Imprezy i wydarzenia we Wrocławiu – czwartek 4 grudnia [LISTA]

Zaplanuj z nami dzień


23. Wrocławskie Targi Dobrych Książek

23. Wrocławskie Targi Dobrych Książek

godz. 12.00-18.00, Dworzec Główny we Wrocławiu

PROGRAM DNIA: 4.12.2014 (czwartek)

  • 12.00-13.00 - Jurij Andruchowycz i Paweł Smoleński podpisują książkę Szcze nie wmerła i nie umrze, stoisko Wydawnictwa Czarne.
  • 13.00-14.00 - Spektakl „Ogród marzeń” przygotowany przez uczniów klas 1-3 z koła teatralnego „Kocioł”, które działa w Szkole Podstawowej nr 107.
  • 14.00-15.00 - Spotkanie z redaktorami serii Biblioteka Ślężańska prof. Markiem Zyburą i prof. Wojciechem Kunickim, Oficyna Wydawnicza ATUT, sala E.
  • 15.00-16.00 - Profesor Wojciech Kunickipodpisuje książkę Od patriotyzmu do nacjonalizmu, Oficyna Wydawniczej ATUT.
  • 15.30-16.30 - Spotkanie poświęcone książce monograficznej Wanda Rutkiewicz z udziałem Jana Bortkiewicza, Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu, sala E.
  • 15.30-16.30 - Konferencja Dokąd zmierzasz edukacjo regionalna?. W spotkaniu udział wezmą m.in. Mariusz Urbanek, Maciej Łagiewski. Sala F.
  • 16.00-17.00 Profesor Andrzej Zawadapodpisuje książkę Drugi Bresław. Stoisko Oficyny Wydawniczej ATUT.
  • 16.45 - Izabela Przepiórkiewicz podpisuje książkę Zadgadkowy Wrocław. Stoisko Wydawnictwa eMKa.
  • 17.00-18.00 - Spotkanie i rozmowa z Bogusławem Kiercem, Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu, sala F.
  • 17.00-18.00 - Promocja książki poświęconej Wrocławiowi Drugi Bresław. Spotkanie z autoremprof. Andrzejem Zawadąpoprowadzi dr Jacek Grębowiec. Zaprasza Oficyna Wydawnicza ATUT, sala E.

 

Rodzinny Klub - nie tylko - Konstruktora

Rodzinny Klub - nie tylko - Konstruktora

godz. 16.00-17.30, MultiCentrum, pl. Teatralny 5, wstęp wolny
Dla dzieci od szóstego roku życia z rodzicami, dziadkami lub innymi opiekunami.

Podczas zajęć: wspólne rodzinne budowanie fantazyjnych konstrukcji z klocków K?NEX, praca przed komputerami przy wykorzystaniu programów graficznych oraz edukacyjnych stron www.

Za opiekę nad dziećmi podczas zajęć odpowiadają rodzice lub inni opiekunowie. Rodzice biorą w warsztatach czynny udział! Oferta nie jest przeznaczona dla grup zorganizowanych. Organizatorzy proszą o punktualne przybycie.

 

Spotkanie autorskie - Tomasz Owsiany

Spotkanie autorskie - Tomasz Owsiany "Madagaskar Tomek na Czerwonej Wyspie"

godz. 17.00, Biblioteka Romańska, Rynek 58
Pełna niesamowitych historii, intryg i absurdów godnych Monty Pythona. I o niej między innymi opowie autor. Opowie, jakie dźwięki budzą mieszkańców i dlaczego co rusz słyszy się mora-mora, powolutku! O tym co robili Milion, Miliard i Dolar w szkolnej ławce i tym, jak leczy sie malarię z dala od szpitala. Będzie o cebulowym złocie i o wartości madagaskarskich banknotów. Będą też malgaskie kalambury, odciski lemurzych łapek i zapachy ylang-ylang.

 

Spotkania z muzyką i malarstwem w Muzeum Narodowym - Recital fortepianowy Aleksandry Ferenc

Spotkania z muzyką i malarstwem w Muzeum Narodowym - Recital fortepianowy Aleksandry Ferenc

godz. 18.00, pl. Powstańców Warszawy 5, wstęp wolny

Program:

Zygmunt Noskowski – Polonez op. 26 nr 3
Joseph Haydn – Sonata fortepianowa As-dur Hob XVI:46, cz. I
Alberto Ginastera – Tańce argentyńskie op. 2, cz. II: Danza de la moza donosa

przerwa

Aleksander Skriabin – Sonata fortepianowa op. 6 nr 1

W przerwie Michał Pieczka zaprezentuje dwa obrazy ze zbiorów Muzeum Narodowego we Wrocławiu: „Chata w śniegu” z 1915 r. autorstwa Romana Bratkowskiego oraz „Krajobraz alpejski” namalowany przed 1902 r. przez Roberta Sliwinskiego.

 

KONCERT W KSIĘGARNI HISZPAŃSKIE

KONCERT W KSIĘGARNI HISZPAŃSKIE

godz. 19.00, Księgarni Hiszpańskiej, ul. Szajnochy 5, wstęp 5 zł

Paweł Jabłczyński - kontrabas / contrabajo
Justyna Skoczek - fortepian / piano

W programie / Programa del concierto:
1. Giovanni Bottesini - Wariacje na temat "Pięknej Młynarki"  
2. Franciszek Schubert - Sonata Arpeggione cz. 1
3. Giovanni Bottesini - Elegia
4. Giovanni Bottesini - Koncert h-moll

 

MOKOLOTYWA DONIKĄD wernisaż - ADAM KABAT W GALERII CK AGORA

MOKOLOTYWA DONIKĄD wernisaż - ADAM KABAT W GALERII CK AGORA

godz. 19.00, Galeria CENTRUM KULTURY AGORA, Serbska 5A, wstep wolny, wystawa czynna do 02.01.2015

Głównym motywem wystawy jest wielkoformatowa, wyraźnie komiksowa praca, będąca osobistym wyznaniem, rysunkową autobiografią Adama Kabata. Życie to dla artysty lokomotywa ciągnąca wiele wagonów. Kabat tworzy drobiazgowe, metaforyczne i miejscami brutalne ilustracje własnych doświadczeń, snując narrację od dzieciństwa do chwili obecnej. Oprócz Mokolotywy donikąd na wystawę złożą się szkice i rysunki artysty.

 

Dyskusyjny KLub Filmowy POLITECHNIKA. Pokaz filmu 'Grek Zorba'(1964)

Dyskusyjny KLub Filmowy POLITECHNIKA. Pokaz filmu 'Grek Zorba'(1964)

godz. 19.00, A1 Budynek Główny Politechniki Wrocławskiej, Wybrzeże Wyspiańskiego 27

Powieść 'Grek Zorba' przedstawia, poprzez przygody tytułowego bohatera, śródziemnomorską obyczajowość, podejście do życia bez trosk i problemów, czyli niezniszczalny dionizyjski optymizm i radość z życia. Pochodzący z Krety pisarz za mentora obrał sobie Fryderyka Nietzsche,co wpłynęło na obranie nihilistycznej filozofii, wyraźne odrzucenie materializmu oraz poszukiwanie Boga.

 

Mikołajki we Wrocławskim Teatrze Współczesnym: Tajemniczy Ogród

Mikołajki we Wrocławskim Teatrze Współczesnym: Tajemniczy Ogród

godz. 19.15, Duża Scena bilety 24/32 zł

Mikołajkowe prezenty-niespodzianki będą ukryte na widowni.
Wybierzcie się do teatru ze swoim dzieckiem. dla was będzie to okazja do powrotu w krainie dziecięcych wspomnień i spotkania z "Tajemniczym Ogrodem" jakiego nie znacie
Zapomnijcie o Tajemniczym ogrodzie, jaki znacie. Ten jest zupełnie inny. Opowiada o schematach gry rodzącej się wewnątrz społeczeństwa; o manipulacji, procesie kształtowania hierarchii, poszukiwaniu akceptacji i trudnych zasadach wtórnej socjalizacji; o strachu, samotności, wewnętrznych fobiach i wiecznym dorastaniu. Na pewno nie jest to znana nam bajka z happy endem w tle.

 

 Filmowy zapis koncertu zespołu Mikromusic w Capitolu

Filmowy zapis koncertu zespołu Mikromusic w Capitolu

godz. 20.00, Kino Nowe Horyzonty, bilety 11 zł

7 września 2014 zespół nagrał album live w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu. Z zespołem wystąpił septet smyczkowy pod przewodnictwem Adama Lepki, który specjalnie na tę okazję rozpisał aranżacje na instrumenty smyczkowe. Połączenie fortepianu, smyków oraz akustycznych gitar tworzy niepowtarzalne brzmienie, którego nie można na co dzień usłyszeć na koncertach Mikromusic.

Na premierowej projekcji w Kinie Nowe Horyzonty będą obecni muzycy i twórcy realizacji.

 

czwARTek pod znakiem sztuk: fotograficznej i teatralnej

czwARTek pod znakiem sztuk: fotograficznej i teatralnej

godz. 20.00, ul. Grunwaldzka 98, wstęp wolny

Wernisaż wystawy fotograficznej pn. „Zakurzone kołysanki”, której autorką jest Magdalena Franczuk, studentka IV roku fotografii łódzkiej Filmówki, a potem występ Teatru Na Wagę w „pikantnym” repertuarze, czyli z bajkami braci Grimm dla dorosłych – to wszystko czeka na spragnionych kulturalnych wrażeń już od godz. 20.00.

 

CeZik w Starym Klasztorze

CeZik w Starym Klasztorze

godz. 20.00, ul. Purkyniego 1, bilety 30/35 zł

CeZik lubi grać na gitarze, wyć do księżyca, napić się piwa i długo pospać. Pewnego dnia postanowił jednak, że chce od życia czegoś więcej. Chciał dzielić się z innymi tym, co potrafi robić najlepiej. Z pomocą przyszły dobrodziejstwa internetu, dzięki któremu pokazał Polsce kilka swoich muzycznych sztuczek i ku jego zdziwieniu - spodobało się!

Support – Julia Skrobek & Szymon Jeziorny.

 

Gaba Kulka promuje najnowszą płytę w Starym Klasztorze

Gaba Kulka promuje najnowszą płytę w Starym Klasztorze

godz. 20.30, ul. Purkyniego 1, bilety: 35 zł – pierwsze 100 szt., 40 zł – przedsprzedaż, 45 zł – w dniu koncertu, miejsca siedzące ( balkon) – 50 zł

Gaba Kulka pisze piosenki, gra na fortepianie, ale przede wszystkim świetnie śpiewa. Jej muzyka to pstrokata mieszanka gatunków – jazzu, rocka, poezji śpiewanej, weillowskiego kabaretu, który artystka określa jako progresywny pop. W swojej twórczości inspiruje się m.in. dorobkiem Kate Bush i Tori Amos, do których zresztą jest często porównywana.

Odważny, niespokojny, głęboko osobisty album „The Escapist” muzycznie czerpie z klasyki lat siedemdziesiątych, nie tracąc z oczu współczesności. To pierwsza od pięciu lat studyjna płyta Gaby Kulki, zawierająca autorski materiał.

 

CASTLE DREAMS - Buczkowski & Lipert

CASTLE DREAMS - Buczkowski & Lipert

godz. 21.00, Kredance Klub, ul. Karola Szajnochy 11, wstęp wolny
Koncerty Castle Dreams to połączenie dynamicznych skrzypiec elektrycznych z wirtuozerską gitarą elektryczną, oraz energetycznych rytmów z melancholią i rozmarzeniem. W dorobku Castle Dreams są dwie płyty: „Rose Of The Island” – album inspirowany muzyką celtycką, irlandzką, zawierający również muzykę filmową, utwory Blackmore’s Night oraz kompozycje własne. „Tower” – oprócz autorskich kompozycji album zawiera własne, intrygujące wersje standardów rockowych.
Zgłoś uwagę