Wypożyczalnia hulajnóg Bird rusza we Wrocławiu

Amerykańska marka Bird startuje z wypożyczalnią hulajnów elektrycznych we Wrocławiu. Odblokowanie hulajnogi kosztuje 3 zł a każda minuta 50 gr.

  • Odblokowanie hulajnogi Bird kosztuje 3 zł a każda minuta jazdy 50 groszy.


Firma Bird została założona w 2017 roku przez pioniera transportu Travisa VanderZandena, ma siedzibę w Venice w Kalifornii i do tej pory jej pojazdy można było wypożyczyć tylko w Warszawie. Teraz przyszedł czas na Wrocław. 

Jak podkreślają przedstawiciele firmy, rozszerzenie działalności o nowe miasto jest kolejnym krokiem do upowszechnienia tej ekologicznej formy transportu w Polsce. W Warszawie z hulajnóg skorzystały dziesiątki tysięcy użytkowników, przejeżdżając wystarczająco dużo kilometrów, by objechać Ziemię ponad 6 razy. W pierwszym roku działalności spółka odnotowała ponad 10 000 000 podróży w 100 miastach na świecie. Szacuje się, że w ten sposób ograniczono emisję ok. 6 000 ton CO2 do atmosfery.

- Cieszymy się, że możemy rozpocząć działalność we Wrocławiu. Podobnie jak w wielu miastach zatłoczenie i jakość powietrza pogarszają jakość życia mieszkańców. Misją Bird jest pomoc w rozwiązywaniu tych problemów i sprawienie, by miasta stały się bardziej przyjazne dla środowiska naturalnego. Chcemy przekonać kierowców do zrezygnowania z samochodów i przekonać do wykorzystywania hulajnóg elektrycznych – mówi Patrick Studener, wiceprezes Bird i dyrektor na Europę, Bliski Wschód i Afrykę. 

W miastach, w których oferowane są hulajnogi Bird, firma zatrudnia lokalne zespoły, odpowiedzialne za utrzymanie porządku i dopilnowanie, aby pojazdy elektryczne były prawidłowo użytkowane i bezpiecznie zaparkowane. 

Jak skorzystać z przejazdów:

  • Pobierz aplikację Bird na swój smartfon i załóż konto.
  • Otwórz aplikacje i znajdź dostępną hulajnogę niedaleko twojej lokalizacji.
  • Zeskanuj kod QR z hulajnogi aby rozpocząć przejazd - odblokowanie hulajnogi kosztuje 3 zł + 50 groszy za każdą minutę.
  • Ciesz się jazdą, dbając o przestrzeganie zasad ruchu drogowego.
  • Kiedy dotrzesz do celu, zostaw hulajnogę w bezpiecznym miejscu (nie blokując chodników ani innych przestrzeni publicznych) i zakończ podróż w aplikacji.
  • W celu uzyskania pomocy technicznej należy skontaktować się przez aplikację lub wysłać wiadomość e-mail na adres pomoc@bird.com


Zgłoś uwagę