Impelki szlifują formę

Wrocławskie siatkarki nie odpoczywają. Impelki do maksimum wykorzystują wolne w lidze i przygotowują się do drugiej części sezonu. Niedługo dołączy do nich Katarzyna Skowrońska Dolata. 

  • Katarzyna Skowrońska Dolata niedługo dołączy do trenujących koleżanek z zespołu


Polskie siatkarki przegrały z Włoszkami 2:3 w meczu grupy B rozgrywanego w Ankarze turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Nasze reprezentantki odpadły z tych zawodów, a tym samym nie zakwalifikują się na igrzyska.

Tymczasem siatkarki Impela pod okiem nowego trenera, ale z tymi samymi celami szykują formę na styczniowy maraton siatkarski. Do dyspozycji Jacka Grabowskiego jest 13 Impelek. Katarzyna Skowrońska – Dolata niedługo do nich dołączy. Lenka Dürr oraz Kristin Hildebrand nadal wypełniają swoje obowiązki reprezentacyjne podczas turnieju eliminacyjnego w Ankarze. Najlepiej, jak na razie, idzie libero wrocławskiej ekipy, która wraz z reprezentacją Niemiec wygrała swoje drugie spotkanie w Ankarze.

Szeroki skład Impela Wrocław pozwala jednak, przynajmniej na czas treningów, zastąpić trzy obecnie podstawowe zawodniczki ekipy z Dolnego Śląska. Na treningach obecne są wszystkie środkowe i rozgrywające, i na zgranie tych zawodniczek najwięcej uwagi chce poświęcić trener Grabowski.

W komplecie zawodniczki Impela Wrocław będą trenować około 10 stycznia. Do pierwszego meczu będą mieć zatem 4 dni. 14 stycznia w Rzeszowie zagrają z Developresem. Potem wrocławianki czekają zmagania w Dreźnie, następnie we Wrocławiu podejmą ekipy z Polic i Baku. Na koniec styczniowego maratonu udadzą się do Sopotu, by tam zagrać z Wicemistrzem Polski.

Wszystkie spotkania Impelek, prócz pierwszego z Developresem, będą transmitowane w telewizji Polsat Sport. Bilety na mecz z Chemikiem Police (24.01 o 14:45) i Telekomem Baku (27.01 o 20:30) są już w sprzedaży. Dostępne na stronie KupBilet.pl, w punktach stacjonarnych – Empik i STS, a także na godzinę przed rozpoczęciem meczu w kasach Hali Orbita. 

Zgłoś uwagę