Humanitarium: poczuj chemię kolorów

We wrocławskim Humanitarium na Praczach została otwarta nowa interaktywna „Kolorowa Pracownia PPG”, której częścią są warsztaty dla dzieci. Ich celem jest przybliżenie najmłodszym fascynującego świata barw poprzez połączenie nauki z zabawą. Pracownia i warsztaty są jednym z efektów współpracy Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ z firmą PPG.

  • Pierwsze warsztaty w Kolorowej Pracowni, fot. Humanitarium


Interaktywna „Kolorowa Pracownia PPG” umożliwia najmłodszym poznanie magicznego świata kolorów, tworzenie barw pochodnych, a nawet kreowanie miłych w dotyku, trójwymiarowych obrazów dzięki zastosowaniu tak zwanych „puchnących farb” przygotowanych na miejscu przez dzieci. Specjalna, interaktywna aplikacja umożliwia najmłodszym poznanie zasad mieszania kolorów poprzez łączenie wirtualnych farb na ekranie i malowanie nimi przedstawionych pomieszczeń. Dzieci mogą także korzystać z instalacji przedstawiającej koła barw i kolorów oraz z trójwymiarowej tęczy prezentującej zjawisko rozszczepienia światła słonecznego w kropli wody.

Centrum Nauki Humanitarium jest edukacyjną częścią Wrocławskiego Centrum Badań EIT+, miejscem stworzonym z myślą o dzieciach i dorosłych. Dzięki  interaktywnym eksponatom i zajęciom warsztatowym goście centrum zgłębiają tajniki nauk ścisłych angażując w proces poznawczy wszystkie zmysły. Najważniejszym założeniem jest to, że nauka nie musi być trudna, a jej poznawanie przez zabawę może stać się fascynującą, empiryczną przygodą. Centrum Nauki Humanitarium należy do Porozumienia „Społeczeństwo i Nauka”.

Celem działalności Humanitarium jest upowszechnianie nauki wśród najmłodszych poprzez przekazywanie wiedzy w ciekawy i atrakcyjny dla dzieci sposób. Cieszę się, że dzięki współpracy z firmą PPG nasi najmłodsi goście będą mieli możliwość poznawania przez zabawę fascynującego świata barw –  mówi Kamila Myrdek-Rak, dyrektor Humanitarium.

„Kolorowa Pracownia” jest pierwszym przedsięwzięciem zrealizowanym w ramach długofalowej współpracy firmy PPG i Humanitarium. W planach są kolejne inicjatywy, najbliższe zostaną zrealizowane już w drugiej połowie roku.

PPG to światowy lider w produkcji farb, lakierów i materiałów chemicznych. Firma powstała w 1883 roku w stanie Pensylwania w USA i do dziś w stolicy tego stanu, Pittsburghu, ma swoją główną siedzibę. Obecnie zatrudniamy ponad 42 tys. pracowników na całym świecie oraz posiadamy 156 zakładów produkcyjnych w 52 krajach, na sześciu kontynentach.

- Filarami działalności dobroczynnej PPG na całym świecie jest inwestowanie w edukację i popularyzacja nauk ścisłych oraz bliska współpraca z lokalnymi społecznościami w miejscach, w których działamy. Dlatego chętnie angażujemy się w takie inicjatywy, jak np. tworzenie nowych ekspozycji w Centrum Nauki Nemo w Amsterdamie czy właśnie wrocławskim Humanitarium – powiedział Grzegorz Koźmiński, menadżer ds. Komunikacji w PPG Industries.

WCB EIT+/w

Zgłoś uwagę