Rośnie OVO Wrocław (WIDEO)

Aż 700 osób będzie pracowało przy budowie Hiltona


Generalny wykonawca, którym jest Eiffage Polska Budownictwo S.A.,  już prawie miesiąc prowadzi intensywne prace na budowie OVO Wrocław – kompleksu luksusowych apartamentów, biur i pięciogwiazdkowego hotelu Hilton. Będzie on gotowy za dwa lata.

W połowie kwietnia na terenie budowy rozpoczęły się prace porządkowe. Do tej pory zostało już zorganizowane zaplecze budowlane, podłączono media, ustawiono kontenery, przestawiono ogrodzenie i wzmocniono ścianę szczelinową. Wykonany został już także podkład z betonu. Wykonawca zaplanował też dokładnie  komunikację na placu budowy i ruch zastępczy wokół inwestycji.

Pod koniec kwietnia na teren budowy wjechały koparki oraz wywrotki i rozpoczęły się roboty budowlane związane m.in. z pogłębieniem wykopu.

 - Do wywiezienia jest jeszcze 11 tys. metrów sześciennych ziemi – mówi Marcin Kaznowski, project manager OVO Wrocław. – Obecnie mamy gotowy projekt budowlany i przetargowy, a firma Eiffage intensywnie przygotowuje projekt wykonawczy.

Kolejny etap prac to wyście z ziemi. Fundamenty powinny być gotowe na przełomie lipca i sierpnia. W czasie najintensywniejszych prac na budowie będzie pracowało jednocześnie do 700 osób. W ciągu roku powstanie konstrukcja budynku, po czym rozpoczną się prace wykończeniowe.

Futurystyczny kompleks OVO Wrocław wyrośnie przy ul Podwale 82-91 – obok budynku Poczty Głównej, Parku Słowackiego i fosy miejskiej. Będzie miał 9 kondygnacji - z czego 2 podziemne - i sięgnie wysokości 25 metrów ponad ziemią.

OVO Wrocław powstaje według projektu pracowni Gottesman–Szmelcman Architecture. Wizjonerski koncept łączy kilka funkcji w jednym budynku: ekskluzywne apartamenty, biura, lokale usługowe, centrum fitness oraz pięciogwiazdkowy hotel DoubleTree by Hilton, z prawie 200 luksusowymi pokojami, restauracją i kasynem. W części mieszkalnej OVO znajdzie się 168 apartamentów, w tym
26 penthouse’ów na najwyższym piętrze.

 Do tej pory sprzedano już 40 proc. apartamentów, które od początku cieszą się powodzeniem. W ofercie pozostało jeszcze 100 lokali.

Niezwykle będzie prezentowała się elewacja budynku. Całość zmieści się w opływowej formie, która przypomina kroplę wody. W futurystyczny projekt zainwestowała Wings Properties Sp. z o.o., która wchodzi w skład dużej grupy deweloperskiej Star Group Poland. Grupa zrealizowała m.in. hotel The Granary we Wrocławiu.

Koszt inwestycji OVO Wrocław wynosi 260 mln.

Katarzyna Kunka

Zgłoś uwagę