Hugo Race w Firleju

Hugo Race - australijska gwiazda bluesa i współzałożyciel legendarnego zespołu Nicka Cave’a Bad Seeds wystąpi w piątek 20 listopada we wrocławskim klubie Firlej. Będzie promować swoją najnowszą płytę. 

  • True Spirit mat. Klub Firlej

    True Spirit mat. Klub Firlej

  • Lambert mat. prasowe

    Lambert mat. prasowe

  • Astral Tide mat. prasowe

    Astral Tide mat. prasowe


Hugo Race to pochodzący z Australii wokalista, muzyk, poeta i producent. Urodził się w Melbourne, jednak liczne podróże uczyniły z niego „obywatela świata“. Wraz ze swoim zespołem The True Spirit i wieloma projektami pobocznymi, Hugo porusza się gdzieś pomiędzy rockiem, eksperymentem i psychodelią.

Jego utwory zanurzone są we współczesnej popkulturze, jednak wyrastają z rock'n'rolla, soulu i delta-bluesa czy awangardowej elektroniki. Hugo Race był również jednym z członków-założycieli zespołu Nicka Cave'a Bad Seeds (pojawia się na pierwszej płycie „From Her To Eternity“ i wielu kolejnych albumach). W 1985 stworzył kultową australijską art-punkową formację The Wreckery. Teraz współtworzy także supergrupę Dirtmusic (razem z Chrisem Eckmanem i Chrisem Brokatem). W maju 2015 roku ukazał się pierwszy od siedmiu lat album Hugo Race'a i The True Spirit. Oznacza to powrót po dłuższej przerwie do korzeni w psychodelicznym rocka, który przez Melody Maker został trafnie określony jako "industrial trance blues".

Na scenie pojawią się też kapele Astral Tide i Lambert. Astral Tide to młody berliński kwartet, którego członkowie pochodzą z Danii, Włoch i Wielkiej Brytanii. Ich inspirowany krautrockiem debiut, „From Under the Cloud” (2014), najlepiej pokazuje, czym jest muzyka zespołu: przytłaczającą mieszanką surowej intensywności, energii i melodyjnego grania.

Lambert – niespełna dwa lata temu pianista ukryty za sardyńską maską antylopy pojawił się na światowej scenie. W muzyce Lamberta słychać całą paletę brzmień: od miniatur w stylu Erika Satie, poprzez formy charakterystyczne dla jazzu, aż do rozbuchanego romantic popu. Podczas trasy promującej jego debiutancką płytę, można było usłyszeć go zarówno w małych klubach, jak i na wielkich festiwalach jazzowych, od Berlina do Paryża, w towarzystwie Ólafura Arnaldsa, Nilsa Frahma, José Gonzáleza i innych.

Hugo Race & The True Spirit, Lambert, Astral Tide w Firleju

Hugo Race & The True Spirit, Lambert, Astral Tide w Firleju

Koncert / Pop / W klubie
Termin 20 listopada 2015 20:00

Miejsce Klub Firlej - Ośrodek Działań Artystycznych we Wrocławiu

Zobacz

20 listopada, Klub Firlej. ul. Grabiszyńska 56, godz. 20. Bilety: 20 zł - przedsprzedaż, 25 zł - dzień koncertu Do nabycia w sieciach Ekobilet.pl, Ticketpro.pl, salonach Empik, w klubie Firlej oraz na stornie www.firlej.wroc.pl

 

 

Zgłoś uwagę