„Idziecie na Wilki?” – błyskawiczna wystawa w Galerii Miejskiej

Warto śledzić zjawiska wyjątkowe w galeriach, zwłaszcza krótkie wystawy, które trwają nawet niecałe dwa tygodnie, jak w przypadku „Idziecie na Wilki?”. Ekspozycja jest pokłosiem drugiej już edycji fantastycznego projektu malarzy Urszuli Wilk i Eugeniusza Minciela, którzy zorganizowali dla studentów ASP spotkania z artystami, z którymi dyskutują i tworzą. Efekty? Zaskakująco dobre! Do oglądania w Galerii Miejskiej od 7 kwietnia.


Wspomniani Urszula Wilk i Eugeniusz Minciel są wykładowcami katedry malarstwa wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dla studentów postanowili zrobić coś więcej niż tylko zajęcia dydaktyczne. W ramach swojej autorskiej pracowni zorganizowali specjalne i nieobowiązkowe spotkania z doświadczonymi artystami (m.in. z Mariuszem Mikołajkiem). Dla studentów była to nie tylko okazja do ciekawych dyskusji, ale i pracy nad wybranym tematem pod okiem profesjonalistów.

„Idziecie na wilki?” – wystawa w Galerii Miejskiej

„Idziecie na wilki?” – wystawa w Galerii Miejskiej

Wystawa
Termin od 7 kwietnia 2017 do 19 kwietnia 2017

Miejsce Galeria Miejska

Zobacz

Pierwsza edycja spotkań (zatytułowana „Idziecie na Minciele?" od nazwiska pomysłodawcy) zaowocowała serią prac i ciekawą ubiegłoroczną wystawą w Galerii Miejskiej. Dzieła z tegorocznej (tym razem tytuł inspirowany nazwiskiem Urszuli Wilk) także trafiły do Galerii Miejskiej i będzie je można obejrzeć przez blisko dwa tygodnie. Wystawa nie ma selekcji prac, kuratora. – Jest zbiorem prac ludzi, którzy zechcieli, z tej lub tamtej, strony uczestniczyć we wspomnianych spotkaniach – tak rok temu tłumaczył ideę ekspozycji Mirosław Jasiński, dyrektor Galerii Miejskiej.

W spotkaniach w pracowni Urszuli Wilk i Eugeniusza Minciela wzięło udział 13 studentów i 11 już czynnych artystów.

Zgłoś uwagę