Imprezy i wydarzenia Wroclaw – czwartek 11 grudnia [LISTA]

Już prawie weekend


Jarmark Bożonarodzeniowy 2014

Jarmark Bożonarodzeniowy 2014

godz. 10.00-21.00, Rynek/ul. Świdnicka

Tradycyjnie już brama Jarmarku Bożonarodzeniowego stanie na ulicy Świdnickiej, a drewniane domki ubarwią niemal cały wrocławski Rynek. Znajdziemy w nich regionalne, tradycyjne pyszności jak i ciekawe inspiracje na prezent dla bliskich. We Wrocławiu zaprezentują się wystawcy z różnych regionów Polski, m.in. z Podhala, Mazowsza, Pomorza, Wielkopolski, Dolnego Śląska, ale także innych krajów: Francji, Austrii, Niemiec, Węgier, Czech, Litwy, Peru, Turcji i Hiszpanii.

Wszystko o jarmarku.

 

Mikołaj dla kociaka

Mikołaj dla kociaka

poniedziałek-piątek, godz. 16.00-18.00, Zespół Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży im. Kopernika, ul. Kołłątaja 20

Jak co roku organizatorzy zapraszają zapraszamy do uczestnictwa w mikołajkowej zbiórce karmy i żwirku dla kotów znajdujących się pod opieką Fundacji Kocie Życie.
Za każdy datek w postaci przyniesionej karmy lub żwirku darczyńcy otrzymają unikatową ceramiczną figurkę.

 

„W państwie Indian i jezuitów. Sztuka w południowo amerykańskich misjach jezuickich”

„W państwie Indian i jezuitów. Sztuka w południowo amerykańskich misjach jezuickich”

godz. 17.30-18.30 - gmach Panoramy Racławickiej, wstęp wolny

Z cyklu: Z Panoramą śladami światowego dziedzictwa kulturowego

W XVII i 1. poł. XVIII wieku placówki misyjne prowadzone przez jezuitów na pograniczu obecnych trzech państw: Paragwaju, Brazylii i Argentyny rozkwitały jako wyjątkowo interesujące ośrodki życia religijnego. Jednocześnie niezwykle bujnie rozwijały się w nich sztuki plastyczne stanowiące fascynujące połączenie europejskiego baroku ze stylami tradycyjnej sztuki tamtejszych Indian. Na spotkanie poświęcone tej wciąż mało znanej tematyce zaprasza Michał Pieczka.

 

Orest Tabaka, naczelny polski minimalista w Challenge Club we Wrocławiu

Orest Tabaka, naczelny polski minimalista w Challenge Club we Wrocławiu

godz. 18.00-21.00, ul. Świętego Józefa 1/3

Challenge Club to powstały we Wrocławiu, pierwszy w Polsce klub non-profit, który skupia osoby otwarte na zmiany, poszukujące inspiracji ale i praktycznych sposobów na sprostanie wyzwaniom.

Podczas spotkania uczestnicy dowiedzą się jak skupiać się na realizowaniu siebie i cieszeniu się życiem. Podam praktyczne rady jak znaleźć w życiu to, co nas naprawdę interesuje, wychodząc poza strefę swojego komfortu. Podzielę się sprawdzonymi sposobami na uproszczenie i uporządkowanie 3 obszarów: zawodowo-finansowego, towarzysko-emocjonalnego oraz pasji/wolnego czasu. To będzie minimalizm w rzeczach i obowiązkach, a maksymalizm w wyciskaniu życia.

W razie chęci uczestniczenia w spotkaniu klubu 11 grudnia 2014 należy zgłosić się przez formularz kontaktowy na stronie  www.challengeclub.pl.

 

Międzynarodowy Festiwal Kabaretowy WROCEK

Międzynarodowy Festiwal Kabaretowy WROCEK

godz. 18.00, Impart, ul. Mazowiecka 17

Program czwartek

18.00

Stand-Up

Prowadzenie Tomek Nowaczyk

Gwiazda wieczoru: Kacper Rudziński. Wystąpią m.in.: Wiolka Walaszczyk, Tomek Kołecki, Karol Kopiec, Wojtek Fiedorczuk, Zbigniew Marcin Wojciech, Jim Williams i inni

22.00

Nurt-OFF – Klub Festiwalowy

Wystąpi: Teatr Improwizowany Hofesinka

 

Magiel obywatelski z udziałem Jerzego Hausnera

Magiel obywatelski z udziałem Jerzego Hausnera

godz. 19.00, Scena Kameralna Teatru Polskiego, ul. Świdnicka 28, wstęp wolny

Jak ocalić kulturę przed ekonomią? - debatę poprowadzi Piotr Rudzki, kierownik literacki Teatru Polskiego we Wrocławiu.

Kulturę traktuje się jak towar, a wartości, jakie niesie, pomija się i lekceważy. Czym grozi dalsza marginalizacja kultury i jak temu zapobiec, porozmawiamy podczas debaty w Teatrze Polskim we Wrocławiu z profesorem Jerzym Hausnerem.

 

Wrocławska premiera Kompletnej historii wszechświata ze szczególnym uwzględnieniem Polski Pawła Jarodzkiego

Wrocławska premiera Kompletnej historii wszechświata ze szczególnym uwzględnieniem Polski Pawła Jarodzkiego

godz. 11.00, Cocofli, ul. P. Włodkowica 9

Komiks Pawła Jarodzkiego zatytułowany Kompletna historia wszechświata ze szczególnym uwzględnieniem Polski to monumentalna, bo blisko trzystustronicowa edycja jego rysunkowego dorobku, poddanego przez twórcę swoistemu recyklingowi. Artbook stanowi kompilację rozproszonych dotąd dzieł autora (zarówno tych nieznanych, jak i publikowanych już na łamach czasopism oraz antologii), ujętych w klamrę ramowej narracji i wzbogaconych dodatkowym komentarzem. Zbiór obejmuje wczesne prace wyrastające jeszcze z epoki PRL-u (m.in. Mars i Inwazjerzy), poprzez utwory czasów transformacji aż do początku nowego stulecia. Rysunki Pawła Jarodzkiego sytuują się między szkicem, satyrą i komiksem, potwierdzając tym samym skłonność artysty do ironicznej gry z kanonami masowej kultury.

 

 Polish Cinema for Beginners -

Polish Cinema for Beginners - "Sala samobójców" Jana Komasy

godz. 19.00, Kino Nowe Horyzonty, bilety 13 /16 zł
Nastoletni Dominik przygotowuje się do matury. Po studniówce następują wydarzenia przez które wrażliwy, zaniedbany przez zamożnych rodziców i napiętnowany przez klasę chłopak, wycofuje się do świata wirtualnego. Tam poznaje tajemniczą Sylwię. Dziewczyna wprowadza Dominika do zamkniętej społeczności znanej jako "sala samobójców"...
Gościem ostatniego w tym sezonie Polish Cinema for Beginners pokazu będzie Samuel Nowak - kulturoznawca, medioznawca, doktor nauk humanistycznych i autor książki "Seksualny kapitał". Spotkania poprowadzi Adam Kruk, filmoznawca i krytyk filmowy, odpowiedzialny za program przeglądu.

 

Lutosławski Quartet romantycznie - koncert kameralny

Lutosławski Quartet romantycznie - koncert kameralny

godz. 19.00, Ossolineum, sala konferencyjna

KONCERT KAMERALNY

Lutosławski Quartet:
Bartosz Woroch – skrzypce I
Marcin Markowicz – skrzypce II
Artur Rozmysłowicz – altówka
Maciej Młodawski – wiolonczela

Lech Dzierżanowsk– prowadzenie

Program:

E. Schulhoff Pięć utworów na kwartet smyczkowy 
C. Debussy Kwartet smyczkowy g-moll op. 10 
R. Schumann Kwartet smyczkowy a-moll op. 41 nr 1

 

wROCKfest.pl prezentuje:RENATA PRZEMYK

wROCKfest.pl prezentuje:RENATA PRZEMYK

godz. 20.00, Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1, bilety 35-60 zł

Po kilkuletniej przerwie Renata Przemyk powraca z nowym, znakomitym i ogromnie zróżnicowanym albumem „Rzeźba dnia”. Oto słowa samej Artystki dotyczące tego krążka: „Rzeźba dnia” to piosenki o tym co jest teraz, dokładnie w tym momencie życia. Na serio i na żarty. Szeptem, loopem, z piersi, z głowy, na wiele instrumentów, kota, wilka i kobietę. O tym co jest z nami, ze światem wokół, między ludźmi bliskimi i wszystkimi innymi”.

 

Koncert SATSUKI w Firleju

Koncert SATSUKI w Firleju

godz. 20.00, ul. Grabiszyńska 56

Po odniesieniu sukcesu jako wokalista RENTRER EN SOI, Satsuki rozpoczął karierę solową, bardziej skupiając się na swoim muzycznym koncepcie.
Główną ideą prezentowaną przez jego muzykę jest to, że śpiewanie oczyszcza duszę. Satsuki używa swojego głosu i słów, by rozświetlić dusze wypełnione ciemnością i zwątpieniem, zwracając je w stronę przyszłości. Jego anielski głos bardzo dobrze pasuje do prostej, czystej i niewinnej muzyki, którą tworzy.

Jako support wystąpią:
Gt, SANA (ex- MASK)
Ba, LEONA (ex-dolore )
Dr, SHIUN (ex- SCISSOR)

Zgłoś uwagę