Otwarcie tunelu pod skrzyżowaniem ul. Oławskiej i ul. P. Skargi - 28 sierpnia

W sobotę 28 sierpnia przywrócony zostanie ruch kołowy w remontowanym tunelu północnym pod ul. Oławską i P. Skargi (pl. Dominikański). Dopuszczony do ruchu bedzie też jeden południowy pas. Taka organizacja ruchu będzie funkcjonować do końca inwestycji.

  • fot. Joanna Leja


Od czerwca 2021 r., czyli od momentu rozpoczęcia inwestycji, tunel południowy, który został wyremontowany w roku 2013 r., przejął ruch dwukierunkowy. W sobotę to się zmieni.

– Zgodnie z zapowiedziami przywracamy ruch w tunelu północnym – wyjaśnia Klaudia Piątek, rzeczniczka prasowa Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu – Przechodzimy do drugiego etapu inwestycji, a to oznaczą, że planowane zmiany zostaną wdrożone już w sobotę 28 sierpnia br. po godzinie 22.00 – dodaje.

Zmiana organizacji ruchu polegać będzie na otwarciu tunelu północnego i dopuszczenie ruchu tylko jednym południowy pasem. 

Zakres prac

Wygląd tunelu po remoncie się nie zmieni, zachowane zostaną wszystkie parametry techniczne. Zakres prac obejmuje m.in. naprawę stropu, murów oporowych, odwodnienia, zabezpieczenie antykorozyjne balustrad i konstrukcji stalowych, naprawę systemów wentylacji oraz oświetlenia. Natomiast skuwane okładziny z cegły klinkierowej zostaną odtworzone po naprawie murów oporowych z nowych materiałów w podobnej tonacji kolorystycznej.

Koszt inwestycji to 3,7 mln zł.Zgłoś uwagę