Imprezy biegowe na trzeci weekend października

W najbliższy weekend miłośnicy biegania będą mogli spróbować swoich sił m.in. w Teście Coopera, w biegu na 6 km w Parku Zachodnim i w 29. Bieg Barbórkowy w Lubinie.

  • Maraton Wrocław

    Imprezy biegowe na trzeci weekend października


8. Dolnośląski Test Coopera we Wrocławiu

W sobotę, 18 października, na stadionie lekkoatletycznym AWF przy al. Paderewskiego 35 odbędzie 8. Dolnośląski Test Coopera. Impreza rozpocznie się o godz. 8.00, poprzedzone rozgrzewką starty prowadzone będą co 30 minut, a test zakończy się o godz. 16.00.

Test Coopera polega na biegu przez 12 minut, a pokonany w tym czasie dystans pokazuje średni poziom wydolności. Na teście obowiązuje zasada, że każdy liczy swoje okrążenia i dystans jaki pozostaje na koniec. Odległość zawsze zaokrąglamy o 50 m do przodu po przekroczeniu właściwej tabliczki.

Więcej o teście i tabele określające poziom wydolności.

Szóstka w Parku Zachodnim

W sobotę, 18 października, na terenie Parku Zachodniego przy Moście Milenijnym odbędzie się bieg na 6 km. To ostatnie zawody organizowane w ramach cyklu 22. Otwartych Mistrzostw Wrocławia w biegach długich.

Zapisy do biegu prowadzone są drogą elektroniczną – FORMULARZ. Zapisy zostaną zamknięte na dzień przed biegiem lub po wyczerpaniu limitu miejsc, który wynosi 250 osób. Weryfikacja i wydawanie numerów w dniu zawodów w godz. 9.00–10.30 (nie dotyczy to „Wrocław Maratonu”).

Tegoroczna edycja cyklu biegów długich w ramach OMW obejmuje następujące imprezy biegowe:

  • 2. Nocny Wrocław Półmaraton – 14 czerwca
  • Olimpijska Piątka – 5 lipca
  • Szóstka w parku Zachodnim – 2 sierpnia
  • 32. Wrocław Maraton – 14 września
  • Szczytnicka Siódemka – 18 października

Mistrzem Wrocławia w biegach długich zostanie osoba, która zdobędzie największą liczbę punktów we wszystkich biegach.

2. Dolnośląski Bieg Po Zdrowie w Oławie

W niedzielę, 19 października, w Oławie odbędzie się 2. Dolnośląski Bieg po Zdrowie dla chorych na raka. Uczestnicy będą mieli do pokonania dystans 10 km, a limit miejsc wynosi 400 osób. Start i meta biegu znajdzie się na oławskim rynku, a początek zawodów zaplanowano na godz. 11.00.

Bieg odbędzie się bez względu na pogodę, a organizatorzy zapewniają opiekę lekarską w trakcie trwania imprezy biegowej. Wpisowe wynosi 45 zł. Więcej informacji w REGULAMINIE (plik .PDF).

29. Bieg Barbórkowy o Lampkę Górniczą w Lubinie

W niedzielę, 19 października, w Lubinie odbędzie się 29. Bieg Barbórkowy o Lampkę Górniczą. Uczestnicy będą mieli do pokonania dystans 10 km, w biegu wystartuje 1500 osób, a na zwycięzców czeka nagroda w wysokości 3 tys. zł.

Bieg rozpocznie się o godz. 11.00. Start i meta znajdować się będą na stadionie lekkoatletycznym Regionalnego Centrum Sportu, a trasa składa się z jednej pętli po ulicach Lubina oraz jednym okrążeniu bieżni stadionu na początku i końcówce wyścigu. Każdy kilometr trasy będzie oznaczony, a dla zawodników przygotowany będzie także punkt z izotonikami i wodą.Zgłoś uwagę