Impel kontra Galatasaray Istanbul

Ten mecz musimy wygrać, jeśli chcemy dalej walczyć na europejskich boiskach. W środę, 24 lutego, Impel Wrocław na własnym terenie zmierzy się z zawodniczkami Galatasaray Istanbul.


Już w środę do Wrocławia ponownie zawita siatkówka w prawdziwie europejskim wydaniu. Do stolicy Dolnego Śląska przyjeżdża bowiem Galatasaray Istanbul – jedna z czterech czołowych drużyn tureckiej ligi – znajdującej się w gronie najsilniejszych na świecie. Rywalizacja w tak mocnych rozgrywkach krajowych powoduje, że zespoły z Turcji stawiane są w roli faworyta turniejów organizowanych pod banderą CEV.

Nie inaczej jest w przypadku Galatasaray, które jest niejako zaprogramowane na zdobycie Pucharu CEV. Nazwiska takie jak Leys, czy Centoni to uznane marki światowego formatu. Plany tureckiego potentata będą próbowały pokrzyżować wrocławianki. By jednak awansować do półfinału – muszą wygrać spotkanie za 3 punkty. Przy takim układzie zostanie rozegrany tzw. złoty set. Dopiero zwycięstwo w rozstrzygającej losy rywalizacji, partii – daje Impelkom awans do kolejnej rundy.

Po przeciwnej stronie siatki staną gwiazdy światowej siatkówki. Impelki pod wodzą Katarzyny Skowrońskiej – Dolaty muszą przeciwstawić się takim nazwiskom jak Jackson, Leys czy Centoni. Dodatkowym smaczkiem całej rywalizacji może być fakt, że będzie to pojedynek wielkich gwiazd włoskiej siatkówki – wspomniana wcześniej atakująca Nadia Centoni zmierzy się z Caroliną Costagrande – przyjmującą wrocławskiej drużyny.

Dobrej myśli przed zbliżającą się konfrontacją są wszystkie Impelki. Mają nadzieję, że zagrają „swoją siatkówkę”, a z trybun wspomoże ich komplet publiczności. Wrocławianki niejednokrotnie były w stanie odwrócić losy spotkań, mimo często niekorzystnej sytuacji.  Solidnie przepracowany na treningach tydzień ma pomóc w realizacji tego trudnego zadania.

 

Impel Wrocław kontra Galatasaray Istanbul

Impel Wrocław kontra Galatasaray Istanbul

Wydarzenia sportowe / Zajęcia sportowe / Zawody
Termin 24 lutego 2016 18:00

Miejsce Hala Sportowo-Widowiskowa Orbita

Zobacz
Zgłoś uwagę