Impel Wrocław w półfinale Mistrzostw Polski

Sobotnie zwycięstwo Impela Wrocław nad Legionovią Legionowo zapewniło podopiecznym Jacka Grabowskiego miejsce w pierwszej czwórce Orlen Ligi, co oznacza, że Impelki po raz kolejny powalczą o medal Mistrzostw Polski.

  • Impel Wrocław

    Impel Wrocław


W tym momencie wrocławianki mają 10 punktów przewagi nad piątą w tabeli drużyną Budowlani Łódź. Obie drużyny mają jeszcze do rozegrania trzy mecze (możliwe do zdobycia 9 punktów), a więc  łodzianki nie będą w stanie zająć wyższego miejsca niż Impelki.

Wciąż jednak trwa walka o ostateczny układ drużyny przed play-offami. Obecnie Impelki zajmują trzecie miejsce w tabeli, tracąc cztery punkty do wicelidera PGE Atom Trefl Sopot. Siatkarki ze stolicy Dolnego Śląska mają jednak jedno spotkanie mniej niż obecny Wicemistrz Polski. Przed Impelem seria trudnych meczów z zespołami, które również walczą o miejsca premiowane walką o medale. Już w środę na wyjeździe zagrają z Tauron MKS Dąbrowa Górnicza, a trzy dni później w Hali Orbita - Impelki podejmą zespół Budowlanych Łódź.

Na zakończenie zmagań fazy zasadniczej Orlen Ligi do Wrocławia przyjedzie zespół BKS Aluprof Profi Credit Bielsko-Biała. Jeszcze niedawno zespół Mariusza Wiktorowicza notował porażkę za porażką, ale ostatnie dwa zwycięstwa z rzędu zostały uznane za największe niespodzianki sezonu. Bielszczanki najpierw bez straty seta pokonały Mistrza Polski – Chemika Police, a wczoraj podobnym rezultatem zakończył się mecz z Wicemistrzem Polski – PGE Atom Trefl Sopot.

Obecna sytuacja w tabeli, a także profil najbliższych rywali Impelek sprawia, że walka o jak najlepszą pozycję startową do play-off potrwa do ostatniej kolejki fazy zasadniczej Orlen Ligi. Wrocławianki dwa z tych spotkań rozegrają w Hali Orbita i mają nadzieję, że własny parkiet pomoże im w walce o zwycięstwa. 

Zgłoś uwagę