4°C Pogoda we Wrocławiu

Dane z godz. 06:51

3. Impel w półfinale Pucharu Challenge

Siatkarki Impel Wrocław pokonały w rewanżowym meczu ćwierćfinału Pucharu Challenge zespół Paris Saint Cloud 3:1 (pierwszy mecz 2:3) i awansowały do półfinału tych rozgrywek. Wbrew wynikowi awans wcale nie przyszedł wrocławiankom łatwo.

Impel ponownie grał bez swojej środkowej Agnieszki Kąkolewskiej. Było to widać na boisku, bowiem gospodynie nie są już tak skuteczne w bloku jak wtedy, gdy przebywa ona na parkiecie. Początek środowego spotkania zapowiadał jednak, że wszystko pójdzie lekko, łatwo i przyjemnie. Wrocławianki dość szybko wygrały pierwszego seta do 18.

Jednak już w drugiej partii francuski klub pokazał, że nie przyjechał do Wrocławia "na pożarcie". Impel prowadził już 19:13, lecz ambitne zawodniczki gości m.in. dzięki swojej świetnej atakującej Sonii Mikyskovej, zmniejszyły tę przewagę do 3 oczek (23:20), choć seta wygrać nie zdołały.

W trzeciej części meczu trener Impelu Tore Aleksandersen wpuścił na boisko rezerwowe w tym spotkaniu Katarzynę Mroczkowską i Ewelinę Sieczkę, ale niestety te zawodniczki "nie weszły w mecz". Rozpoczęło się od 5:0 dla gości, potem jeszcze raz "skatowała" gospodynie swoją zagrywką Bojana Marković i Francuzki niespodziewanie wygrały tę partię do 15.

Wtedy Aleksandersen powrócił do ustawienia, jakim rozpoczął mecz. Przyniosło to efekt, bowiem wrocławianki wyszły na prowadzenie 10:3. Nie byłyby jednak sobą, gdyby znów nie miały przestoju w grze. Świetnie broniące Francuzki zmniejszyły stratę do 2 punktów (14:12). W końcówce tego seta na zagrywkę poszła jednak Fraucke Dirickx i została tam do końca meczu. Rozgrywająca reprezentacji Belgii w całym meczu zaserwowała trzy asy i obok najskuteczniejszej Katarzyny Koniecznej (24 punkty) była najlepszą zawodniczką spotkania.

W półfinale wrocławianki zmierzą się ze zwyciężczyniami dwumeczu Besiktas Stambul - Rocheville Le Cannet . U siebie drużyna z Francji wygrała 3:0. Rewanż w Stambule w czwartek.