Impel Wrocław skompletował kadrę na nowy sezon

W 14-osobowym składzie Impel Wrocław przystąpi do siatkarskiego sezonu 2016/2017. W zespole pojawiło się 6 nowych zawodniczek, trzy przedłużyły swoje kontrakty, a pozostałe miały jeszcze ważne umowy z klubem. Roszady dotknęły także sztab szkoleniowy.

  • fot: archiwum


Do najważniejszej zmiany doszło na stanowisku pierwszego trenera. Jacka Grabowskiego zastąpił dotychczasowy drugi szkoleniowiec – Marek Solarewicz.

- Namaszczam Marka na swojego następcę z czystym sumieniem. Ma nie tylko predyspozycje warsztatowe, ale też charakterologiczne. Kiedy był moim asystentem, oddawałem mu w miarę upływu czasu coraz większe kompetencje. Obserwowałem, jak sobie radzi i utwierdzałem się w przekonaniu, że będzie umiał dogadać się z zespołem – opowiada Grabowski, który teraz skupi się wyłącznie na piastowaniu funkcji prezesa zarządu Impel Volleyball S.A. Solarewicz w wieku zaledwie 29 lat, będzie najmłodszym trenerem w Orlen Lidze. Sztab szkoleniowy został uzupełniony o Wojciecha Kurczyńskiego (asystent), a także o nowego specjalistę od przygotowania fizycznego i osobę odpowiedzialną za tzw.: „bank informacji”, czyli analizę statystyczną. Zmian nie będzie za to w sztabie fizjoterapeutów.

Jeśli chodzi o zmiany kadrowe wśród zawodniczek, to do rotacji doszło na każdej pozycji. Ze stolicą Dolnego Śląska pożegnała się Lenka Dürr, co oznacza że na libero w przyszłym sezonie będą grać Agata Sawicka i Magda Stasiak. Obie Polki miały jeszcze ważne kontrakty i klub postanowił im zaufać. To prawdziwa mieszanka doświadczenia i młodości. Sawicka to wielokrotna medalistka mistrzostw Polski, natomiast Stasiak to wychowanek z krwi i kości wrocławskiej drużyny, która przeszła przez wszystkie jej kategorie wiekowe.

Na środku siatki pojawi się nowa twarz – Izabela Bałucka. To młoda zawodniczka, której kariera zaczyna nabierać rozpędu. Po znakomitych występach na parkietach pierwszoligowych trafiła do Tauron MKS Dąbrowa Górnicza, z którym zajęła 4 miejsce w ubiegłym sezonie. Jej dobra postawa nie umknęła działaczom Impela i od sezonu 2016/2017 dołączy do dwójki pozostałych środkowych wrocławskiej drużyny, a więc Agnieszki Kąkolewskiej i Moniki Ptak.

Duet atakujących utworzą Joanna Kaczor i Katarzyna Konieczna. Przedłużenie kontraktu z tą pierwszą było jednym z priorytetów przed rozpoczęciem rozgrywek. Kaczor pełniąca także od dwóch sezonów funkcję kapitana była ważnym ogniwem zespołu i to od niej zazwyczaj rozpoczynało się ustalanie składu. Katarzyna Konieczna stanie przed zadaniem zastąpienia swojej imienniczki – Skowrońskiej-Dolaty, która nie będzie już reprezentować barw Impela. Siatkarka miała już okazję występować w Hali Orbita w latach 2012-2014. Była członkiem drużyny, która osiągnęła najlepszy, jak dotąd, wynik sportowy w historii klubu, a więc wicemistrzostwo Polski w sezonie 2013/2014.

Impelki będą miały także dwie nowe rozgrywające. W miejsce Mileny Radeckiej i Magdaleny Gryki klub zakontraktował amerykankę Michę Hancock i Adriannę Wysocką. Hancock poza precyzyjnym rozgrywaniem piłki dysponuje także potężnym serwisem, o którego sile przekonała się niejedna przyjmująca Orlen Ligi. Wysocka występowała do tej pory w rozgrywkach Młodej Ligi. Teraz osiemnastolatka będzie miała okazję zasmakować seniorskiej piłki u boku najlepszych.

Do ciekawego posunięcia doszło wśród przyjmujących, gdzie od przyszłego sezonu na tej pozycji będzie występować Aleksandra Sikorska. Nominalna środkowa bloku została przesunięta do przyjęcia, aby wykorzystać drzemiący w niej potencjał. Wspierać ją będą Andrea Kossanyiova, która w czerwcu przedłużyła wygasający kontrakt, a także dwie nowe zawodniczki – Natalia Mędrzak z Muszyny i Megan Courtney, która ma za sobą występy w amerykańskiej lidze akademickiej oraz w lidze portorykańskiej. W klubie pozostała także młoda Barbara Cembrzyńska.

Podsumowanie: 

Odeszły:

Katarzyna Skowrońska-Dolata

Lenka Dürr

Karolina Piśla

Cristin Hildebrand

Karolina Costagrande

Milena Radecka

Magdalena Gryka

Aleksanda Sochacka

Przybyły:

Izabela Bałucka

Adrianna Wysocka

Micha Hancock

Megan Courtney

Natalia Mędrzyk

Katarzyna Konieczna

Kadra Impel Wrocław na sezon 2016/2017

 Atakujące: Joanna Kaczor, Katarzyna Konieczna

Libero: Agata Sawicka, Magda Stasiak

Przyjmujące: Andrea Kossanyiiova, Barbara Cembrzyńska, Aleksandra Sikorska, Natalia Mędrzyk, Megan Courtney

Rozgrywające: Micha Hancock, Adrianna Wysocka

Środkowe: Monika Ptak, Agnieszka Kąkolewska, Izabela Bałucka

Impelki rozpoczną przygotowania do sezonu w połowie sierpnia. Do tego czasu zawodniczki trenują indywidualnie pod czujnym okiem sztabu szkoleniowego. Kampania 2016/2017 startuje w październiku.

 

Zgłoś uwagę