Impel kontra Muszynianka

Niedzielny wieczór należeć będzie do Impela Wrocław i Polskiego Cukru Muszynianki Enea Muszyny. O godzinie 20.00 rozpocznie się mecz 17. kolejki Orlen Ligi.

  • Fot: archiwum


Gdy powoli zaczną opadać pierwsze emocje związane z zakończeniem, rozgrywanego tego weekendu w Hali Orbita, Pucharu Polski – na parkiet Orbity wybiegną siatkarki Impela i Muszynianki. Celem obu drużyn jest wygrana za 3 punkty, a Mineralne, będące na fali ostatnich dwóch zwycięstw, na pewno będą chciały się pokusić o niespodziankę.

W pierwszym meczu pomiędzy tymi dwiema drużynami – lepszy okazał się Impel. Trzeba uczciwie jednak przyznać, że to zespół z Muszyny był o krok od zdobycia pełnej puli punktów. Jednak wtedy wszystko w swoje ręce wzięła Carolina Costagrande, która niemal w pojedynkę doprowadziła do tie-breaka, gdzie ekipa z Wrocławia okazała się lepsza.

Wygrana w dzisiejszym meczu dla obu ekip może okazać się jeszcze bardziej cenna. Impel jest o krok od zapewnienia sobie pewnego miejsca w czwórce walczącej o medale, ale i Mineralne nie są bez szans. Grupa pościgowa jest bowiem bardzo silna, a potknięcie Impela w którymkolwiek meczu może spowodować stratę bezpiecznej czwartej pozycji. Drużyna trenera Serwińskiego jest obecnie sklasyfikowana na 6. pozycji i traci 7 oczek do drużyny ze stolicy Dolnego Śląska.

Początek spotkania o 20.00. Transmisja meczu w Polsat Sport i mediach klubowych Impela Wrocław.  

Zgłoś uwagę