Imprezy i wydarzenia we Wrocławiu w środę - 19 listopada [LISTA]

Co? Gdzie? Kiedy? Sprawdź


GIS Day 2014 na Uniwersytecie Przyrodniczym

GIS Day 2014 na Uniwersytecie Przyrodniczym

godz. 10.00 – 14.00 w Auli Jana Pawła II, w Centrum Dydaktyczno-Naukowym przy pl. Grunwaldzkim 24A

W programie wykłady, pokazy, warsztaty z myślą o młodzieży szkół średnich, studentach, i innych zainteresowanych. Zaprezentowane zostaną tematy dotyczące zastosowań skanowania laserowego do pozyskiwania danych przestrzennych, a także odnośnie do oprogramowania GIS, modelowania 3D, zastosowania dronów i pokazów sprzętu geodezyjnego.

Program w godz. 10.00 – 11.40:

  • Przestrzeń się liczy
  • Aktualne technologie w skaningu naziemnym, mobilnym i lotniczym na przykładzie firm „Z+F” i „Riegl”
  • Ocena możliwości wykorzystania danych Informatycznego Systemu Osłony Kraju w celu weryfikacji i aktualizacji wybranych elementów baz katastralnych
  • Aplikacja wspomagająca raportowanie sytuacji wymagających interwencji służb miejskich – przykład zastosowania dla rejonu Placu Grunwaldzkiego we Wrocławiu
  • Skaning w niecodziennej odsłonie
  • Bezzałogowe systemy latające w zadaniach geodezyjnych

W godzinach 11.40 – 12.00 będzie tradycyjne przyjęcie urodzinowe GIS Day, a potem – Pokazy skanowania oraz sprzętu geodezyjnego (dla wszystkich uczestników) i warsztaty GIS, 3D, fotogrametrii (do wyczerpania miejsc). W programie przewidziano także warsztaty dotyczące: skaningu laserowego, modelowania 3D, technologii geodezyjnych, fotogrametrii cyfrowej.           

 

Targi Pracy Career EXPO

Targi Pracy Career EXPO

środa 19 listopada, godz. 11.00-19.00, Hala Stulecia, ul. Wystawowa 1

Podczas wydarzenia ponad 110 firm będzie rekrutować pracowników. Targom będą także towarzyszyć liczne aktywności, których celem jest jak najlepsze przygotowanie uczestników do zmiany lub rozpoczęcia pracy.

W programie przewidziano szkolenia, warsztaty oraz prelekcje. Nie zabraknie także debat z ekspertami, podczas których kandydaci dowiedzą się m.in. jak ważne jest budowanie własnego wizerunku w mediach społecznościowych oraz jak zaplanować ścieżkę kariery.

Wydarzenie jest bezpłatne, ale aby wziąć w nim udział trzeba się zarejestrować i pobrać darmowy bilet ze strony: www careerexpo.pl.

 

Wystawa

Wystawa "Skarby Starożytnych Chin" w Magnolia Park

do 28 listopada, w godzinach otwarcia galerii

Oprócz terakotowej armii w centrum zobaczymy też 18-metrowego azjatyckiego smoka oraz historyczną broń i monety.

Terakotowa armia Cesarza Qin to jedno z najbardziej znanych dzieł starożytnego świata. Teraz 50 naturalnej wielkości posągów pozwoli klientom Magnolia Park zapoznać się bliżej z wynalazkami i kulturą jednego z największych imperiów w historii świata.

 

Osttni dzień wystawy Grand Press Photo 2014 na dworcu Wrocław Główny

Ostatni dzień wystawy Grand Press Photo 2014 na dworcu Wrocław Główny

Miesięcznik „Press” wspólnie z Biurem Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 zapraszają na wystawę finałowych zdjęć konkursu Grand Press Photo 2014. Najlepsze fotografie prasowe mijającego roku można zobaczyć w holu dworca Wrocław Główny do 19 listopada.

Na siedemnastu planszach zobaczymy najlepsze 172 zdjęcia wybrane przez jury konkursu spośród ponad 4,2 tysiąca nadesłanych prac.

 

Sekrety malarzy: Rembrandt

Sekrety malarzy: Rembrandt

godz. 16.00, Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. T. Mikulskiego, czytelnia, Rynek 58

Dolnośląska Biblioteka Publiczna, wraz z Muzeum Narodowym we Wrocławiu zaprasza na spotkanie w ramah cyklu „Sekrety malarzy”.

„Sekrety malarzy” to dziesięć otwartych spotkań prowadzonych przez pracowników Działu Oświatowego Muzeum Narodowego, którzy odsłonią przed publicznością tajniki twórczości i tajemnice życia wielkich artystów.

Dzisiaj spotkanie IX
Malarz - REMBRANDT
Prelekcja - Jadwiga Jasińska-Sadura.

 

„UTZ RACHOWSKI BYŁ W BRZUCHU BESTII“. WIECZÓR AUTORSKI UTZA RACHOWSKIEGO

„UTZ RACHOWSKI BYŁ W BRZUCHU BESTII“. WIECZÓR AUTORSKI UTZA RACHOWSKIEGO

godz. 17.00, Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy’ego Brandta Uniwersytetu Wrocławskiego, ul. Strażnicza 1-3 Wrocław

Utz Rachowski był w brzuchu bestii” – pisał o nim Wolf Biermann. Co tam zobaczył, co zapisał i jak się stamtąd wydostał? Na te pytania więziony w b. NRD poeta i prozaik, tegoroczny laureat Nagrody im. Lenaua, opowie w Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy’ego Brandta Uniwersytetu Wrocławskiego.

19 listopada Utz Rachowski przeczyta fragmenty swojej twórczości poetyckiej i prozatorskiej a rozmowę poprowadzi w języku niemieckim prof. Marek Zybura.

 

Tydzień Filmu Niemieckiego 2014 - dzień 4. Między światami

Tydzień Filmu Niemieckiego 2014 - dzień 4. Między światami

godz. 19.00, Kino Nowe Horyzonty

Program

19.11, środa, godz. 19.00        

Finsterworld reż. Frauke Finsterwalder, Niemcy 2013, 91'

20.11, czwartek, godz. 19.00        

Beltracchi - sztuka fałszerstwa (Beltracchi – Die Kunst der Fälschung) reż. Arne Birkenstock, Niemcy 2013, 102'

 

Europejskie oblicze kina podczas Dni Filmowych LUX we Wrocławiu

Europejskie oblicze kina podczas Dni Filmowych LUX we Wrocławiu

wtorek-czwartek, godz. 19.15, Kin Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, w sali nr 5, bezpłatne wejściówki do odebrania w siedzibie Biura Informacyjnego Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu oraz w kasach Kina Nowe Horyzonty, liczba miejsc ograniczona

Po każdej projekcji odbędzie się dyskusja, w której udział wezmą posłowie do Parlamentu Europejskiego oraz przedstawiciele świata kultury, filmu i mediów.

LUX to nagroda Parlamentu Europejskiego przyznawana od siedmiu lat, promująca europejskie produkcje filmowe. Nagradzane filmy ukazują bogactwo i różnorodność kultur zjednoczonej Europy, a jednocześnie uniwersalne wartości Europejczyków.

  • Program wtorek: Ida
  • Program środa: Klasowy wróg
  • Program czwartek: Dziewczyny z bandy

 

AFROMENTAL - X TOUR - 10-LECIE ZESPOŁU - JUBILEUSZOWA TRASA

AFROMENTAL - X TOUR - 10-LECIE ZESPOŁU - JUBILEUSZOWA TRASA

godz. 20, Klub Eter, bilety w cenie 35 zł – przedsprzedaż, 40 zł - w dniu koncertu

W tym roku zespół Afromental obchodzi 10-lecie swojej twórczości i z tej okazji przygotował niesamowity prezent dla swoich fanów - serię koncertów klubowych w największych miastach Polski. X TOUR to muzyczna podróż przez całą dotychczasową twórczość Afromental. Niespodzianką będą premierowo wykonywane utwory z nowego albumu „Mental House”, który ukaże się 24 listopada.

Łozo, Tomson, Baron, Śniady, Lajan, Torres i Dziamas - siedmiu pełnych energii i bardzo uzdolnionych młodych facetów. Każdy z nich to wyrazista i nietuzinkowa postać. Zarówno prywatnie, jak i na scenie stanowią bardzo zgraną grupę. Grupę, jakiej jeszcze w Polsce nie było i która od dekady zmienia polską scenę muzyczną!

Przed koncertem Afromental wystąpią Hatbreakers. Wejście do klubu od godz. 19.

 

Mikromusic  w Starym Klasztorze

Mikromusic w Starym Klasztorze

godz. 20.00, ul. Purkyniego 1, bilety od 30 zł

Mikromusic – polski zespół muzyczny grający trip hop z wpływami jazzu. Grupa została założona w 2002 roku we Wrocławiu przez Natalię Grosiak i Dawida Korbaczyńskiego. W 2004 roku zespół był finalistą opolskich Debiutów. W lutym 2006 roku zespół wydał debiutancką płytę "Mikromusic", której patronowała radiowa Trójka. Na początku 2013 światło dzienne ujrzał piąty krążek zespołu „Piękny koniec” zbierający bardzo pozytywne recenzje krytyków i fanów.

Zgłoś uwagę