Hydropolis odwiedziło już 100 tysięcy osób

Centrum wiedzy na temat wody, czyli popularne już Hydropolis odwiedził w poniedziałek 23 maja stutysięczny gość. Okazała się nim Aleksandra Łuczak, uczennica Zespołu Szkół nr 1 w Brzegu. Do Wrocławia przyjechała z klasową  wycieczką, a otrzymała pamiątkowy bilet w wersji XXL i grę edukacyjną.

  • hydropolis

    100 tysięczny gość Hydropolis/fot. Grzegorz Rajter

  • hydropolis

    100 tysięczny gość Hydropolis/fot. Grzegorz Rajter


Nagrody dla specjalnego gościa

Gość numer 100 000 był w Hydropolis wyczekiwany niecierpliwie od rana 23 maja. Aleksandra Łuczak symboliczny bilet XXL i upominek odebrała przed drukarką wodną, która jest jedną z atrakcji wystawy o wodzie. – To było zaskoczenie, poczułam się bardzo miło. Nie wygrałam nigdy w żadnym konkursie, ale chyba tak właśnie czuje się człowiek, kiedy dowiaduje się o wygranej – mówiła 100-tysięczna zwiedzająca Hydropolis. Dla gimnazjalistki była to pierwsza wizyta w centrum wiedzy o wodzie. – Bardzo mi się tutaj podoba, jest przyjemnie i można dowiedzieć się wiele rzeczy, np. ile wody zużywa się w miastach i ile litrów przypada na jedną osobę. Polecam wizytę w Hydropolis, bo to nie tylko nauka, ale też dobra zabawa.

Ale atrakcje czekały też na wszystkich zwiedzających – każda grupa szkolna na pamiątkę otrzymała specjalny plakat.

Hydropolis dla uczniów i turystów

Radości z przekroczenia granicy stu tysięcy zwiedzających nie krył Zdzisław Olejczyk, prezes MPWiK. – Tworząc Hydropolis zakładaliśmy, że wystawa stanie się ważnym punktem na edukacyjnej mapie miasta. Dlatego cieszymy się, że stutysięcznym gościem okazała się uczennica gimnazjum, która przyjechała do nas z klasową wycieczką. Codziennie nasze centrum odwiedza około 30 grup szkolnych, a my cały czas udoskonalamy ofertę edukacyjną. Dla Hydropolis ważni są uczniowie, ale także turyści. – To jedyna taka atrakcja w Europie, dlatego odnotowujemy coraz więcej gości z całego kraju i z zagranicy. Wystawa jest dwujęzyczna, treści dostępne są również po angielsku, dlatego obcokrajowcy lubią do nas zaglądać, a pozytywnymi wrażeniami dzielą się m.in. na najpopularniejszych portalach turystycznych – podkreśla menedżer Hydropolis Piotr Puzanowski.

Hydropolis udostępniono dla zwiedzających w grudniu 2015 roku.  Czytaj więcej tutaj.

Zgłoś uwagę