Impelki rozpoczęły przygotowania do sezonu

Siatkarki Impelu Wrocław wakacje mają już za sobą. Przygotowania do sezonu 2016/2017 ruszyły pełną parą. Trener Marek Solarewicz mógł liczyć w pierwszym dniu zgrupowania na dziewięć zawodniczek.


Choć Impelki rozpoczęły przygotowania do nowych rozgrywek później niż ich konkurentki, to w obozie wrocławian nie ma powodów do zmartwień. Zawodniczki zanim pojawiły się na zgrupowaniu realizowały indywidualne plany treningowe, co pozwoliło im wejść w kolejną fazę treningów w dobrej formie fizycznej. We Wrocławiu obecna jest większa część składu na nadchodzący sezon: rozgrywająca Adrianna Wysocka, atakujące: Joanna Kaczor i Katarzyna Konieczna, środkowe: Izabela Bałucka i Monika Ptak, libero Magda Stasiak oraz przyjmujące: Aleksandra Sikorska, Barbara Cembrzyńska i Natalia Mędrzyk.

Część zawodniczek przebywa wciąż na zgrupowaniach reprezentacji. Są to Libero Agata Sawicka, środkowa Agnieszka Kąkolewska, które zostały powołane do kadry przez selekcjonera Jacka Nawrockiego. Dodatkowo w barwach reprezentacji Czech pierwsze skrzypce gra Andrea Kossanyiova i ona także dołączy do zespołu z Wrocławia później. Polki i Czeszka staną do rywalizacji w eliminacjach do mistrzostw Europy 2017. W nich Polki zmierzą się z Estonią, Finlandią i Węgrami. Kossanyiova ze swoimi koleżankami z kolei powalczy z ekipami Słowenii, Białorusi i Grecji.

Poza reprezentantkami Polski i Czech do zgrupowania Impela nie dołączyły jeszcze Amerykanki Megan Courtney i Micha Hancock. Obie otrzymały od władz klubu pozwolenie na dłuższy urlop, co ma im zrekompensować im brak możliwości powrotu do rodzinnego domu w okresie świąteczno-noworocznym ze względu na fakt, że kalendarz ligowy przewiduje w tym okresie dwie kolejki spotkań. Zawodniczki ze Stanów Zjednoczonych pojawią się w stolicy Dolnego Śląska dopiero na początku września.

Całe przygotowania odbędą się w obiektach we Wrocławiu. Sztab uznał, że warunki, którymi dysponują w mieście są wystarczające, by przeprowadzić tu wszystkie zajęcia i do sezonu zespół przygotowywać się będzie wykorzystując dostępną infrastrukturę.

Po treningach motorycznych oraz kładących nacisk na rozwój umiejętności taktycznych i i technicznych Impelki czekają spotkania sparingowe. Wśród nich na pewno znajdzie się dwumecz z MKS Dąbrowa Górnicza oraz występy w turniejach w Karpaczu i Szamotułach. 

Zgłoś uwagę