Imprezy dla zwierzaków – kalendarium

Lubicie aktywnie spędzać czas ze swoimi czworonogami? Mamy dla Was zestaw wrocławskich i dolnośląskich imprez dla zwierząt i oczywiście ich właścicieli, na maj i czerwiec.


Pikniki, targi, spacery i imprezy sportowe. W maju i w czerwcu we Wrocławiu i w całym regionie szykuje się sporo imprez dla miłośników zwierząt. Szczególnie właściciele psów nie powinni narzekać na brak atrakcji.

Zdobywamy tereny – cotygodniowe spacery

Najbliższy spacer grupa szykuje16 maja w Sobótce. Impreza potrwa od godz. 10:30 do 18.00. Kolejne terminy znajdziecie tutaj.

V Gold-DogTrekking 2015

16 maja w Grodźcu w gminie Zagrodno ruszają wyczynowe zawody dla właścicieli psów. Przygotowano kilka zróżnicowanych terenowo tras. Impreza zaczyna się o godzinie 8.00. Regulamin znajdziecie tutaj.

I Trzebnickie zawody w Dogtrekkingu

23 maja o godz. 10.00 kolejny start dla miłośników wyczynowych spacerów z psami. Dla uczestników do wyboru trasa rodzinna (3 km) oraz trasa midi (10 km) do pokonania indywidualnie lub drużynowo. Dla wszystkich pamiątkowe dyplomy i poczęstunek, dla zwycięzców nagrody. Szczegółów szukajcie na facebooku.

Rodzinny Piknik z Psią Paką

24 maja, w parku Grabiszyńskim szykuje się wielkie rodzinne piknikowanie, obowiązkowo w czworonożnym towarzystwie.

Program:

14.00 - 14.15 - przywitanie, przedstawienie gości
14.30 - 15.30 - pokaz tresury  
15.30 - 17.00 - zawody agility
17.00 - 17.30 - pokaz podstawowych komend, zabawa z frisbee, zaproszenie do współpracy dzieci,
18.15 - 18.30- ogłoszenie wyników zawodów
po 18.30 wspólna zabawa. Więcej informacji na facebooku.

Z kulturą do zwierząt

 

30 maja, godz. 21.00, Restauracja Agawa w  park Południowym startuje kolejna, siódma już akcja charytatywna: Z Kulturą do Zwierząt. Cel jest taki sam jak w poprzednich edycjach – pomoc czworonogom z wrocławskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Zasady uczestnictwa w wydarzeniu są niezmienne. Wybierając się imprezę, należy zabrać ze sobą prezent dla zwierzaka. Może to być karma czy też koce lub legowiska. Każdy, kto weźmie udział, będzie miał szansę otrzymania kulturalnej nagrody przygotowanej przez partnerów akcji. W majowej edycji imprezy zagrają: ANKA PITU, MIENTA (Filip Skonopi) i KOSMOS (Vitek Jansky & adi.das). Więcej szczegółów tutaj.

Dog Chow Disc Cub Wrocław

30-31 maja także w parku Południowym odbędą się psie zawody w łapaniu, aportowaniu i żonglowaniu dyskiem. 15 teamów zakwalifikuje się do Finału w Warszawie, który zaplanowano na 5/6 września 2015.

Dolnośląskie Targi Zoologiczne

Jedną z największych imprez czerwcowych będą zapewne Dolnoslaskie Targi Zoologiczne. Odbędą się 7 czerwca w Sielskiej Zagrodzie w Kiełczowie. Pojawi się kilkaset zwierzaków, które będzie można podziwiać, ale i zabrać ze sobą, by  – za opiekę, właściwe traktowanie i czułość – zyskać oddanego przyjaciela na dobre i złe. Wśród atrakcji targów będą również wystawa owczarków niemieckich długowłosych oraz pokaz kotów rasowych.

Bilety:

  • normalny – 20 zł
  • ulgowy – 10 zł (studenci, renciści, emeryci) po okazaniu legitymacji
  • rodzinny (2 dorosłych i dziecko do lat 13) - 40 zł; każde kolejne dziecko – 5 zł

Więcej znajdziecie http://www.targizoologiczne.pl/

3 bieg na 6 łap we Wrocławiu

 

Wielkie święto zwierzaków z wrocławskiego schroniska. Na 20 czerwca zaplanowano kolejny, 3 już bieg na 6 łap.Wrocławskie Schronisko, ul Ślazowa 2, godz. 11.00 – 14.00. Szczeguły i warunki udziału zanjdziecie tutaj.

Puchar Polski w Dogtrekkingu

Kolejna wielka sportowa impreza dla zwierząt szykuje się 20 czerwca w Wiszni Małej

Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Wiszni Małej oraz Stowarzyszenie Rozwoju i Promocji Wsi Wysoki Kościół zapraszają wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku z psami do Wiszni Małej, na zawody w dogtrekkingu. Odbędą się biegi mini i mid na około 15 i 25 km oraz krótkie biegi dla dzieci. Trasy biegów poprowadzone będą przez Park Maliński, Pierwoszów, Machnice i Wysoki Kościół. Start i meta znajdować się będą w Wiszni Małej. Dokładny przebieg tras będzie podany dopiero na godzinę przed startem, gdyż zawody mają formułę biegu na orientację. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

III Rodzinny Piknik z Psem

21 czerwca w Oleśnicy o godz. 13.00  startuje kolejny rodzinny piknik pod znakiem psa. Będzie cała masa atrakcji dla najmłodszych, ale i spory ładunek wiedzy dla posiadaczy czworonogów. Szczegóły tutaj.

Wrocławski Dzień Psa 

Ta impreza zaplanowana jest na 1 lipca. Organizatorem jest Barka Tumska na Wyspie Słodowej. O tej imprezie będziemy informować na boeżąco.

 

 

Zgłoś uwagę