Impel Wrocław w pełnym składzie na nowy sezon

Od kilku tygodni jest pewne, że siatkarki Impela Wrocław wystartują w nowym sezonie w ORLEN Lidze, pomimo iż w kwietniu firma Impel poinformowała o wycofaniu się z finansowania profesjonalnej siatkówki. Na przełomie czerwca i lipca poznaliśmy również pełną kadrę drużyny, w której jest aż 10 nowych nazwisk.

Rewolucja – to słowo, które w pełni oddaje to, co dzieje się we wrocławskim klubie. Duże zmiany w składzie i w funkcjonowaniu drużyny zostały wymuszone ogłoszoną w kwietniu decyzją grupy Impel, właściciela klubu o wycofaniu się z finansowania pierwszego zespołu występującego w najwyższej klasie rozgrywkowej. - Grupa Impel, zmieniła w roku 2017, model promocji poprzez marketing sportowy. Zarząd podjął decyzję o rezygnacji z finansowania profesjonalnej siatkówki. Od przyszłego sezonu nasz kierunek to kształcenie przyszłych sportowców i aktywizacja dzieci i młodzieży - w specjalnym oświadczeniu informował przed niemal trzema miesiącami Grzegorz Dzik, prezes zarządu Impel S.A.

Połączenie młodości z doświadczeniem

 

Po zakończonym tuż za podium poprzednim sezonie ORLEN Ligi karuzela transferowa we Wrocławiu rozkręciła się na dobre. Z klubu odeszło aż dziewięć siatkarek, w tym stanowiące trzon zespołu: Monika Ptak, Agata Sawicka, Agnieszka Kąkolewska i Joanna Kaczor. W barwach Impela w nowych rozgrywkach nie zobaczymy również Megan Courtney, Michy Hancock, Natalii Mędrzyk, Katarzyny Koniecznej, Andrei Kossanyiovej i Adrianny Wysockiej.

 

W ich miejsce zarząd klubu, mając do dyspozycji znacznie ograniczony budżet w porównaniu do tego sprzed roku, zakontraktował aż dziesięć zawodniczek. Wśród nich m.in. uważaną za jedną z najbardziej utalentowanych zawodniczek młodego pokolenia 16-letnią atakującą Julię Szczurowską, 18-letnie: rozgrywającą Weronikę Wołodko i przyjmującą Natalię Murek oraz mające 23 lata: Igę Chojnacką i amerykańską rozgrywającą Valerie Nichol. W drużynie nie zabrakło także miejsca dla bardziej doświadczonych siatkarek. W stolicy Dolnego Śląska zobaczymy 26-letnią środkową Aleksandrę Trojan, 27-letnią atakującą Magdalenę Wawrzyniak, 24-letnią środkową Annę Łozowską oraz 29-letnią przyjmującą Ilonę Gierak. Całość składu uzupełnia 19-letnia libero Maria Stenzel, z którą Impel zdecydował się przedłużyć kontrakt. Zespół podobnie, jak w ubiegłym sezonie poprowadzi Marek Solarewicz, asystować mu będzie Wojciech Kurczyński.

Celem walka o środek tabeli

 

Mniejszy o ponad połowę budżet oraz rewolucja w składzie zmuszają klub do weryfikacji celów, o jakie drużyna będzie walczyć w nowym sezonie. W poprzednich latach siatkarki z Wrocławia biły się o czołowe lokaty mistrzostw Polski. Najbliżej złotego medalu były w 2014 r., kiedy pierwszy raz w historii zdobyły tytuły wicemistrzyń Polski. Tamte „srebrne czasy” to jednak już tylko wspomnienia, w najbliższym sezonie podopieczne Marka Solarewicza mają walczyć o jak najwyższą lokatę w środku tabeli. - Na pewno nie postawimy przed tą drużyną celu walki o pierwszą czwórkę, bo mamy świadomość jaka jest sytuacja. To dobrze zbilansowany zespół, połączenie młodości i talentu z doświadczeniem, ale moim zdaniem drużyna powinna w nowym sezonie plasować się w środku stawki, czyli w okolicach siódmej lokaty. Piąte miejsce byłoby już olbrzymim sukcesem – podkreśla prezes klubu Jacek Grabowski.

 

Wciąż nie wiadomo pod jaką nazwą do nowych rozgrywek przystąpią wrocławianki. - Na ten moment jesteśmy Impelem Wrocław, ale nadal pracujemy nad pozyskiwaniem reklamodawców. Mamy również miejsce dla sponsora tytularnego, więc z ogłoszeniem ostatecznej nazwy, pod jaką drużyna przystąpi do rozgrywek będziemy zwlekać do ostatniej chwili – dodaje Jacek Grabowski.

 

Przygotowania do nowego sezonu siatkarki Impela rozpoczną już za niewiele ponad miesiąc, w drugiej połowie sierpnia. Pierwsze ligowe spotkanie zaplanowano na 14 października we Wrocławiu – rywalem będzie Enea PTPS Piła.

Skład Impela Wrocław na sezon 2017/2018:

 

Rozgrywające: Valerie Nichol, Weronika Wołodko,

Atakujące: Julia Szczurowską, Magdalena Wawrzyniak

Przyjmujące: Tamara Kaliszuk, Natalia Murek, Ilona Gierak

Środkowe: Anna Łozowska, Aleksandra Trojan, Iga Chojnacka

Libero: Maria Stenzel

 

I trener: Marek Solarewicz

II trener: Wojciech Kurczyński

Zgłoś uwagę