Słynne Horka Dolls w DSW z okazji Światowego Dnia Teatru

W środę 25 marca o godz. 17.00 w  Galerii 55 w DSW odbędzie się otwarcie wystawy znanych w kraju i zagranicą  teatralnych lalek autorstwa Klaudii Gaugier. Otwarte wydarzenie artystyczne organizowane jest przez Wydziałową Pracownię Sztuk Nowoczesnych Dolnośląskiej Szkoły Wyższej z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru.


Światowy Dzień Teatru obchodzony jest na świecie od 1961 roku. Święto to jest okazją do podjęcia dyskusji na temat roli teatru i - szerzej - roli sztuki w życiu społecznym. Instytucje na całym świecie podejmują różnorodne działania, których celem jest m. in. uobecnianie sztuki w codzienności oraz wzmacnianie więzi międzyludzkich poprzez obcowanie z szeroko pojmowaną kulturą.

Etiudy filmowe

W trakcie wernisażu odbędą się również prezentacje etiud przygotowanych przez studentów  sztuk nowoczesnych – Design Now! Zadaniem studentów było wykonanie ceramicznego przedmiotu – „naczynia  na…”. W etiudach, które zostały wykonane techniką animacji poklatkowej,  ceramiczne przedmioty zostały ożywione i stały się bohaterami krótkich historii  przedstawiających kształt, formę, fakturę przedmiotów, podsuwających skojarzenia.

Art book

Studenci DSW przygotowali też wystawę, której tematem są  literackie narracje zobrazowane techniką kolażu. Efektem ich wspólnej pracy było powstanie art booka – książki artystycznej, która łączy ze sobą ilustrację i układ typograficzny tekstu w harmonijną całość. Tekst pojawia się, zanika, nie musi być równo ułożony, czytelny. Obraz czytamy jednocześnie z tekstem.

Wydarzenie jest bezpłatne, wernisaż o godz. 17.00 w Galerii 55, Centrum Konferencyjne Dolnośląskiej Szkoły Wyższej, ul. Strzegomska 55.

Zgłoś uwagę