Impel zmierzy się z Fenerbahce Stambuł

Nasze siatkarki wyruszyły w drogę do Stambułu. Tam czeka na nie następne wyzwanie – mecz z mistrzem kraju – Fenerbahce Grundig Stambuł. To kolejny rywal w walce o fazę playoff Ligi Mistrzyń, a także pretendent do zwycięstwa całych rozgrywek.

  • Zdjęcie ilustracyjne


We wtorek rano zawodniczki Impela udały się do stolicy Niemiec. Z Berlina poklecą prosto do największego miasta w Turcji. W Stambule jeszcze we wtorek rozegrają trening adaptacyjny w hali meczowej. Mecz odbędzie się w środę. Faworytem spotkania, jak i całych rozgrywek Ligi Mistrzyń jest Fenerbahce Stambuł. Zespół, który został zbudowany, by walczyć o najwyższe cele nie tylko w kraju, ale przede wszystkim na arenie europejskiej. Celem Impelek na to spotkanie jest pokazanie walki na boisku, a to może przynieść upragnione przez wszystkich efekty.

Dla Katarzyny Skowrońskiej – Dolaty i Kristin Hildebrand będzie to na pewno mecz wyjątkowy. W Fenerbahce miały możliwość grania w swojej karierze, odpowiednio w latach 2010-2011 oraz 2014-2015. Obie podkreślają, że będzie to bardzo trudna rywalizacja, ale nie tylko ze względu na grę zespołu po przeciwnej stronie siatki. Specyficzny jest także turecki kibic, który bardzo charakterystycznie i żywiołowo reaguje na wydarzenia boiskowe. Taki sposób dopingowania drużyny gospodyń jest często zaskoczeniem dla zawodniczek na co dzień nie grających w tureckiej lidze.

Półmetek Ligi Mistrzyń dla Impela Wrocław to zatem bardzo ciekawe mecze z klasowym rywalem, ponieważ rewanż między drużynami zaplanowano już na 9 grudnia w Hali Orbita. Nim jednak emocje we Wrocławiu czas stawić czoła rywalowi na jego własnym terenie.Transmisja spotkania w Polsat Sport, telewizji internetowej Laola TV oraz w mediach społecznościowych wrocławskiego klubu. Początek meczu zaplanowano na 18:00 czasu polskiego.

Zgłoś uwagę