Impelki zagrają w Szamotułach

Przygotowania do meczu inauguracyjnego Orlen Ligi już na finiszu. Dla siatkarek Impel Wrocław najbliższy weekend nie oznacza jednak przerwy w treningach – w ramach turnieju SGB Samsung Szamotuły 2015 rozegrają trzy mecze z trudnymi i ciekawymi rywalami.

  • zdjęcie ilustracyjne


 Ledwie do Wrocławia wróciły wszystkie Impelki, a już czeka na nich pierwsze poważne zadanie. W czwartek rano, w pełnym składzie i pełnej gotowości, Wrocławianki wyjechały na turniej w Szamotułach. Będzie to ostatni sprawdzian zespołu Negro przed zbliżającą się inauguracją Orlen Ligi.

W pierwszym dniu zmagań, 9 października o 18:00, Impel Wrocław zmierzy się z drużyną Tauron MKS Dąbrowa Górnicza. Co ciekawe, nie będzie to pierwsze spotkanie drużyn w tym sezonie przygotowawczym. Na początku września wspólnie trenowały, a także niespełna dwa tygodnie temu spotkały się podczas turnieju w Krośnie. Tam lepsze okazały się Dąbrowianki, ale po stronie Impelek brakowało najważniejszych ogniw drużyny. Te we Wrocławiu są od wczoraj, zatem zapowiada się ciekawy rewanż.

Drugi dzień turnieju to pojedynek z VK Agel Prościejów. To drużyna Mistrza Czech, w dodatku były już zespół przyjmującej Impela – Andrei Kossanyiovej. Agel rok rocznie bierze udział w elitarnej Lidze Mistrzyń. Mecz zaplanowano na 10 października również o godzinie 18:00.

W ostatnim dniu zmagań – 11 października, Impel Wrocław zmierzy się ze swoim grupowym rywalem w Lidze Mistrzyń – Dresdner S.C. Będzie to zatem przedsmak tego, co czeka kibiców w europejskich pucharach w tym sezonie. Start meczu o godzinie 13:00.

Po powrocie z Szamotuł, Impelkom pozostaną trzy dni na dopracowanie formy. 15 października w stolicy Dolnego Śląska rozegrają pierwszy mecz w Orlen Lidze z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Początek meczu o zmienionej, ze względu na transmisję telewizyjną, porze – 17:30.  

Zgłoś uwagę