Impel zmierzy się z Budowlanymi Łódź

Impelki w przedostatniej kolejce zmagań Orlen Ligi zagrają z Budowlanymi Łódź. Wrocławianki mają nadzieję, że atut własnego boiska pomoże w zgarnięciu pełnej puli punktów w meczu z trudnym rywalem.


W pierwszym spotkaniu pomiędzy obiema drużynami górą były wrocławianki. Siatkarki z Dolnego Śląska prowadziły już 2:0, ale gospodynie spotkania zdążyły odwrócić losy rywalizacji i doprowadzić do tie-breaka. Mimo problemów wrocławianki zwyciężyły w decydującej partii i zapisały 2 punkty do tabeli.

W rewanżowym meczu podopieczne Jacka Grabowskiego będą walczyć o cenne punkty, które mogą pozwolić Impelowi utrzymać trzecią pozycję w tabeli Orlen Ligi. Budowlane straciły szanse na grę o medale, ale na pewno nie oddadzą meczu za darmo.

W szeregach rywalek bardzo dobry sezon rozgrywa Heike Beier. Niemiecka przyjmująca jest nie tylko opoką w przyjęciu, ale także siłą napędową łódzkiego ataku. Bardzo dobrze funkcjonują także środkowe, które oprócz ataków – brylują w ilości zdobytych punktowych bloków.

Impelki czeka nie lada wyzwanie. Strata punktów w którymkolwiek z nadchodzących meczów może kosztować utratę trzeciego miejsca, a co za tym idzie – skojarzyć w półfinale z liderującym Chemikiem Police. Impelowi, po przysłowiowych piętach, depcze drużyna Tauron MKS Dąbrowa Górnicza, która dzięki środowemu zwycięstwu nad wrocławiankami – zrównała się punktami z siatkarkami ze stolicy Dolnego Śląska.

Mecz Impela z Budowlanymi rozpocznie się w sobotę, 5 marca, o godzinie 19:00 w hali Orbita.Transmisja ze spotkania w klubowych mediach wrocławskiego klubu. Bilety do nabycia na kupbilet.pl oraz w punktach stacjonarnych STS i EMPiK.

Siatkówka kobiet: Impel Wrocław kontra Budowlani Łódź

Siatkówka kobiet: Impel Wrocław kontra Budowlani Łódź

Wydarzenia sportowe / Zawody / Dla wszystkich
Termin 5 marca 2016 19:00

Miejsce Orbita

Zobacz
Zgłoś uwagę