7°C Pogoda we Wrocławiu

Dane z godz. 19:55

3. Impel bez strat

W pierwszych trzech meczach Orlen Plus Ligi wrocławianki nie straciły nawet seta. Dziś ponownie rozegrały dobre spotkanie i łatwo pokonały 3:0 Pałac Bydgoszcz.

Bydgoszczanki uważane są za najsłabszy zespół ligi, dlatego spodziewano się, że w sobotę we wrocławskiej Orbicie będzie: lekko, łatwo i przyjemnie i tak rzeczywiście było. Jedynie w drugim secie zawodniczki gości stawiły opór gospodyniom.

Nie wynikało to jednak z ich szczególnie dobrej gry, lecz z tego, że gospodynie po łatwym wygraniu pierwszego seta, troszeczkę sobie pofolgowały. Było nawet 11:5 dla przyjezdnych, lecz wówczas wrocławianki wzięły się do roboty i najpierw doprowadziły do remisu po 11, by następnie uzyskać kilka punktów przewagi i powiększać ją już do końca tego seta. Ostatnia partia podobnie jak pierwsza była praktycznie bez historii.

Najlepszą zawodniczką meczu uznana została występująca w barwach Impela wicemistrzyni europy Niemka Maren Brinker. Wrocławianki były lepsze od swoich rywalek na zagrywce i w bloku.

Impel Wrocław - Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:16, 25:19, 25:17).

Impel: Dirickx 2,  Kaczor 6, Brinker 10, Polak 5, Mroczkowska 2 Kąkolewska 5,  Medyńska (libero) - Pyziołek 7, Gryka, Konieczna.