Imprezy i wydarzenia we Wrocławiu w środę - 26 listopada [LISTA]

Na wystawę, na wykład, na koncert


Sprawdź też, co będzie się działo we Wrocławiu w środę, 26 listopada

 
 
Jarmark Bożonarodzeniowy 2014

Jarmark Bożonarodzeniowy 2014

godz. 10.00-21.00, Rynek/ul. Świdnicka

Tradycyjnie już brama Jarmarku Bożonarodzeniowego stanie na ulicy Świdnickiej, a drewniane domki ubarwią niemal cały wrocławski Rynek. Znajdziemy w nich regionalne, tradycyjne pyszności jak i ciekawe inspiracje na prezent dla bliskich. We Wrocławiu zaprezentują się wystawcy z różnych regionów Polski, m.in. z Podhala, Mazowsza, Pomorza, Wielkopolski, Dolnego Śląska, ale także innych krajów: Francji, Austrii, Niemiec, Węgier, Czech, Litwy, Peru, Turcji i Hiszpanii.

Wszystko o jarmarku.

 

Afrykarium w Zoo Wrocław - studenckie środy

Afrykarium w Zoo Wrocław - studenckie środy

godz. 9.00-19.00, w każdą środę bilet ulgowy dla studentów - 10 zł/os.

Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią wrocławskiego ogrodu zoologicznego.

 • Morze Czerwone – rafa koralowa i ryby rafy koralowej;
 • Plaża nad Morzem Czerwonym – lądowe żółwie pustynne;Wielkie Jeziora Afrykańskie (Tanganika i Malawi) – około 50 różnych gatunków ryb – pielęgnic;
 • Kanał Mozambicki – płaszczki, rekiny młoty, rekiny lamparcie;
 • Wschodnia Afryka – hipopotamy nilowe oraz zwierzęta zamieszkujące sawannę jak: góralki (dalecy krewniacy słoni), mrówniki (często mylone z amerykańskimi mrówkojadami!) oraz dikdik (jedna z najmniejszych antylop);
 • Wybrzeże Namibii - to zewnętrzne baseny w Afrykarium Wrocław, zamieszkane przez pingwiny tońce oraz kotiki południowoafrykańskie (krewniacy popularnych lwów morskich);
 • Dżungla nad rzeką Kongo – krokodyle, wydry, manaty i towarzyszące im ryby – tilapie oraz kilka gatunków ptaków.

Więcej o Afrykarium.

 

Akcja rejestracji dawców szpiku

Akcja rejestracji dawców szpiku

W środę, 26 listopada rusza we Wrocławiu wielka akcja rejestracji dawców szpiku. Organizują ja studenci. Na 11 wrocławskich uczelniach wyższych, zarówno publicznych jak i niepublicznych, przez dwa dni, 26 i 27 listopada  będą zachęcać do zostania dawcą i rejestrować kandydatów na dawców szpiku. Przyjść może każdy.

Lista uczelni

 

Wojna - Artura Grottgera w Muzeum Narodowym

Wojna - Artura Grottgera w Muzeum Narodowym

wystawa do 14 grudnia, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Pl. Powstańców Warszawy 5

Oryginalne rysunki Artura Grottgera składające się na cykl „Wojna" można będzie oglądać w Muzeum Narodowym we Wrocławiu.

To ostatni z cyklów rysunkowych Grottgera i jedyny, w którym artysta nie odwołuje się do konkretnych wydarzeń historycznych.
„Wojna" to cykl 11 rysunków wykonanych czarną i białą kredką na kartonie, powstały w latach 1886-1867. Celem artysty było stworzenie dzieła uniwersalnego, aktualnego w każdej epoce i w każdym kraju, które przedstawiałoby wojnę jako zjawisko okrutne i bezsensowne. Jednocześnie Grottger liczył, że podjęcie tak uniwersalnego i zawsze aktualnego tematu da mu szansę na ugruntowanie pozycji artystycznej i poprawę sytuacji materialnej, co z kolei pozwoli na pokonanie sprzeciwów rodziny narzeczonej Wandy Monné i założenie rodziny.

 

Wykład: Mikołaj Kopernik pisany znaczkami

Wykład: Mikołaj Kopernik pisany znaczkami

godz. 14.00, Muzeum Poczty i Telekomunikacji, ul. Zygmunta Krasińskiego 1, wstęp wolny

Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu zaprasza Seniorów na wykład st. kustosza Mirosławy Kasprzyckiej pt. MIKOŁAJ KOPERNIK PISANY ZNACZKAMI.

 

Videomapping w Hali Stulecia

Videomapping w Hali Stulecia

godz. 16.00, Centrum Poznawcze Hali Stulecia, ul. Wystawowa 1 (Wejście „D3”), bilety od 12 zł

Videomapping to widowisko światła i dźwięku pod kopułą Hali Stulecia. Instalację przygotowali artyści z grupy AntiVJ – Romaina Tardy’ego oraz Thomasa Vaquié.

Pokaz nawiązuje do założeń architektonicznych i metod budowy Hali Stulecia. Jest kontynuacją stałej wystawy multimedialnej Centrum Poznawczego Hali Stulecia, która przedstawia zwiedzającym historię Hali Stulecia (jej powstanie i przemiany na przestrzeni lat), wprowadzając jednocześnie w świat architektonicznych projektów jutra.

 

Koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Ryszarda Bukowskiego we Wrocławiu

Koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Ryszarda Bukowskiego we Wrocławiu

godz. 17.00, Klub Muzyki i Literatury, pl. Kościuszki 9, wstęp wolny

Program

 • WIKTORIA OLSZEWSKA, kl. I Henryka Kozioła: Georg Friedrich Telemann/ Fantazja Nr IX cz, II
 • URSZULA KARCH, kl. II Henryka Kozioła: Józef Haydn/Koncert G-dur cz I
 • KATARZYNA BEM, kl. IV Henryka Kozioła: Henryk Wieniawski/Romans z II koncertu d-moll
 • MONIKA CIEŚLIŃSKA, kl. IV Bożeny Nawojskiej: Franz Anton Hoffmeister/Koncert cz I
 • ANNA BURZYŃSKA, kl. VI Jacka Grenia: Henryk Wieniawski/Koncert skrzypcowy d-moll cz I
 • ADAM GARNECKI, kl. VI Doroty Kosendiak: Piotr Czajkowski/Wariacje Roccoco
 • MARTYNA KRYMSKA, kl. VI Bożeny Nawojskiej: Cecil Forsyth/Koncert g-moll cz
 • ARLETA JUSZCZAK, kl. VI Jacka Grenia: Georg Gershwin w opr. J. Heifetza It Ain`t Necessanly So - Porgy & Bess Aram Chaczaturian/Koncert d-moll cz III: Cesar Franck Sonata A-dur cz I
 • EWA PIRÓG, kl. VI Jacka Grenia: Nicccolo Paganini/Koncert D-dur cz. I
 • Przy fortepianie: Katarzyna Falana Anna Jadach Alina Kierblewska-Januszkiewicz Wiktor Szymajda

 

Prezentacja książki Magdaleny Parys

Prezentacja książki Magdaleny Parys "Magik"

godz. 17.30, Kawiarnia Literatka, Rynek 56/57

Książka jest drugą sensacyjną powieścią urodzonej w Gdańsku a zamieszkałej w Berlinie absolwentki pedagogiki i polonistyki na Uniwersytecie Humboldtów (za powieść "Tunel" autorka otrzymała Nagrodę Złote Sowy Polonii 2013).


Sensacyjna intryga, zabójstwo, porwanie, podpalenie i policyjne śledztwo to zewnętrzna warstwa powieści. Równie interesująca jest panorama powojennych dziejów Niemiec i Polski oraz analiza polsko-niemieckich relacji na przestrzeni czasu.

Moderator: prof. dr hab. Krzysztof Ruchniewicz.

 

Wykład. Małgorzata Piotrowska — Szum i cisza, bogactwo percepcji miasta

Wykład. Małgorzata Piotrowska — Szum i cisza, bogactwo percepcji miasta

godz. 18.00, Muzeum Współczesne Wrocław, pl. Strzegomski 2 (bunkier), wstęp wolny

Miasto jest fizyczną manifestacją społeczeństwa, które je tworzy i zamieszkuje. Jest żywym i barwnym organizmem, pełnym energii, powiązań i ludzkiej aktywności. Jest gruntem, z którego wyrastają pomysły, idee, wynalazki, ale także patologie.

Wykład będzie dotyczył przemyśleń dotyczących ludzkiej percepcji, szczególnie przestrzeni architektonicznych.

 

Spotkanie autorskie z Olgą Rudnicką

Spotkanie autorskie z Olgą Rudnicką

godz. 18.00, Miejska Biblioteka Publiczna filia nr 57, ul. Szewska 78, wstęp wolny

Olga Rudnicka - popularna autorka powieści kryminalnych, z wykształcenia pedagog. Przez czytelników nazywana drugą Joanną Chmielewską. Na co dzień pracuje jako asystentka osoby niepełnosprawnej w Polskim Komitecie Pomocy Społecznej w Śremie. W 2008 r. zadebiutowała powieścią Martwe jezioro, które zostało bardzo ciepło przyjęte przez czytelników. Na swoim blogu pisze o sobie, że jest obdarzona ironicznym spojrzeniem na realia współczesnego świata. Jej osobiste zainteresowania poza literaturą oscylują wokół koni i muzyki. Do tej pory ukazały następujące książki autorki: Martwe jezioro, Czy ten rudy kot to pies?, Zacisze 13, Zacisze 13. Powrót, Lilith, Natalii 5, Cichy wielbiciel, Drugi przekręt Natalii.

 

Koncert Artura Rojka

Koncert Artura Rojka

godz. 19.00, Impart, sala teatralna, ul. Mazowiecka 17, bilety: 120 zł, 100 zł, 80 zł

Przed koncertem Artura Rojka - planowany jest krótki support: Terrific Sunday.

ARTUR  ROJEK - Koncert promujący album "Składam się z ciągłych powtórzeń". Rojek nagrał bardzo osobisty album, ale to nie jest jego prywatna historia, to nie jego życiorys. To jego życie potencjalne. Alternatywne, ale niespełnione. To rozmowa z duchami, z bytami których nie było. "Składam się z ciągłych powtórzeń" może być płytą o rutynie codzienności, ale może też być opowieścią o tym, jak wiele od nas zależy i jak łatwo z tego rezygnujemy. Może niepotrzebnie?

 

Bezpłatne konwersacje po hiszpańsku - tym razem o muzycznej Hawanie

Bezpłatne konwersacje po hiszpańsku - tym razem o muzycznej Hawanie

godz.19.00, Księgarnia Hiszpańska ul.Szajnochy 5, wstęp wolny

¡Oh...mi Habana! La capital de la perla del Caribe a través de la música cubana.
Os invitamos a conocer La Habana, la ciudad que nos vió nacer y crecer. Varios cubanos, que viven en Polonia y en otras partes del mundo hablaremos sobre nuestra Habana: personas, rincones, sonidos, olores. También conoceremos cómo se ha descrito y experimentado a la Habana a través de las composiciones musicales de múltiples agrupaciones musicales cubanas. ¡Os esperamos!

 

Dr Misio

Dr Misio

godz. 20.00, Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1, bilety 35 zł

Dr Misio, to męska załoga pod wodzą Arka Jakubika – aktora, scenarzysty, reżysera związanego z ambitnymi projektami filmowymi na kulturalnej mapie Polski, znanego głównie ze świetnych ról dramatycznych w filmach Wojtka Smarzowskiego („Wesele”, „Dom zły”).

 

Wrocławski Stand-up

Wrocławski Stand-up

godz. 20.00, Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1, bilety 110/15 zł

Listopad to zwyczajowy czas zapraszania ludzi z Łodzi. Łodzianie ubierają wówczas swoje najlepsze kamizelki, wdziewają najlepsze kapelusze z piórami, wsiadają do swoich pojazdów (łodzie ALBO powozy) i ruszają w Polskę. A tak się składa, że do Wrocławia zawita trójka najzacniejszych synów Grodu Włókniarzy od czasu co najmniej „Ziemi Obiecanej”. Warszawa dostanie pewnie jakiś dresów, my dostaniemy STAND-UP ŁÓDŹ.
Do naszego miasta wraca epicka ekipa Stand-up Łódź w składzie PATRYK CZEBAŃCZUK i KAMIL OZIMIŃSKI.

Zgłoś uwagę