Impel trzeci. W półfinale czeka PGE Atom Trefl Sopot

Piątkowa wygrana Impelek z BKS Aluprof Profi Credit Bielsko-Biała pozwoliła wrocławiankom na zakończenie fazy zasadniczej na trzecim miejscu w tabeli. To oznacza, że w półfinale rywalem siatkarek z Dolnego Śląska będzie wicemistrz Polski – drużyna PGE Atom Trefl Sopot.

  • Fot: Archiwum


Kibice wrocławskiej ekipy z niecierpliwością czekali na ostatni mecz fazy zasadniczej. Do Hali Orbita przyjeżdżała bowiem ekipa, która w ostatnich kolejkach zanotowała kilka spektakularnych wyników – w pokonanym polu zostawiła ekipy mistrza, wicemistrza i brązowego medalisty ubiegłorocznych rozgrywek.

Impelki do meczu podeszły bardzo skoncentrowane i nie pozwoliły przyjezdnym rozwinąć skrzydeł, pewnie kontrolując przebieg każdej partii. Ponownie dobre zawody rozegrała Agnieszka Kąkolewska, która aż sześciokrotnie zatrzymała rywalki blokiem. To właśnie do środkowej Impela Wrocław powędrowała statuetka MVP spotkania. Liderką wrocławianek w tym meczu była kapitan – Joanna Kaczor – zdobywczyni 16 punktów, która pokazała, że jest w bardzo dobrej formie.

Trzy punkty w meczu z BKS-em pozwoliło Impelkom zająć trzecie miejsce w tabeli bez czekania na kolejne spotkania – piątkowy mecz rozpoczynał 22. kolejkę Orlen Ligi. To oznacza, że w półfinale wrocławianki zagrają z drużyną PGE Atom Trefl Sopot.

Pierwszy mecz odbędzie się w Sopocie już 23 marca o godzinie 18:00. Następnie rywalizacja przeniesie się do Hali Orbita. Jeśli będzie potrzebny trzeci mecz – ponownie zostanie rozegrany w Sopocie. Do finału awansuje zwycięzca dwóch meczów.

Zgłoś uwagę