9°C Pogoda we Wrocławiu

Dane z godz. 13:31

3. Impel przeszedł do historii (ZDJĘCIA)

Siatkarki Impelu po wygranej 3:1 w czwartym meczu półfinałowym, w takim samym stosunku wygrały całą rywalizację z Atomem Treflem Sopot i nie tylko jako pierwsza z dolnośląskich drużyn zapewniły sobie co najmniej drugie miejsce w rozgrywkach, ale jednocześnie awansowały do Ligi Mistrzyń.

Dotąd na trzecim stopniu podium trzykrotnie (1957/58, 1959/60, 1985/86) rozgrywki kończyły siatkarki Gwardii Wrocław oraz dwukrotnie (1972/73 i 1974/75) zawodniczki Polonii Świdnica. Zawodniczki Impelu poprawiły to osiągnięcie, chociaż we wtorkowym meczu rywalki pokazały to, z czego słyną od lat. Czyli ogromne serce i wielki charakter.

Już pierwszy set pokazał, że dziś nie będzie tak łatwo jak w poniedziałek. Tym razem to Atomówki wprowadzały popłoch w szeregi gospodyń zagrywką. Mierzyły zazwyczaj w Katarzynę Mroczkowską, a „Gruba” - bohaterka wczorajszego meczu - często miała kłopoty z odbiorem.

Jednak Impelki także pokazały, że charakteru im nie brakuje. W drugiej partii grały na wcześniejszym, wysokim poziomie i wygrały do 11. Trzeci set mógł zadowolić nawet największych koneserów kobiecej siatkówki. To prawda, że  było sporo błędów, ale sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie.

Rozpoczęło się dobrze dla Impelu (5:2), lecz zawodniczki gości najpierw wyrównały, a następnie wyszły na prowadzenie. Było 12:18 i 14:19 dla Atomu, ale wówczas w polu zagrywki stanęła Fraucke Dirickx i wrocławianki najpierw wyrównały na (19:19), a następnie po fantastycznej końcówce wygrały do 23.

Ostatni set był już niemal bez historii. Grające jak w transie gospodynie mimo zmian dokonywanych przez holenderskiego szkoleniowca Atomu prowadziły 20:9. Co prawda szalenie ambitne sopocianki zdobyły jeszcze 7 punktów, ale zmienić losów meczu już nie mogły. Impel wygrał do 16 i zawodniczki rzuciły się sobie w objęcia ze łzami w oczach.