wrocław, którego celem jest przybliżenie sylwetek obcokrajowców mieszkających we Wrocławiu, osób reprezentujących inne kultury, a także narażonych na wykluczenie z powodu rasy, religii, koloru skóry, wieku itd.

Na wystawie poznamy sylwetki dziesięciu osób. Wśród nich znaleźli się m.in.: prof. Michael Fleischer, pracujący w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego, Victor Campos Leal – tenor Opery Wrocławskiej pochodzenia meksykańskiego oraz Margaret Ohia – polsko-nigeryjska badaczka, która zajmuje się rasizmem w języku polskim. Czy we Wrocławiu czują się dobrze? Jak sobie radzą? Czy mogą nazwać nasze miasto swoim domem?

Autorką fotografii jest Sylwia Paprzycka –absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku kulturoznawstwo, a obecnie studentka prestiżowej uczelni czeskiej –Instytutu Twórczej Fotografii w Opawie.

 

Spotkanie z kolędą

Spotkanie z kolędą

godz. 18.00, Klub Muzyki i Literatury, pl. Kościuszki 10, wstęp wolny

Serdecznie zapraszamy na wieczór literacko - muzyczny pt. "Spotkanie z kolędą". Wystąpią młodzi artyści z MDK Krzyki. Zapraszamy do wspólnego kolędowania!

 

Otwarcie kawiarni i sklep CIŻ Cafe

Otwarcie kawiarni i sklep CIŻ Cafe

godz. 18.15, ul. Włodkowica 7

CIŻ Cafe to pierwsze we Wrocławiu miejsce, które oferuje koszerne produkty. Słowo koszerny w tym przypadku nie oznacza tylko, że nie będą tam serwowane owoce morza czy wieprzowina. Produkty posiadają certyfikaty koszerności.

Więcej czytaj tutaj.

 

Leningrad w Imparcie

Leningrad w Imparcie

godz. 19.00, Galeria Impart, ul. Mazowiecka 17, bilety: 35, 45 zł

Legendarny już spektakl muzyczny powstał na bazie 18 piosenek rosyjskiego zespołu Leningrad. W repertuarze Impartu od trzech lat, nieustannie cieszy się ogromną popularnością wśród wrocławskich widzów! Mariusz Kiljan i Tomasz Mars tworzą na scenie doskonały duet, porywają publiczność od pierwszej minuty. Niesamowita energia i nastrój permanentnej imprezy podkreślane są przez graną na żywo, ostrą muzykę.

 

Bezpłatne konwersacje po hiszpańsku - tym razem o świętach

Bezpłatne konwersacje po hiszpańsku - tym razem o świętach

godz. 19.00, Księgarnia hiszpańska, ul. Szajnochy 5

W ŚRODĘ 17 GRUDNIA O 19:00 NA KOLEJNĄ EDYCJĘ BEZPŁATNYCH KONWERSACJI PO HISZPAŃSKU - tym razem... o Świętach Bożego Narodzenia!
Bienvenidos todos los polacos interesados en practicar su español, hispanos e hispanoamericanos! Esta vez... ¡¡las fiestas de Navidad!!! Miércoles 17 de diciembre a las 19:00 en la Librería Española c/Szajnochy 5. Wstęp wolny! ¡Entrada gratuita!

 

Festiwal Filmów Rosyjskich czyli Sputnik nad Wrocławiem

Festiwal Filmów Rosyjskich czyli Sputnik nad Wrocławiem

godz. 16.30, Dolnośląskie Centrum Filmowe, bilety: 10 i 12 zł

środa 17 grudnia:
16.30 "Zanim noc nas nie rozdzieli", reż. Boris Khlebnikov, 2012, 71’
20.30  "Proste sprawy", reż. Aleksiej Popogrebskij, 2007, 109’
czwartek 18 grudnia:
16.30 "Gorzko!", reż. Żora Kryżownikow, 2012, 100’
20.30 "Szczęśliwi ludzie: rok w tajdze", reż. Dmitrij Wasiukow, Werner Herzog, 2010, 90’

 

 

Me Myself And I Koncert w Bezsenności

Me Myself And I Koncert w Bezsenności

godz. 20.00, ul. Ruska 51, bilety 30/35 zł

Zespół promować będzie swoją nową płytę zatytułowaną "K". „K” to muzyka A Capella, kontrolowana ludzkim głosem, inspirowana polską tradycją kolędową. Me Myself And I przygotowali ją całkowicie autorsko. Zespół prezentuje znane kolędy (Lulajże Jezuniu, Przybierzeli do Betlejem) oraz te, które nie wpisały się na stałe do popularnej tradycji kolędowania (Witaj Gwiazdo Złota, Bracia Patrzcie Jeno), niesprawiedliwie (muzycznie), zostały zapomniane.

Atrakcje we Wrocławiu


Afrykarium we wrocławskim Zoo godz. 9.00-20.00, ostatnie wejście o 19.00, pozostałe pawilony w zoo otwarte do 16.00 Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią wrocławskiego ogrodu zoologicznego.   Morze

Afrykarium we wrocławskim zoo

godz. 9.00-18.00

Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią wrocławskiego ogrodu zoologicznego.

 • Morze Czerwone – rafa koralowa i ryby rafy koralowej;
 • Plaża nad Morzem Czerwonym – lądowe żółwie pustynne;Wielkie Jeziora Afrykańskie (Tanganika i Malawi) – około 50 różnych gatunków ryb – pielęgnic;
 • Kanał Mozambicki – płaszczki, rekiny młoty, rekiny lamparcie;
 • Wschodnia Afryka  hipopotamy nilowe oraz zwierzęta zamieszkujące sawannę jak: góralki (dalecy krewniacy słoni), mrówniki (często mylone z amerykańskimi mrówkojadami!) oraz dikdik (jedna z najmniejszych antylop);
 • Wybrzeże Namibii  to zewnętrzne baseny w Afrykarium Wrocław, zamieszkane przez pingwiny tońce oraz kotiki południowoafrykańskie (krewniacy popularnych lwów morskich);
 • Dżungla nad rzeką Kongo – krokodyle, wydry, manaty i towarzyszące im ryby – tilapie oraz kilka gatunków ptaków. Bilety, zwiedzanie, parkingi, dojazd.
Kolejka gondolowa Politechniki Wrocławskiej - Polinka

Kolejka gondolowa Politechniki Wrocławskiej  Polinka

Polinka kursuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 21.00, a w sobotę i niedzielę od godziny 11.00 do 18.00. Startuje ze stacji przy Wybrzeżu Wyspiańskiego i ul. Na Grobli. Na darmowe przejazdy mogą studenci, doktoranci i pracownicy Politechniki Wrocławskiej. Pozostali muszą kupić bilet. Cena jednorazowego przejazdu wynosi 3 zł za bilet normalny i 1,5 zł za bilet ulgowy.

 

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo - godziny, wystawy

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo  godziny, wystawy

Sprawdź ofertę oraz godziny otwarcia

 

Punkty widokowe we Wrocławiu

Punkty widokowe we Wrocławiu

Taras widokowy w Sky Tower, Mostek Czarownic, Wieża Matematyczna oraz wieże archikatedry i kościoła św. Elżbiety  stąd można podziwiać panoramę Wrocławia. Sprawdź godziny otwarcia w długi weekend.

... więcej

 

Zgłoś uwagę